:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İntihar Ve Bedeli:
*Asİ-yÜrEk*
[SIZE=3]İntihar etmek şeytandandır ve ayet ve hadislerle sabit olan bir gerçektir bilmemiz gerekirki intihar eden bir insanın cenet yüzü görmeyeceği bir gerçektir bilmeliyizki bize bu can Allah'ın verdiği bir emanettir ve bizim bu cana bir zarar vermemiz mantıksal olabilirmi bilmeliyizki eğerki bir insan canına kıymak istiyorsa cehennemi göze almış demektir tamam bir zamanlar bende intihar etmek istedim 50 adet hap yutmak akıl karımı neden yaptım herşeyi anlatmıştım daha önce ama bilmeyen arkadaşlarda var yeni üye arkadaşlar bilmiyor olabilirler. Allah'ın verdiği cana zarar vermek günah olduğu gibi ayrıca ceheneme girmeyi kabul etmekle aynı kat ve derecededir.Ve buna ek olarak bir Ayet yazmak istiyorum

Rabbimiz: meleklere soruyor Ey melek kullarım şuan ne yapıyor.
Melek:Seni Zikrediyorlar YaRabbi
Rabbimiz:Beni görüyorlarmıki zikrediyorlar
Melek: Haşa Rabbim
Rabbmiz:ya görselerdi
Yani Allah'ı haşa görmüş olsak nasıl zikrederdik biraz düşünelim intiharada kalkışmayacağımızın bir göstergesi olurdu belkide.
[/SIZE]
Ara
HÜDANUR
Allah esirgemiş kardeşim.Muhakkak dertsiz kul yoktur,sabretmek zorundayız...
Sabır acıdır,meyvesi tatlıdır.Rabbim cümlemizi yeis'e düşüp canına zulmetmekten esirgesin.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
Çok teşekkür ederim HÜDANUR.
Ara
gabbana
intihar edilmesi taraftarında degilim netice itibari ile gögüs germek gerekir çünkü kuranda bazı toplumların nice zorluklara gögüs gerdigini görürüz intihar bir derdin bitişi bir derdin başlangıcıdır
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Özgür olmanın bedeli, zorlu bir imtihandır. halukgta 0 461 03-23-2012, Saat: 07:18 PM
Son Yorum: halukgta
  İntihar, Ölüm Orucu, Ötanazi Ebu-CeNDeL 3 492 08-02-2007, Saat: 07:52 PM
Son Yorum: Ebu-CeNDeL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-26-2024, 10:24 AM