:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ben Kırdım "O" Kanadı
¤ ćaяaмєLL ¤
y1pNv_pYcO0m4sePJ1GrrYkxf8CN8t51VefNGzom...ZNA-IE6XYU

Uzun zaman oldu uçmayalı.

Uçtum...

Öyle bir yerdeydim ki inanasım yoktu hiç bir sevdaya. Kendime dahi inanmıyorum mesela.

Mesela...

Uçtum...

Öyle bir uçtum ki hala aynı yerdeyim.

Bir zamanlar başkalarına kullandığım kelime bütünlerini giyiyorum şimdi. Ne de yakıştırmışım kelimeleri yan yana... Ne de yakışıklı olmuş başkaları baksana...

Bende o güzellikte durmuyor artık giydiğim, giydirilen hiçbir şey...

Sevmiyorum artık dile dökmeyi.
Kağıt daha sadık kulaklardan.
Kul hakkına da doyum olmuyor. Ah alıp nazarlara duvar oluyorum niyeyse.
Cürrete bak!

Platonik paratöneri özledi yüreğim.
O da yakın biliyorum...

Etrafımda kırılacak eşya da kalmadı, insan da.
Ben kırdım o kanadı, ben kırdım o kanadı...
Ara
¤ ćaяaмєLL ¤
minikmine_100_0126_copy.jpg

Bir uçurtmam olsun…
Sen gelince yanıma beraber salalım onu gökyüzüne. Tutalım beraber ipini sonra ben gözlerine bakayım sen uçurtmamızı izlerken. Ben şarkılar fısıldayayım kulaklarına, gün ışığına inat gözlerimi hiç kırpmayayım…

Bir uçurtmam olsun…

Sen gelince! Gökyüzünün mavisinde dolansın. Bir yeşil kırlardan izleyelim onu, kuşları peşine taksın bulutların arasından. Geçsin sevdalı yüreklere kılavuzluk etsin...

Bir uçurtmam olsun…

Sen gelince! Benim diyebildiğim bir uçurtmam olsun. Kuyruğunda ismimiz olsun, rengârenk olsun gökkuşağı kıskansın ama bizim ki yağmuru beklemesin hep…

Gökyüzünde olsun…
Bir uçurtmam olsun...

Benim ellerimden havalanan, benim renklerimi taşıyan bir uçurtmam olsun. Yalnız gecelerin hesabı ona sorsunlar. Yalnız bir çift göze eşlik etsin. Bir uçurtmam olsun

şehrimde süzülen..
Bir uçurtmam olsun...

Bana şiirler yazdıran, çocukluğuma götüren bir uçurtmam olsun. Hayallerimin geçiş kapısı olsun. Hayat onu kendisi gibi gri yapmasın. Rengârenk kalsın hep,

gözlerde ki pası atsın...
Bir uçurtmam olsun…

Rüzgârla beraber dolansın sokak sokak. Ama benim ellerimde, benim renklerimle dolansın İstanbul'un sokaklarında. Belki sana rastlar bir renk daha katar üstüne…

Bir uçurtmam olsun…

Pazar sabahı çıkarayım onu göklere. Herkesler uyurken o uçsun, o salınsın gökyüzünün güzelliğine. Karışsın; hani sen karışmıştın ya bana bir ara. O da öyle karışsın gökyüzüne. Sonra bir akşam vakti alayım onu yanıma götüreyim. Hak ettiği yere hani… Sen gitmiştin ya bir akşam vakti, hak etmediğin yere. İşte o hak ettiği yere gidecek. Benim yanıma yani…

Bir uçurtmam olsun…

Sen gelince! Yıldızlardan biride o olsun. Ay'ın ışığı ona da vursun, sevdalı gözlere ışık olsun. Yıllara meydan okusun, hiç eskimesin. Bir göçmen kuşa yarenlik etsin akıllarda, kalsın hep nan gibi. Nasıl sen kaldın ya, o da bende öyle kalsın…

Bir uçurtmam olsun…

Sen gelince! Mutluluk getirsin bana. Aynı senin getirdiğin gibi şiirler yazdırsın bana. Yalnızlığıma eş olsun aynı senin gibi. Ama senin gittiğin gibi gitmesin o da! Giderken götürme düşlerimi ya da düşlerimi al uçurtmam kalsın. Kör olsun sözlerim seni kötülersem. Sen yeter ki bırak onu bana. Bırak bende kalsın uçurtmam...

** Benim hiç uçurtmam olmadı gerçi. Benim çocukluğum da olmadı yaşayacak… Bir keresinde bir uçurtma almıştım kuzenlerimle. Onu uçurmaya gitmiştik, biraz ortalık sakinleşsin diye uçurtmayı bir köşeye koyduk. Bekliyorduk… Biri oradan geçerken yanlışlıkla uçurtmanın ortasına bastı ve uçurtmanın çıtalarını kırdı. O gün bütün umutlarımda kırıldı ve şimdi yere bakarak yürüyorum. Bir çocuğun uçurtmasına basmayayım diye… Çünkü her zaman kırılan uçurtmalar değil, umutlarda yanında gidiyor...
Ara
¤ ćaяaмєLL ¤

Bende bi masal kahramaniyim belki dillerde suan anlatilan,birileri tarafindan
sadece anilan !
Hayatin koydugu bi baslik icersinde git-gellerde yer alan '

[SIZE=2]
Ufak bi oyuncuydum koca dünyada..Aciyida askida tasiyabilen..
Ve buyüzden kahramani bendim bu öykünün cünkü
[/SIZE]
sahip cikabildim düslerime !

