:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acı Harikalar Diyarında!!!
ÇiLeK
1328.jpg

***HiÇBiŞeYiM YoK SeNDeN BaŞKa virgs.gifYaNi ÖLeSiYe ZeNGiNiM***

Rüzgarın kulağıma fısıldadığı ilk isimsin
Kalbimden atamadığım tek kişi
Ve yüreğimden söküp atamadığım alışkanlığım
Ne garip ki nefes almak gibisin
Her soluduğumda içimde yerini arttıran
Ve dışarı bırakmak istemediğim
Kendimi sayende kaybettiğim
Çok sevdiğim tek kişi ..

Hiçbişeyim yok senden başka
Yani ölesiye zenginim...
Teslim olalım gel bu aşka
belliki ben senin kaderinim..
Ara
ÇiLeK
süreden beri yaşıyorum bu hali ama tam bir hissizlik denemez buna. Arasıra boğazımı yırtarcasına bağırırımvirgs.gif yada anlamsız korkunç bir kahkahavirgs.gif sonra iyiyim. Bir daha ki haykırış seansına yada kahkahaya kadarvirgs.gif konuştuğum herkesi sorgusuz sualsiz anlamadan onaylarım. Gün içinde kullanmak için özel tasarladığım maskelerim var. Bu gün mutlu göstereni taktım.

Nasıl yakışmış mı?

Uzun zamandır hevesle yaptığım bir şey kalmadı. Şu kentin sahili de olmasa hayat çekilmez olurdu. Hala azda olsa hissediyorum. Bazen yaşanan tüm acılara inat hisleriniz aynı tutkuyla orada durur. Umut sizi bırakıp gitmez. Oysa siz çoktan vazgeçmişsinizdir inandığınız herşeyden. Ama her başlangıçta eski acıları unutacak kadar umutlusunuzdur.

Acının kıyağı seçici galiba...

Her darbede güçleniriz sanırız ya.. aslında ne güçlenen bir kalp ne kapanan bir yara vardır. En derine itmeyi öğreniriz her seferinde. Nasırla öreriz üstünü..

Adınada hissizlik deriz..

bıçak saplasalarda kalbine acısı tanıdık gelir bi süre sonravirgs.gif heyecanlanamazsınvirgs.gif öleceğini düşünürken bile.. seni seviyorum diye haykırır biri yanında deli gibi gözyaşı dökervirgs.gif gözlerine bakarken senin aklından geçen tek şey kıskanmaktır onu. Duygularını yeni yitirmeye başlayan "sen" gelirsin aklınavirgs.gif eski "seni" düşünürsün ve acırsın bi süre sonra o duygulara. Nefes alan senin gibi zombi olacağını düşündükçe herkesin... ve o hala ağlamaya devam edervirgs.gif nefesini düzgün alabildiğinde sözcüklerini tamamlamaya çalışır ama sen o sırada kendini düşünürken nefret edilecek bencilliğinde duymazsın bile hiçbirini...

Küçükvirgs.gif renkli cam kırıklarıydık. Birbirimize yalancı gölgeler sunmaktan öte değildi aynayla olan ilişkilerimiz. Ne kadar yalansa gördüğümüzvirgs.gif o kadar paylaşılmazdı birbirimizde yolculuklarımız. Hiç bu kadar doruğunda olmamıştık paylaşımın –ki hangi taşı kaldırsam başı yarılmış olurduvirgs.gif ertelenmiş bir aşkın!-.

Ne zaman dokunsak birbirimizevirgs.gif ne zaman savrulsa gölgelerimiz içimizde verimini yitirmeyen aşk topraklarınavirgs.gif alaca sevdalar sürgün verirdivirgs.gif zaten sürgün edildiğimiz çocukluklarımızda. Sevgilerimizi büyütmektendi çocuk kalışlarımız; sevdaya kendimizden daha iyi bir besin sunamayışımızdan. Aşk sadece güneşin hissedarı bir ışıktırvirgs.gif size hep karanlık olan gölgenizi hatırlatan. Bu yüzden tüm renkler bir kefesindeyken terazinin siz diğer kefesinde olursunuz; çünkü “siyahi adalet” yalnızlığın aşka denk olduğu yerde vardır.

