:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En ' Doğu ' Yanınla Sev Beni !
€BeRimSin
Bir gün gidecekti yanık kozalarıma bir tane daha ekleyecektim…
O gidecekti...
O yüzden bilsin istemedim.
Ne içimi sancıtan, bakışlarına yüklediğim anlamı ne de yüreğimi yüreğine yasladığım o baharı, bilsin istemedim…
Gidecekti, içime basa basa terk eyleyecekti, ‘canım’ dese de ‘cananını’ içinde taşıyacaktı.
Yüklemsiz yolcuklara çıkacaktı sevgili, öznesini Haliç’e bırakıp gidecekti.
Bilsin istemedim, desem zamansız sevdalar büyüyecekti içimde, büyük bir ihtimal yaşayacaktık en alını sevdanın, desem eflatun gölgelerle yeşerecekti aşk.

İhtimal ya, Atilla İlhan’ın Pia’sı gibi olacaktım, aşk tahayyüldür diyecektim ve başladığı yerde bitecekti.
Müptelası olduğum o mistik düşlerimden yara alacaktım hem de en morundan ve o yarayı yok etmek için kısa mesafelerde yolculuk yapacaktım,
Bir limana varacaktım, renksiz gölgelerin peşinde onu kovalayacaktım. bir yan flüt sesi duyduğumda sevdama yenik düşecektim,
Öyle en alından gülecektim, gözlerime oturttuğum Haliç’le gitme diyecektim ama o gidecekti, fonda bir yan flüt sesiyle…
sol yanım sızım olacaktı.

hani o bırakıp giderken seni bu öksüz tavrını takmayacaktın
alnına koyarken veda buseni yüzüme bir türlü bakmayacaktın
gelse de en acı sözler dilime uçacak sanırdım birkaç kelime
bir alev halinde düştün dilime hani ey göz yaşım akmayacaktın

Hiç beklemediğim bir anda bir gün yanıma oturdu… Biz ikimizdik. Anlamış gibi baktı göz bebeklerime. Gözlerimin yeşilinde aradı sevdanın alını.
Diyemedim, ama yüreğimi yüreğine çoktan yaslamıştım. İzinsiz. Aşkta izin aramam ki ben sevgili. O da yüreğini bana verdi.
Ama diyemedi ki ‘ bu yolculuğa birlikte çıkalım.’ Ama ben o yolculuğa çoktan çıkmıştım, elimi eline verdim… ve kısa metrajlı bir film başladı…
O kendini anlattı, ben susmanın erdemlik sayıldığı bir öğretiyle dinledim.
En çok vapur yolculuğunu severdi vapura bindik, içimden en sancılı şarkıları dinledim, içimin sandığından tek tek çıkarıp…
Bu yolculuk hiç bitisin istemedim. ‘karaya varmayalım sevgili olur mu’ dedim içimden utanarak. Duymadı..
Biz ikimizdik bir vapur yolculuğunda. Film(mimiz) karaya vardığında bitecekti ya, camdan maviye baktım yaklaşıyorduk,
içime bakıp bakıp ona yaslandım, içine almak istedi ama başkaları, ‘başkaları’ diyordu, biliyorum… sesine vermese de bu cümleyi duyuyordum.
Sevgiliydi ve gidecekti.

Vapur karaya yanaştı hatırlayıp hatırlayıp yanaklarıma tuzlusu dökeceğim an geldi, film [b]bitti..
[/b]

Diyemedi, suskular biriktirdi heybesine, gözlerime yalancı baharlar yükledi. Sessizce ‘hadi’ dedi. Ben göğsüne yaslanıp ağlamak isterken o gitti.
Yanımı yanına verdim ‘hayır’ demedi.
Ama gitti.
Bir başkasını taşıyordu içinde sevgili, söylemese de suskularına asmıştı onu.
Bindiğim bütün salıncakların ipine astığım aşk gibi… Tanımlayamadığım gülüşüyle yanımda oturuyordu.