[SIZE=2]
Ufak bi bedendim belki ama düsünebiliyordum/
[/SIZE]
[SIZE=1]düsünülemeyenleri...[/SIZE]
[SIZE=1]
[/SIZE][SIZE=2]
Ben..rolümün hakkini verdim/ama hayat bana vadettiklerini veremedi !
Ya ben ondan bi fazlaydim yada bi eksik..
[/SIZE]
[SIZE=3]Sevemedi beni[/SIZE][SIZE=2].. Hep yaralandim !
Bende olan gözler kimsede yoktu..güzelliginden degil görebildiklerimden bahsediyorum
[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE]
...bazende göremediklerinden !
[SIZE=2]

Herkes kendi hayatini yasar..belki benimki insanlara fazla gelir onlarinkide bana !Ama biyerlerde hep birlesiyor iste..
Buyüzden isyanlar/hüzünler.. anlasilmamazliklar Ve belki
Terkedilisler !
Dillerde nasil aniliyorum acaba...?Bi Kahraman olarakmi.. Ezik bi figuran olarakmi ?!
dönüp dolasip ayni yere getirmekten bizi..bikmamis hayat !
[/SIZE]
[SIZE=2]Bende yilmadim iste yine o yollari tekrar yürümeye..[/SIZE][SIZE=2]

'...............'
[/SIZE][SIZE=2]derken....[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE][SIZE=2]

..... seni cikardi karsima beklenmedik bi yabanciydin..Uzaklardan hissedilebilen..!
Bu elindeki son kozumuydu yada yapilan bir iyilikmiydi derken...
Haberim olmadan baglamis gönlümü gönlüne.. Sizladi baslarda icim..cünkü senden öncekileri gömeli cok olmamisti...Ve korku vardi ama pes etmedim !
Belki son olur diye belki
[/SIZE]
[SIZE=4]son'um[/SIZE][SIZE=2] olursun diye.[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE][SIZE=2]
Mavide verdi seni bana ...
[/SIZE]
[SIZE=2]O yüzden de özel bi yanin/vazgecilmezligin vardi .
Senin adinida ekliyorlarmis yanina benden bahsederken..sonra sonra ögrendim..
Tek sanarken kendimi ikimizin Masaliymis meger bu yasanilan!
[/SIZE]
[SIZE=2]

Öyle fisildadilar kulagima..
Seni bana sonsuz kilmis hayat..ve yaptigi tek
[/SIZE]
[SIZE=2]dogru[/SIZE][SIZE=2] bu olmus smile%5B2%5D.gif
demekki öylesine sandigim nefes alisim bosuna degilmis..sana cikmak icinmis yolun sonunda !
Mutlu sonumu yakistirir son'a bilmem ama..
[/SIZE]
[SIZE=4]Anlatilicak bi masal olmusuz yalanda olsa !![/SIZE]
[SIZE=4]
[/SIZE]
Uzaklarda birbirine ulasamayan iki El'dik biz
Gözlerimiz birbirine söz'ü vermisti ilk anda.
Hayatin en zor yerinde cika gelen sen...En güzel hediyeydin bana !
Masallarin yalani..Hayallerimin tek gercegi---Ömrümsün
Ara
Yorgun Yürek
Bir zamanlar başkalarına kullandığım kelime bütünlerini giyiyorum şimdi. Ne de yakıştırmışım kelimeleri yan yana... Ne de yakışıklı olmuş başkaları baksana...

Çok güzeldi Teşekkürler Smile
Ara
Yorgun Yürek
** Benim hiç uçurtmam olmadı gerçi. Benim çocukluğum da olmadı yaşayacak… Bir keresinde bir uçurtma almıştım kuzenlerimle. Onu uçurmaya gitmiştik, biraz ortalık sakinleşsin diye uçurtmayı bir köşeye koyduk. Bekliyorduk… Biri oradan geçerken yanlışlıkla uçurtmanın ortasına bastı ve uçurtmanın çıtalarını kırdı. O gün bütün umutlarımda kırıldı ve şimdi yere bakarak yürüyorum. Bir çocuğun uçurtmasına basmayayım diye… Çünkü her zaman kırılan uçurtmalar değil, umutlarda yanında gidiyor...