Merak ediyorsunuzdur hiç canın acımadı mı böylesine parçalanırken.. evet hem de çok acıdıvirgs.gif gözlerimiz kanadıvirgs.gif ellerimiz küçüldüvirgs.gif kalplerimiz sığamaz oldu avuçlarımıza. Ama acı da olmalıydı bunca çok yüzlünün arasında – ki ya yüzsüz doğmuştuk hepimizvirgs.gif ya da öyle çok yüzümüz vardı ki utanç saklanabiliyordu rahatlıkla aralarındavirgs.gif ve kimse fark etmiyordu- ve aslında en dürüstümüz de oydu. Bu yüzden onu kefeye bile koymadıkvirgs.gif baş tacı ettik hiç ayırmadık yanımızdan…

Günlerce çoğaldıkvirgs.gif bölündük birbirimize. Bir diğerimize kendimizden başka yok ki sevgilimiz. Hangi acıvirgs.gif ne kadar süre sonra nasıl bu duruma getirebilir ki bir insanı? Bircok zahiri kahraman tattığını soyler; aslında yok oyle birşey diye bağırabilmek isterdim. Kaç litre rakı kanında dolaşsa kesebilir ruhani ızdırabın acısını? İşte orda ezber degilvirgs.gif hergün mâzine farklı tatlar bırakan birbirinden degişik binlerce acın vardır. O yüzdendi kendimizden olanı “ güneş “ addedişimizin ardındaki öfkenin netameli sokulganlığı…

bu bizim hikayemiz ve her şeyvirgs.gif yine bir sonla başlamıştı…

dil söyler
ten hisseder
kulak dinler
göz görür
el dokunur
vicdan siner içine herşeyin..
Ara
ÇiLeK
hani-1.jpg

Hani uzanırdın pencerenden ve bakardın boşluğa.. İki bina arasında koca bir boşluk olurdun ve susardın öylece…

Bazen sesin esiverirdi balkonavirgs.gif Gülüşünde yankılanan bi yangın olurdu sokakvirgs.gif kararırdın yavirgs.gif direklerden akardı içime duman. Sonra kusarım kelimelerevirgs.gif susarım sözvirgs.gif etmem bir kelam bile…

İçinde dipsiz bi oyuk açılır caddeninvirgs.gif kasislere boğulurdumvirgs.gif şah damarımda bir sızıntımı varvirgs.gif sanki içimden bi kayan var.

iste-1.jpg

İşte karanlığın tarifinde gezerdim seninlevirgs.gif sen bensiz kahkahalada boğulurdun ben sessiz çığlıklarda.
gkyznde.jpg

Göküzünde adın belirdivirgs.gif hadi dön ve bak.. Arada görürsünvirgs.gif benim bakışlarımıda orda…

Penceremde yansıyan soluksuz hüküm sehpasıvirgs.gif ve hilaline akseden belki gamzelerinin çukurları. Bilmiyorum yorgunluğum senin denizlerindenmi yansıdı…

Bak orda gördünmü denizivirgs.gif maviliğinden vazgeçmişvirgs.gif gün batımında sessiz sedasız ilkiniyor.. Dalgalarında sular boğuluyor.. Sapsarı kesilen mavi göklerin hesabıda benden soruluyor. Değerinden kaybetmeyen altının suretinde taş kesiliyor.

anlardin.jpg

Sen bazen gelirdin kapımavirgs.gif sebebi dursun sen gelirdin iştevirgs.gif tamda sende kaybolmak istediğimdevirgs.gif elsiz ayaksız düşerdim içine. Komplolar kurar sonra yalanlardım kendimi.. En savunmasız halimden vururdun beni sahi… Hiç titremezdi ellerin.. Sade bir gülümseme ardından susardın işte.. Yıldızlar kadar çoğalırdın içimde.. Kaç şiir akıttım kollarımdan anlardın sanki…

Ellerimden sızan kızıl mürekkeple kalırdım ardın sıra…

Uzandığım minderde kalırdı izinvirgs.gif sonra saçlarını sayardım.. gecenin içinde kaç karanlık atlattım diye bakardım yastığımavirgs.gif düşen omuzlarından alırdım ve onları saklardım gömleğimin cebinde.

Eskaza muhabbetlere kalırvirgs.gif sonra hiç susmadığım kadar konuşurdum.. İçimden duydum. Kapının ardından seslenen sendin bana. Olur ya hikaye uydurdum. Sonuna yalanlarımla avuttum içimi. Senden ibaret kalan yanlarımdan sana ...

İşittim sözlerimivirgs.gif duyma diye seni konuştum yalnızlığın tam ortasında…

Ve yıkadım geceyi benden…

Daha afilli cümeleler kurmak için provalar yaptım hayalinle. Sonra unuttumvirgs.gif olmayacak dua da olsan amin dedim ve sığındım Rahmana…

Zaten kim kaldı ki ondan başka…

istila.jpg

İşte son tezkere verildi ruhumavirgs.gif istila edildi dilim…

ve.jpg

Geceye akıttıklarımdan damlayan varmı eline ve sustuğum cümlelerden duyan varmı içinde…

sonu.jpg

Sonu olmayan bir duayla yalvarıyorum Onavirgs.gif duyar biliyorum. Sustuğum dualarda ve görür kaybolan yanlarımıvirgs.gif içimden içine kaç kelimem varsa hepsi senin aslında…
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-15-2024, 08:30 PM