:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir "giden"in ardından ağlayan gözün vitrini...
K€$K!NßI¢@K
Hatırlar mısın bilmem o mutlu ve yağmurla süslenmiş günü. Hani elimi tutup “sevdiğim” dediğin günü. Yağmur damlacıkları süzülmüştü yanaklarımızdan o gün, utangaç dudaklarımıza. Titremişti ellerimiz, yanmıştı yüreklerimiz. O gün bugün oldu şimdi. Döndüm dolaştım, o günün hatırına bugünü andım. Yıllar önce tam da bugünde. Ilık bir yağmurdan hemen sonra karşı karşıya gelmiştik. Sonra sarılmış ve ağlaşmıştık birlikte. Gözyaşlarımız karışmıştı yağmura. “Olmaz,” demiştim o sıra. “Olmaz ayrılık. Böyle yanarken, böyle severken yakışmaz ayrılık…”

İyi görmüştüm. Yağmurun ıslatıp yumuşattığı saçlarından bir tutam alnından aşağı sarkmıştı. Dokunmak istemiştim o an içimden. Dokunamadım. Bekledim sadece. İzledim saçlarının kıvrımlarını. Sonra o saç tutamından bir damla süzülmüştü. İyi görmüştüm o gün. O yağmur damlası sessizce, içini gıdıkladığını hissettiğim bir şekilde kayıvermişti sağ gözünün kenarından yanağına doğru. Gamze dediğimiz yerde bitmişti damlacığın yolculuğu. Ve o anda sen, elinle eritmiştin. İçim burkulmuştu…

Şimdi eski hatırlarımızla avunduğumu bilsen ne hissedersin..¿? Bencil bir edayla hala seni sevdiğimi, seni düşündüğümü gülümseyerek mi karşılarsın..¿? O yağmurlu günü düşünüp hayallere daldığımı bilsen, bunu benden bıraktığın en etkili iz’in olduğunu düşünür müsün yoksa bırakıp giderken ne kadar acımasızca davrandığını mı anlarsın..¿? Biliyorum verecek cevabın bile yoktur. Cevap vermezsin sen çünkü. Sadece öylece sarhoş gibi çekip gidersin..
Ardına bile bakmadan..

Gidersin…

Bu da itirafım olsun o ölü kalbine. O kendinden başkasını düşünmeyen salaş kalbine. Unutmadım işte! Unutmadım seni. O yağmurlu günü. O damlacığı. Ellerini tutarkenki sıcaklığı. Unutmadı hiçbir şeyi. Sana inat, senin kör vicdanına inat unutmadı...
Kaldı içinde öylece bir yara gibi. Her yağmurda hatırladı ve kabuk bağlamış yarayı yeniden deşti. Deştikçe acı çekti, acı çektikçe deşmek istedi. Nasıl bir “gelecek” bıraktın gördün mü..¿? İtiraf ettim işte. Beni de skor hanene artı diye yazar mısın bilmem ama unutamadım seni, o günü, birbirimize bakışımızı, ağlaşmamızı. Unutamadım işte

Ara
asi_ve_mai
açık konuşmak gerekirse uzun zamandır yorum yapamıyorum...
yada şöyle diyeyim etkili cümleler güzel kelimeler bulamıyorum...
kusura kalma Smile gerçekten çok güzel bir paylaşımdı...
Ara
K€$K!NßI¢@K
Şimdi yoksun..Hangi yükseklerden bakıyorsun hayata bilmiyorum..
Ve sen yoksun ya anlamı yok hiçbir şeyin..Grileşmiş her şey rengi değişmiş hayatın... En çok beğendiğin şiirlerim bile sitem dolu şimdi hepsi gözyaşı ve hüzün kokuyor..
Bir sen varsın diye hatırlarda ve hala kalpte, bir de bırakılmış olmanın acısı..Sözlerim bile anlam yitirdi ki bu yitişin, benim yitişimin yanında sonsuz semada bir hava zerreciği olmadığını da unutmadan söyleyeyim...