Sağol canım ...
Ara
CaNaT
Bin çift söze bedeldir gözlerin
Ve ben o gözlerde esirim
Ne senden kaçabilecek ne de yanında durabilecek güce sahibim
Sahip olduğum bir tek sevgim
[SIZE=3]Ben seni senin seni sevemeyeceğin kadar seviyorum :k:

[/SIZE]
Ara
Aşksı@z
seni cikardi karsima beklenmedik bi yabanciydin..Uzaklardan hissedilebilen..!
Bu elindeki son kozumuydu yada yapilan bir iyilikmiydi derken...
Haberim olmadan baglamis gönlümü gönlüne.. Sizladi baslarda icim..cünkü senden öncekileri gömeli cok olmamisti...Ve korku vardi ama pes etmedim !
Belki son olur diye belki
[SIZE=4]son'um[/SIZE][SIZE=2] olursun diye.[/SIZE]

Sevgili karamel çok güzel bir paylaşım ellerine sağlık olsun. Yüreğinden sevgi eksik olmasın.
Ara
¤ ćaяaмєLL ¤
Altıncı ayın üçüncü günü; sensiz günlere kucak açışıma denk gelir. Kaçıncı gün bugün bilmiyorum, cehennem zebanileri dert ortağım olmuş. İçimdeki yangını bastırsın diye diyorum ki; “Harlayın ateşi ey dostlar” ......

Sana sitem dolu satırlar yazmak için mesaide kelimelerim.
Söylenecek o kadar çok şey var ki sustuklarına dair.
Ama olmuyor can, dilimi dikenli tellere sardım konuşsam senden önce ben acırım.

Çok konuştum geceyle seni. Geçmişe yattım acıyı tazelemek adına. Adın doldurdu semayı, her dilek tutuşumda gülüşlerin düştü avuçlarıma. Günlere senin adını koydum, sen erteleri yorgun düşüyorum. Mahmurluklarım senli rüyalardan uyanışlarımdan, sen bakıyor şiş gözlerim. “Düş” düş bitiremiyorum kuyuları. Hangi kuytu köşeye kaçsam, hangi kapıyı çalsam senin gölgen düşüveriyor önüme,
tökezliyorum.

Anlatmayı denedim dinlemedin, acımı dindirmedin. Yaylım ateşiydi susan gözlerim, buz gibi sözlerini eritemedim. “Ben nerde yanlış yapıyorum?” sorusunu aldım omzuma, düştüm yollara. Her köşe başında indirip sırtımdan, sordum sevdalı bakan gözlere. Kimse çıkamadı işin içinden. Tılsımı hangi yol ayrımında düşürdüm de küstü bana çocuk masumu gözlerin?

Tereddütlerle bağlandı ellerim sana uzanırken, oysa ben seni sen yapan her şeyinle almıştım gökyüzü diyarıma, şimal yıldızı yapmıştım, yol göstericimdin. Kendi diyarımda kayıp bir bedeviyim şimdi.

Can dedim, gözüm dedim… Kör gözümle can çekişiyorum.
Her sözün ucu sana çıkıyor sitem hak getire. İçimi dışarı kustukça kraterler oluşuyor, içlerini dolduracak bir doğallık yok gözlerinden başka. Çekirdek kıvamında kelimelerim. Çöpleri, ayıkladıklarımdan çok...

Elbet benim de payıma bir yağmur damlası düşer bu bahar. Aklanırım senli zamanlardan, kendimle barışır, unutmaya çalıştığın beni kucaklarım. Kırılan, çıt sesini sana duyurmadığım dallarım budandıkça fışkırır, koskoca bir çınar olurum. Bilmeden bir gün gölgemde sakinlersin.

Pıhtılaşmış bulutlar dolanıyor gökyüzü diyarımda. Tek çakımlık sessizliğinle kan yağıyor. Bereketlendi isyan topraklarım. Hınç filizlendi, baş verdi kin. Budayamam… Şimdi sevdanın nadas zamanı. Diyarımda çıplak ayaklarıyla biri geziniyor. Yaşı üç düzine, içi iki....

Tüm şairlere isyanım, hangi yağmur, hangi bahar ?

biraz "is" bulaştı
biraz "sim"
ve biraz da "im" saçlarıma...
parmaklarının bulaştığı gibi is-im-siz;
öyle doğaçlama işte;
başı da sonu da….
Ara
¤ ćaяaмєLL ¤
Rica ederim sağoLun Smile
Ara
¤ ćaяaмєLL ¤
Rica ederim
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kanadı kırık melek... YasSmin 2 435 06-22-2011, Saat: 04:39 PM
Son Yorum: YasSmin
  Kırdım Kalemimi ... Hadi Götür Kendini Satırlarımdan...Hadi Git Adamım... acemhe 4 591 12-03-2010, Saat: 12:46 PM
Son Yorum: acemhe
  Çaresiz,kanadı kırık bir meleğin var artık senin..!!! acemhe 1 460 09-30-2010, Saat: 03:16 PM
Son Yorum: eRCi
  Çaresiz,Kanadı Kırık Bir Meleğin Var Artık Senin..! acemhe 2 349 06-18-2009, Saat: 10:27 PM
Son Yorum: ufuk_can
  Mavi YürekLim..Kırdım KaLemini Sevdanın.... _BarBie_ 2 413 04-14-2008, Saat: 07:55 PM
Son Yorum: _BarBie_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 11:54 AM