:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu kadar da olmaz dedirten iddialar
ÐŽeşaren
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Güner Önce’nin, üniversiteyi ticarethaneye çevirdiği ileri sürülüyor.

İddialar arasında, kampüste koyun otlatmak, öğrencilere 100 TL'ye zorla ferdi kaza sigortası var.

Rektör Prof. Dr. Güner Önce'nin uyguladığı ticaret yöntemleri değme tüccarlara taş çıkartıyor. İddialara göre rektörün koyun otlatarak, öğrencilerden para toplayarak üniversitenin döner sermaye gelirini 25 bin YTL'ye çıkartığı belirtiliyor. Üniversiteyle ilgili iddialar önce yerel Akis Gazetesi’nde yer aldı. İşte o iddialar.

1- Koyunlar bayramda satışa çıkacak

Üniversitenin ahırında, üniversiteye ait atlar besleniyor. Ancak bu atlarla birlikte Mehmet M. isimli bir şahsa ait koyunlar da besleniyor. Atlar için devletin parasıyla alınan samanların koyunlara da yedirildiği belirtiliyor. Koyunlar her sabah saat 08.00 civarında ahırın arka kısmından çıkartılarak üniversitede bulunan Hüsnü Özyeğin Öğrenci Yurdu’nun arka kısmındaki yamaçta otlatılıyor. 250- 300 civarındaki küçükbaş hayvanların bu yıl kurban bayramından önce satışa sunulacağı iddia ediliyor.

2- Sigorta yaptırmayana kayıt yok

Eğitim dönemi başında öğrenim harcı yatırmak için bankaya giden Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri, üniversite yönetiminin uygulamaya koyduğu 100 TL "grup ferdi kaza sigortası" ödemesiyle karşı karşıya kaldı. Öğrenciler parayı ödemeyen arkadaşlarının kaydının yapılmadığnı söyledi.

Yapılan incelemelerde ferdi kaza sigortasının, Dumlupınar Sigorta ve Aracılık Hizmetleri Şirketi'ne yaptırıldığı ortaya çıktı. Şirketin ortaklarının Yüksek Öğrenim Destekleme ve Sosyal Yardım Derneği, Özel 30 Ağustos Eğitim Öğretim ve Sağlık Hizmetleri şirketiyle, S.K. isimli bir kişi olduğu iddia ediliyor. 25 bin TL sermaye ile kurulan şirketin S.K isimli ortağının yüzde 10 hissesinin olduğu belirtiliyor. Bu uygulama sayesinde söz konusu şirketin kasasına 2,5 - 3 milyon TL arasında para giriyor.

3- 135 bin YTL’lik makam aracı

Hafta sonları İzmir'e gitmek için üniversite vakfının kaynaklarından, 135 bin TL'ye Audi marka makam aracı aldığı ortaya çıkan rektör Önce'nin gizemli uygulamaları da dikkat çekiyor. Rektör Önce, 8 Nisan 2005’te, kendi imzasıyla öğretim üyelerine yazdığı talimatnamede, "Özel kaleme benim kiminle görüştüğüm veya nereye gittiğim gibi sorular sorulmasın. Randevu almadan kapıma gelmeyin" diyor. Rektör Prof. Dr. Önce'nin aynıca 2006 yılı Haziran ayında 10 bin YTL döner sermaye gelirinin bu yıl 25 bin YTL’ye çıkardığı da iddia ediliyor.

İSTEYEN PARASINI GERİ ALABİLİR

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, hakkındaki bütün iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Önce, "Üniversitenin içinde koyun otlattığımı söylemişler. Kesinlikle böyle bir şey yok. Üniversitenin eğitim bloklarının 2 - 3 kilometre ötesinde bir ağır var. Bizim bahçıvan orada birkaç koyun besliyor. İki üç koyunun ticaret amaçlı beslenmesi düşünelemez" diye konuştu.

Öğrencilere 100 YTL karşılığında ferdi sigorta yaptırmadıklarını iddia eden Önce, "Öğrencilerden dönem başında 75 YTL aldık. Bu parayla onları sigorta yaptırdık. Bu uygulama öğrencilerin isteğiyle olmuştur. İsteyen öğrencinin parasını geri veririz” dedi. Alınan her paranın öğrencilere burs olarak geri döndüğünü savunan Önce, "Öğrencilerimize bir şey olduğu zaman ailelere ödeme yapıyoruz. Bugüne kadar 400 milyar ödedik" ifadesini kullandı.

SİGORTA İSYANI FACEBOOK'TA

Zorunlu ferdi sigortası uygulamasına tepki gösteren öğrenciler Facebook'ta grup kurdu:

B. Ö: Arkadaşlar yapılan usulsüzlüğe karşı imza toplanmalı ve Cumhurbaşkanlığına göndermeli.

A. B: 2005 girişliyim, tek dersim kalmasına rağmen harcımı vermediğim için kayıt yaptıramadım.

Bi Porche alalım

A.A: Arkadaşlar birleşip bi de Porsche hediye edelim. Yazık Mercedes’te sürünmesin

M. Ö: Biz ucuz komünistlikte değiliz, olayın 75 YTL muhabbetini de yapmıyoruz. Bizim olayımız göz göre göre yasadışı yoldan bizlerden zorla alınan paralar ve kayıt yaptıramazsınız diye alınan paralar. Adam 300 milyarlık arabayla canı nereye isterse gitsin diye mi ben onun parasını vereceğim?BUGÜN
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Siz sevdiğinize ne kadar sadıksınız ? Leader 1 3,025 11-07-2016, Saat: 10:53 AM
Son Yorum: acemhe
  Hacca gidecekler ne kadar ödeyecek? YasSmin 3 687 06-15-2011, Saat: 09:43 AM
Son Yorum: ZencefiL
  Ay’da Dünya’daki kadar su, flor ve kükürt varmış MaSaL 1 657 06-14-2011, Saat: 10:33 AM
Son Yorum: YasSmin
  Ne kadar büyürsek büyüyelim işsizlik oranı düşmez MaSaL 0 476 04-23-2011, Saat: 03:43 PM
Son Yorum: MaSaL
  Mankenle, Oyuncuyla, Isim olmaz . Hasretiim 2 497 03-15-2011, Saat: 12:03 AM
Son Yorum: history

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 05:46 PM