Hatıra kaldı o günden şimdiye kalbime..Ilık bir yağmur sonrası gözlerimizde mutluluk ışıltıları..Ilık bir yağmur sonrası tam da bugünde..

Yıllar sonra bir gün adım anılmış
Hatırlamamışsın gücendim sana
Demek ki maziden bir şey kalmamış
Kimdi o demişsin gücendim sana

Ayrılık zordur, bilirim..Şöyle tarif edeyim de sen de anla “ayrılığın” ne denli zor olduğunu, ne denli can yaktığını...
Hayal et bakalım: Çok şey söylemek istersin..Ardından yetişmek, "gitme…" demek istersin, fakat yapamazsın..
Bir "şey" seni engeller..Elini sıkar, başını okşar, kalbini deler, gözlerini büyüler ve bırakmaz...
Belki de kalp kırıklıkları tamir edilirdi; ama olmaz, gidemezsin. Gidecek olan çekip gider..

Birkaç kelime aklına gelir, boğazına takılır. Öylesine acı ve keder doludur ki her bir kelime, ne onları çıkarıp boğazını yakmaya ne de içinde tutup ruhunu yakmaya gönlün elvermez. Ne yapacağını şaşırırsın.. .
Gidecek olan gider, sen hala ordasındır..Ardından bakar, durursun.. Giderken adımlarının sesi, hıçkırıklarına karışır ve gözyaşların ter damlalarında yüzer...

Yıllardır varlığın tek tesellimdi
Senin mutluluğun sanki benimdi
Tanınmaz bilinmez mi olduk şimdi
Gücendim sana gücendim sana
Kırıldım bir tanem gücendim sana
Ara
PiNk_AnGeL
Hayal et bakalım: Çok şey söylemek istersin..Ardından yetişmek, "gitme…" demek istersin, fakat yapamazsın..

....

Gidecek olan çekip gider..

emeğine sağlık... çok güzel sözler...
Ara
Yorgun Yürek
Alıntı:

Alıntı: Şimdi yoksun..Ve sen yoksun ya anlamı yok hiçbir şeyin..Grileşmiş her şey rengi değişmiş hayatın... Sözlerim bile anlam yitirdi ki bu yitişin, Ardından bakar, durursun.. Giderken adımlarının sesi, hıçkırıklarına karışır ve gözyaşların ter damlalarında yüzer...

Sad:Sad:Sad:
.....
Ara
K€$K!NßI¢@K
Yorgun Yürek Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Sad:Sad:Sad:

.....
Soz vermistin..Ne olursa olsun asmayacaktin...

SmileSmileSmile
Ara
Yorgun Yürek
K€$K!NßI¢@K Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Soz vermistin..Ne olursa olsun asmayacaktin...

SmileSmileSmile
Sözümü tutacam Birtanem Smile
Ara
_AL0n3_
cok hoştu Smile
yüreğine sağLık Smile
Ara
K€$K!NßI¢@K
Hepinizinde okuyan gozlerinize, hisseden yureklerinize saglik..

Eksik olmayin..Tesekkurler...

SmileSmileSmile
Ara
blue_belial
Ahd-e vefâ.. yuregın dert gormesın K€$K!NßI¢@K
bı sıgara yakılır sımdı
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günler Geçer Ve Ardindan Yillar.......... ÇiLeK 5 492 04-10-2022, Saat: 12:08 AM
Son Yorum: wildfang
  Ne Gelen Var Ne De Gİden murat1544 1 286 04-08-2022, Saat: 01:50 PM
Son Yorum: wildfang
  Giden sen ol 'biz'e dokunma. eRCi 0 742 12-16-2011, Saat: 08:05 PM
Son Yorum: eRCi
  Yalancı Aşıkların Sahtekarlıklarına Ağladım ardından .Sakın Sen Üstüne Alınma. MaSaL 1 622 04-21-2011, Saat: 09:32 AM
Son Yorum: YasSmin
  Gidenlerin Ardından Kalanlar... RoZa 7 670 02-19-2011, Saat: 12:38 PM
Son Yorum: RoZa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-06-2024, 02:32 AM