:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Sağanak ..
ÐŽeşaren
Sonbaharın kendini hissettirdiği bir gecede buluşuyorken parmaklarım kırmızı kaplı defterimde, yaşımdan ağır hüzünler düşüyor pencereme.
Yoksunluklar arasında gidip gelen bir vapur gibiyim şimdilerde; her an yeni bir sefere çıkabilirim edası taşıyan üzerinde. Bilmiyorsun!

Az sonra yağmur başlayacak, göğün göğsünde dans ediyor ışıklar.
Ve az sonra, tenime ihanet eden bütün kelimeler ıslak ıslak ibadet edecek bedenime. -geçmişten geleceğe.

Unutmadan;
iki dudağının arasından çıkacak bir söz de asacaklar bizi sevgilim. Korkma! Birlikte yaşayamayacaksak en azından beraber öleceğiz son noktada, yemin ederim.

Yazan:Özlem
Ara
ÐŽeşaren
Sonbaharın kendini hissettirdiği bir gecede buluşuyorken parmaklarım mor kaftanlı defterimde, pencerede yansıyan siluetime bakmaya cesaretim yok bu gece.
Yılların yorgunluğunu yerleştiriyorum yeniden bavuluma.
Tüm dağınıklığını alıyorum yanıma -belki başka bir şehirde toparlanır umuduyla…

Sessiz bir fırtınanın kopmasını önceden tahmin edebilmek kadar zor bir şey değildi; bizim kendi idamımızı başkalarının kalemlerinde onaylayışımız. İşte bu yüzdendi sevgilim; sokaklarda gezinirken ahmakıslatanın hep ikimizi vurması.

Unutmadan;
kılcal damarlarında gezinirken ardında bıraktığın bütün .. kabulleniyorum,
eğer ardımda bıraktığım cesetleri görmezden gelebileceksen!
Ara
ÐŽeşaren
Sonbaharın kendini hissettirdiği bir gecede buluşuyorken parmaklarım kırmızı kaftanlı defterimde, çağıran bir şeyler var beni farklı şehirlerde.
Yoksunluğunun kekremsi tadından sıkıldım artık, kaldıramıyor midem bu dünyayı. Elinden tuttuğum bütün acıların, bacak aralarından akıyor önümde dikilen kadınların!
-Susuyorsun!

Söylenecek çok şey var nedametlerin ardında korkakça saklanan.
Suskunluklardan ölen iki beden yeniden gömülmeyecek aynı nedenden,
-yıkılsa da dünya başımıza- yemin ederim.

Unutmadan;
yağmurdan sonraki toprak kokusunda boğdular seni sevgilim.
Benim seni kurtarmaya, senin ise kurtulmaya mecalin yoktu. Bu yüzden “biz” öldük.
Ara
ÐŽeşaren
Sonbaharın kendisini terk ettiği bir gecenin tam ortasındayım. Ellerimde geçmişten geleceğe dair yüklemlerin ağır kalıntıları…- Üstüm başım mürekkep lekesi.

Yorgunluktan yoksunluğa dikey bir geçiş yapan ilişkinin iki ayrı kurbanı gibi duruyor başucumda tüm yarım kalmış kelimeler - kopuk bir siluet misali.
Hangi kente gidersem gideyim değişmiyor uzaklığımız, hep içsel ve doğrusal bağımsız.

Hani denizin kenarına vuran dalgaları seyrederken kulağınıza geçmişten kalma kalabalıkların sesi çarpar aniden. Dalga seslerine karışırken gürültüler, gözbebeklerinizin perdesine yansır görüntüler ve zamanı yok sayabildiğiniz sevişmelerinizden doğan bütün acılarınız karşınıza dikilir. Ağır yargılama sahnelerinde esir bırakırsınız yüreğinizi yeniden.
Denizin tuzuna karışan yağmur damlalarının sesini duyduğunuzda ya gökkuşağını görebilme telaşı ile irkilerek ya da bedeninize değen yağmur damlalarının acısıyla açarsınız gözlerinizi gökyüzüne…

Sonbaharın kendisini terk ettiği bir gecenin tam ortasındayım diyorum!
Göğün göğsünde dans etmiyor artık ışıklar. Gök yorgun düşmüş, göğsü utanmış yaşlarımdan, bulutlar ise çoktan vazgeçmiş çarpışmalardan… Fırtınalar feryat ediyor artık sessiz değiller ve sığındığımız tüm kentler yıkılıyor bir bir…-kumdan kaleler misali.
Hangi kentin kaldırımına düşürürsen düşür yüzünü değişmiyor yoksunluğumuz, hep içsel ve doğrusal bağımlı.

Hani gökkuşağının hayali ile çevirirsiniz yüzünüzü gökyüzüne, göremezsiniz ya. İşte o anda yıkılır içinizde taşıdığınız son hayata tutunma isteği ve umudunuz. Elinden balonunu kaçırmış küçük bir kız çocuğu ya da en sevdiği arabasını kaybetmiş minik bir delikanlı gibi kala kalırsınız hayat denilen sarhoşluğun ortasında, .ölesiye yalnız. Sarılacak bir insan arar aradığınız kişiye ulaşamaz sarılacak kendi yalnızlığınızdan başka bir şey bulamazsınız ya, kaburga kemiklerinizde hissedersiniz kırıklığınızı.

Ben sonbaharım. Sonbaharın kızıyım.
Hep içsel, doğrusal bağımlı ve bağımsız.
En hüzünlü bakışlarını gözlerimde unutman ve sevdiğin tüm kadınları yüzümde bırakman bu yüzdendi sevgili.

Unutmadan;
Ben hala seni solurken öleceğimi biliyor, sense beni öldürebilecek kadar çok seviyorsun.
Ara
gülay
Yüreğine sağlık...
Ara
edeple
Az sonra yağmur başlayacak, göğün göğsünde dans ediyor ışıklar.
Ve az sonra, tenime ihanet eden bütün kelimeler ıslak ıslak ibadet edecek bedenime. -geçmişten geleceğe.

çok güzeldi emeğine yüreğine sağlık
Ara
asi_ve_mai
valla güzel yürekli arkadaşım...
aslında söylenebilecek bişeyim yok...
çok güzel bir paylaşımdı yüreğine mutluluk...
Ara
ÐŽeşaren
SevDa BakışLım Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Unutmadan;
Ben hala seni solurken öleceğimi biliyor, sense beni öldürebilecek kadar çok seviyorsun

Seviyorum ..

Smile
Ara
ÐŽeşaren
edeple Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Az sonra yağmur başlayacak, göğün göğsünde dans ediyor ışıklar.

çok güzeldi emeğine yüreğine sağlık

Teşekkürler .. Smile
Ara
ÐŽeşaren
asi_ve_mai Adlı Kullanıcıdan Alıntı:valla güzel yürekli arkadaşım...
aslında söylenebilecek bişeyim yok...
çok güzel bir paylaşımdı yüreğine mutluluk...

Teşekkürler Mavim, bilmukabele ..

Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  'Saganak Gözyasi Getirdim .. ÐŽeşaren 4 352 09-01-2007, Saat: 04:18 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-07-2024, 10:17 PM