:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ay Dün Gece Çok Yakındı
PesmisT GirL
Ay, dün gece 32 bin kilometre daha yakındı

08yas.jpg

[SIZE=3]

[SIZE=6]

DÜN akşam, güneş batar batmaz, dolunay doğdu ve ‘‘Güneş Batar, Ay Doğar’denen dolunay, bütün gece ufkun üzerinde kaldı. Dün gece havanın açık olduğu yerlerde, dolunay çıplak gözle ve rahatlıkla gözlemlendi.

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Güneş Fiziği Bölümü Astronomi Uzmanı Cumhur Üçer'in verdiği bilgiye göre, dün akşamki dolunay, dünyaya 32 bin kilometre daha yakın geçti. Normalde, dünyaya uzaklığı 388 bin kilometre olan ayın

dün akşamki uzaklığı, bu yaklaşımdan dolayı 356 bin kilometre oldu. Astronomi Uzmanı Cumhur Üçer, ayın, dolunay safhasında dünyaya böyle 32 bin kilometre daha yaklaşmasının 19 yılda bir yaşanan bir olay olduğuna dikkati çekerek, ‘‘Ayın yörünge hareketinin dairesel olmaması bu durumu yaratıyor’’ dedi. Dolunayın dünyaya 32 bin kilometrelik yakınlığı, onun biraz daha parlak görülmesini sağladı.

[/SIZE][/SIZE]
Ara
_AL0n3_
bu aralar ayla ilgili hep bişeyler oluyo Big Grin
bu da ilgincmiş sağol meleğim Tongue
Ara
PesmisT GirL
Ne demek canım Smile
Ara
ÐŽeşaren
Bir gün öncesinden gazetede okumuştum, gece ay'a bakamadım fakat sabah işe giderken doya doya seyrederek yürüdüm.

Cok güzel ve parlaktı gercekten

Teşekkürler canım ..Smile
Ara
PesmisT GirL
Bişe değil Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saatler Bu Gece İleri Alınıyor! Av.bey 9 784 03-25-2012, Saat: 08:46 PM
Son Yorum: Av.bey
  Bu Gece Saatleriniz'i Geri Almayi Unutmayin! Hasretiim 1 500 10-31-2010, Saat: 04:26 AM
Son Yorum: riukeen
  Gündüz matemetik öğretmeni gece travesti CaNaT 2 607 11-07-2009, Saat: 04:04 PM
Son Yorum: 'Belinay'
  Saatler Bu Gece Geri Alınacak !!!! Dostcu 1 415 10-26-2008, Saat: 07:56 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  gece ve gündüz tek bi karede (Lütfen bakın çok mühtiş bi görüntü) aMyLee 13 853 09-29-2007, Saat: 02:25 PM
Son Yorum: aMyLee

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-19-2024, 04:00 AM