:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
oss
deniz1972
Öğrenci Sersemleştirme Sınavı(ÖSS)

18 YAŞIN KÖTÜ TALİHİ
Hani sayfa sayfa ÖSS şampiyonlarını yayınlıyolar ya gazetelerde şimdilerde her yıl adet olduğu üzere.işte bu duruma fena halde gıcığım ben."Hey!Bakın işte benim bozuk,çarpık sistemimin Türkiye'ye armağanı" der gibi.bana göre bu düzenin yaratıkları bu şampiyonlar.tek bir hedefe kilitlenmiş,öyle eğitilmiş polis köpeklerine benziyolar.önüne ne kadar 180 soruluk(yoksa daha da mı fazla) sınav atsan iki dakikada parçalayacaklar.elimize bir kumanda verseler her birini yönlendirebiliriz sanki.
siz de dikkat etmediniz mi hiç hallerine.alemin psikolojik analizini yapan biri değilimdir(daha kendimi çözememişken hem de) ancak bu çocuklarda yolunda gitmeyen bir şeyler var sanki.donuk bakışlar,bir sıkıntı hali,dünyalı olmadığını açık eden otomatik hareketler.18 yaşa hiç yaraşmayan bir durgunluk.ağızlarında da hep aynı cümleler:"başarımı düzenli çalışmaya borçluyum,hep planlı olmuşumdur,ailem çok yardımcı oldu" yahu hep mi düzenliydin şu kısacık hayatında.hiç mi fırlatmadın üzerinden çıkanları odanın ortasına sinirle.neden bu kadar eziyet kendine?
aslında ben kızmıyorum bu çocukların hiçbirine.suç onların değil çünkü.onlar önlerine konan yemeği layıkıyla yemeye çalışıyorlar.sorun yemeğin kötü olmasında..."Gençlerimizi yeteneklerine göre eğiteceğiz" deyip deyip hiçbir yetenek ayrımı yapamadıkları gibi mevcut düzeni daha da berbat ettiler.yenilenmeyi,düzeltmeyi soru sayısını artırmak sandılar.oysa bu çocukların güneş ışığının nasıl bir şey olduğunu artık bilmemeleri,üç-beş arkadaş bir araya gelince sınavdan,sorudan başka bir şey konuşmamalarının çözümünü bulmalılar.koca koca adamlar toplanıp artık bu durum üzerinde kafa patlatmalılar.asıl vahim durum budur.
anne babalar da kalkıp "Benim oğlumun hiç kötü alışkanlığı yoktur,asla bize saygısızlık yapmaz"diyecek yerde benim oğlum neden böyle diye düşünmeliler.kötü alışkanlığı olmalı adamın zira iyiyi anlayabilmek için.yeri geldiğinde kırıp dökmeli kendini bulabilmek için.
şimdi kime sorsanız-bizim yaş grubu da dahil-18 yaş hakkında iyi şeyler söylemeyecektir.bir şeyler yapılmadıkça bu kötü talih böyle devam edecektir...:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Ara
deniz1972
Beyler Ve Bayanlar Biraz Yorum Bekliyorum_???
Ara
blacqrock
gsel yazı saol.yzdqlarnn hepsi dğru çnqü ailelerin bi bqlntleri var ve bz gnçlerde onları gerçqleştrmeq içn uğraşıorz.hatta kmimimz kndne zmn ble ayrmıo.bnde bu sne össye grcem ama o kdarda dzenli bi çlışmam yoq herşy olacağna varır hyrlsı nyse o olsn..
Ara
mutsuz_kı@z
kesinlikle yazdıkların çok doğru resmen yarış atı muamelesi görüyoruz.
Ara
kaplan_25_
katılıyorum kardes
Ara
iLKeR
deniz1972 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Beyler Ve Bayanlar Biraz Yorum Bekliyorum_???

YoruM YazıYorum Big Grin Seni Kınıyorum Tongue Big Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 07:55 PM