:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanmak ve Olamamak
MorciveT
Hiç dostu yoktur aslında insanın. Yalnızdır mücadelesini verdiği yaşam savaşında... Umursandığını ve umursadığını sanarsın yada olmak istersin düşüncelerinin olmak istediği yerde. Dediğim gibi, sadece sanarsın ama olamazsın... Çünkü; Hiç kimse varlığını koymaz bir başka nefese, aldatmacaların bolca öne sürüldüğü bir sinemadır yaşantımız... Düşündüklerimiz herzaman dublör olmamış mıydı ? Bu hayatımızın her anını bize yansıtmamış mıydı ? Kötü düşüncelerimiz olmadı mı ve ya iyi düşüncelerimiz... Çılgınlıklarımız... Bunlardan kaçtanesini kendimiz oynadık ki ? Asıl önemli olan faaliyetlerimiz değil miydi? ''Düşünüyorum öyleyse varım...'' sözüne katılırım ama aklımdan şu da geçer, düşündüklerimi yapmıyorsam varlığımın var olmasının sebebi ne ? Kaç kişi dostu için kafasına silahı dayayıp, kendine kıyabilir ki ? