:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görünmeyen Fizik!
Alem-i Sı@r
[SIZE=2]GÖRÜNMEYEN FİZİK!

Selâm ve saygılarla!..bende bu (Matematiksel “0,1,2” sorusu ne demek?) müsaade ederseniz duygusal bir açıklama ile cevap vermek istiyorum. Tabiî ki bu cevabım sadece buraya biraz değişik bir anlam ile katılmak için ve kısacık bir hikâye ile!

Evet, bir kişi yolda yürürken bir yerde bir kişi daha yanına yaklaşır ve beraber yürümeye başlarlar. Birbirleri ile oradan buradan sohbet ederek tanışırlar. Daha sonra yanındaki arkadaşı diğerine şunu söyler:
— Sen ile ben iki yol arkadaşı olduk ve yürüyoruz. Acaba bize görünmeyen ve bizimle giden başka kişiler var mı? Diye sorar ve o da ona der ki:
—Evet, var! Der.
Arkadaşı da ona
—Kim bunlar, ben göremiyorum, hani? Diye sorar ve oda derki:
—Bak arkadaşım, her insanın görünen bir fiziği vardır. Bir de görünmeyen fiziği var. Maddi ve manevi, işte benim ile seninde bize eşlik eden ve daima bizimle beraber olan arkadaşlarımız onlardır. Yani şimdi biz burada dört arkadaş olarak yolcuyuz! Bu yol üzerinde biz karşılaşmadan önce, bizim gittiğimiz bu yolda kimse yoktu (yani: “0”Wink sonra ben yola çıktım ve görünmeyen fiziğim ile iki kişi olarak yolda yürüyordum ve arada bir kendi kendime, onunla sohbet bile yapıyordum. Sonra sen geldin o görünmeyen fiziğin ile iki kişi olarak yanıma, dört kişi olduk ve gidiyoruz. Haydi, bizler devam edelim yolumuza!

Yazar:
Alem-i Sır
Herkese bol eğlence ve muhabbetler ile saygılarımı sunarım!
[/SIZE]
Ara
Qetesh
Garip.. Bişey anlamadım ama güzeldi..

Tşkler..
Ara
Alem-i Sı@r
Qetesh Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Garip.. Bişey anlamadım ama güzeldi..

Tşkler..

Selamlar!..Felsefi ve manevi anlamlı yazılan bu kısa konu, sanal alemde çok yerde yayınlandı ve anlaşıldığını ve teşekkürlerini (sizinde buyurduğunuz; "Tşkler.." gibi) almıştır. Aslında anlaşılamayacak çok ağır bir konu veya karmaşalık yok içeriğinde. İstek ve bu gibi konulara özentili herkes bunu anlar ve hayatta insanların fiziki bir bedenleri oldukça manevi iç dünyalarındaki beyinden gelen düşünce, his ve duygularıyla ilgili olan iç dünyasındaki o kişiyide bilir. Böylece maddi ve manevi (görünen fizik ile görünmeyen iç fizik diye adlandırılan ve aslında o fiziğe sahip olan iç dünyasıdır onun!) iki fiziğe sahip olduğunu anlamış olur. Boş bir beyin ve iç dünyası olmayan bir fiziğe insan sahip olamaz ki!
Teşekkürler ve bu yazdıklarım kimseyi kınama ve kırmak maksatlı değil; sadece kendi yazdığım konuya açıklık getirmek içindi!..Saygılarımla!
Ara
Qetesh
Şu Fizikten oldum olası nefret ederim zaten.
Alıntı:(görünen fizik ile görünmeyen iç fizik diye adlandırılan ve aslında o fiziğe sahip olan iç dünyasıdır onun!)

Görünmeyen bişeylerin olduğu doğru ama bu görünmeyen bişeylerin fizikle bağlantısı ne? Bu kuru kumun içindeki havanın hacmini bulmaya benzedi ..

Bişeyler kapıyorum yavaş yavaş..
Ara
Alem-i Sı@r
Qetesh Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Şu Fizikten oldum olası nefret ederim zaten.

Görünmeyen bişeylerin olduğu doğru ama bu görünmeyen bişeylerin fizikle bağlantısı ne? Bu kuru kumun içindeki havanın hacmini bulmaya benzedi ..

Bişeyler kapıyorum yavaş yavaş..

Evet, bende kısaca sana şunu sorayım öyleyse; "Fizik olmasa bunların amlamı ne?" Fiziksiz bunların ve yazılan daha bir çok şey ve yazan bizler olabilirmiydik ki, sen yukarıda ki ( kusura bakma ama o birazda anlamsız) soruyu soruyor ve fizik sahibi bir canlı insan olarak sen fizikten yani bir nevi kendinden de nefret ettiğini söyleyebiliyorsun!..Evet, ancak bu ve bu gibi düşüncelere sahip insanlar anlamaz o tür konulardan!
Neyse bunları bırakalım anlayanlar anlasın anlamayanlar da, bir kaç sorusu ile sonunda kendi düşüncelerini de dışa vurup geçsin!..Teşekkürler!
Ara
Qetesh
Öyle olsun bakalım...
Ara
Alem-i Sı@r
İşte bu şekilde sonlandırmanız çok iyi oldu ve bende size çok teşekkür ederim ki; anlaşarak ve anlayışınızla yorumlaşmayı burada durdurduk!..Teşekkürler ve hoş vakitler dilerim!..Sağolun!
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-07-2024, 05:00 PM