Beni dinlemek istedi bakamadım sevgiliye, hala filmi düşünüyordum, neden, neden karaya vardık sevgili.Neden karaya vardık ?..

bozduk yeminleri yine düştük yollara bir yer var içimde sevdalar
bir yer var içinde korkular bir yer var ki yar gidemiyorum..
bir yer var içimde sevdalar bir yer var içinde korkular bir yer var ki yar gidemiyorum..
biri sana benzer gül gibi biri bana benzer kül gibi biri kana benzer akar gider biri yare benzer..
biri sana benzer gül gibi biri bana benzer kül gibi biri kana benzer akar gider biri yare benzer

Tekrar sordu ‘ sevgili hayat nasıl gidiyor’: sığ bir soruydu anlamlar yüklemeye çalışmadım.

Hala ikimizdik, en yakınımdaydı, elimi uzatsam tutar mıydı sevgili…?

Uyanıverdim sonraya, eflatun düşlerimi içimdeki mezara gömdüm.
Filmin bazı karelerini yok saydım.
Sorunun cevabını almak isteyen sevgilinin yüzü yüzümdeydi, ne dememi bekliyordu ki, ‘hayat mı’ dedim gülümsedim.
Anlamıştı iç cebime iliştirdiğim hüzünlerimi. Ben film gibi son bekliyordum içini toplayıp gitmesini ama hala yanımdaydı sevgili.
Yüzüne baktım, masum bir kent soyluluğu taşıyordu. ‘ama’ lı cümleler geçiyordu gözlerimden. İçinde ‘doğrusu’nu bekleyen kırıkları vardı.
Ortak edemedi beni kırıklarına. ‘hadi’ dedi filmdeki gibi, ayağa kalktı, ‘doğrusu’ na gidiyordu.
Beni yanına almadı, ‘canım’ dedi ‘cananını’ geçemedi.

Zaman affetmeyecekti niceleri gibi, askıda bırakacaktık bu aşkı ve hep hatırlayacaktık, bir muammanın peşinden neden koştugumuzu…
Karaya varmıştık. Parmakları parmaklarıma kavuşmadı sevgili’nin… Parmağında ‘doğrusu’nun izi vardı kavuşamadı,
Bildik aile terbiyesinin öğretisini taşıyordu, suçtu kimilerine göre bu suça ortak etmekti. gitti sevgili..
Diyemedim, yüklemsiz bir yolculuğa çıktı, öznesini sulara bırakıp.
İçinin ‘doğrusu’ na gitti. şimdi..

Şimdi hangi yolculuğa çıksam, iç cebime iliştirdiğim hüzünlerimden alıyorum.
Ne zaman bir şiir yazsam ‘sevgili’ ye diye not düşüyorum.
Ama soramadım sevgiliye, kırıklarını öğrenemedim sevgilinin.
‘Sol yanın acıdığı için’ diyemedim biliyorum ama sol yanını nerde acıttığını bilmiyorum.
‘doğu’ da mı acıttın, yoksa giderken geride bıraktıkların mı acıttı.
Yüreğimi yüreğine yasladığımda içine söz geçiremediğin o an mı acıdı.
Ne zaman sevgili?
ne zaman ...

Benden duyamadıkların mı yoksa senin söyleyemediklerin mi acıttı… ?!
Yaşantına ‘yaşantına ‘katık’ yapmadığın şimdi mi sevgili’ nerdesin yüreğinin en doğusun da mı?
Eflatun gölgelerin kaldı geride…
‘Hadi’ bu kez ayrılık için değil, yanını yanıma vermen için,
‘HADİ’ EN ‘DOÄžU’ YANINLA SEV BENİ.

alıntı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yorgunum Hayat ,Üzme Beni .. ROSE 11 1,539 04-12-2022, Saat: 06:14 PM
Son Yorum: wildfang
  Giderken Beni Degil,yuregimi Dinle... >As!_M€L€q< 11 593 04-09-2022, Saat: 10:13 PM
  SEN beni SENSİZ sansanda roket55 1 769 04-09-2022, Saat: 02:02 PM
  Suskunluğumdan anla beni ... ROSE 7 558 04-09-2022, Saat: 12:53 PM
  Beni Sevmek... MasaL_perisi 16 709 04-08-2022, Saat: 08:00 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-01-2024, 02:58 AM