:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.::SoN YapRaK::.
in_love_girl
Ulkenin batisindaki k???k bir mahallenin bir sokaginin neredeyse tamami ressamlardan olusmaktaydi.

Bu mahallede, ?? katli bodur bir tugla yigininin tepesinde iki kiz arkadasin st?dyolari bulunmaktaydi. Alt katlarinda ise yasli bir ressam otururdu.

G?nlerden bir g?n kiz arkadaslardan biri zat?rree hastaligina yakalandi. Gen? kiz g?nden g?ne eriyordu. Bir g?n, arkadasi resim yaparken O da yataginda pencereden disari bakiyor ve sayiyordu... geriye dogru sayiyordu.

"Oniki" dedi, biraz sonra da "onbir"; arkasindan "on", sonra "dokuz"; daha sonra, hemen birbiri ardina "sekiz" ve "yedi". Arkadasi merakla disari bakti. Sayilacak ne vardi acaba? G?r?n?rde sadece kasvetli, bombos bir avlu ile alti yedi metre ?tedeki tugla evin ?iplak duvari vardi. Budakli k?klerinden ??r?m?s, yasli mi yasli bir asma, tugla duvarin yari boyuna kadar tirmanmisti.

D?n?p arkadasina"Neyin var?" diye sordu. Hasta kiz fisilti halinde" alti" dedi. "Artik hizla d?s?yorlar. ?? g?n ?nce neredeyse y?z tane vardi. Saymaktan basima agri giriyordu. Ama simdi kolaylasti. Iste biri daha gitti. Topu topu bes tane kaldi simdi."

"Bes tane ne?" diye sordu arkadasi.

"Yapraklar, asmanin yapraklari. Sonuncusu da d?s?nce, ben de mutlaka gidecegim.Hissediyorum bunu."

Arkadasi ona sa?malamamasini s?yleyip i?mesi i?in ?orba g?t?rd?. Fakat O; "Iste bir tanesi daha gidiyor. Hayir ?orba filan istemiyorum. Bununla geriye d?rt tane kaldi. Hava kararmadan sonuncusunun da d?st?g?n? g?rmek istiyorum. Ondan sonra ben de gidecegim."diyerek cevap verdi.

Gen? kiz uykuya daldiginda arkadasi da alt katta ki yasli ressama ziyarete gitti. Bu sirada yaprak olayini da anlatti yasli adama. Yukari ?iktiginda arkadasi uyuyordu. Ertesi sabah hasta kiz hemen arkadasina perdeyi a?masini s?yledi. Ama hayret!

Hi? bitmeyecekmis gibi gelen upuzun gece boyunca araliksiz yagan yagmur ve siddetle esen r?zgardan sonra, bir asma yapragi hala yerinde duruyordu. Sapina yakin taraflari hala koyu yesil kalmakla birlikte, testere agzi gibi tirtilli kenarlarina ?l?m?n ve ??r?menin sari rengi gelmis olan yaprak, yerden alti yedi metre y?kseklikteki bir dala yigit?e asilmis duruyordu.

"Bu sonuncusu" dedi hasta kiz."Geceleyin mutlaka d?ser diye d?s?nm?st?m. R?zgari duydum. Bug?n d?secektir, o d?st?g? an ben de ?lecegim."

Agir agir ge?en g?n sona erdiginde onlar alacakaranlikta bile, asma yapraginin duvarin ?n?nde sapina tutunmakta oldugunu g?rebiliyorlardi. Derken siddetli yagmur tekrar basladi. Hava yeteri kadar aydinlanir aydinlanmaz, gen? kiz hemen perdenin a?ilmasini istedi.

Asma yapragi hala yerindeydi. Gen? kiz, yattigi yerden uzun uzun yapragi seyretti. Sonra arkadasina seslendi. "M?nasebetsizlik ettim. Benim ne k?t? bir insan oldugumu g?stermek istercesine, bir kuvvet o son yapragi orada tuttu. ?l?m? istemek g?nahtir. Simdi biraz bana ?orbaverebilirsin."dedi.

Aksam?st?gelen doktor ayrilirken; simdi alt kattaki bir hastaya bakmam gerekiyor. Yasli bir ressammis sanirim. O da zat?rree. Yasli adamcagiz ?ok agir bir durumda, kurtulma umudu yok ama daha rahat eder diye bug?n hastaneye kaldiriliyor dedi. Ertesi g?n doktor: "Tehlikeyi atlattiniz, siz kazandiniz." dedi. O g?n ?gleden sonra arkadasi artik iyilesmis olan arkadasina alt kattaki yasli adami anlatti. Yasli adam iki g?n hastanede yattiktan sonra ?lm?s.

Hastalandigi g?n?n sabahi kapici onu asagida, odasinda sancidan kivranirken bulmus. Pabu?lari, elbisesi bastan asagi sirilsiklam, her yani buz gibi bir haldeymis. ?yle korkun? bir gecede nereye ?iktigina akil sir erdirememisti kimse. Sonra, hala yanik duran bir gemici feneri, yerinden s?r?klene s?r?klene ?ikarilmis bir portatif merdiven, bir de ?st?nde birbirine karismis sari, yesil boyalarla bir palet ve saga sola sa?ilmis bir ka? fir?a bulmuslar.

O zaman o son yapragin sirri da ??z?ld?. R?zgar estigi zaman bile yerinden oynamayan yaprak, yasli ressamin saheseriydi. Yasli adam, son yapragin d?st?g? gece oraya bir yaprak resmi yapip yapistirmisti.
_al?nt?d?r_
Ara
Firari Fırtına
Yüreğinize sağlık ...

Sevg ...
MasaL_perisi
Çok güzel...
Teşekürler
Yüreğine sağlık love
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum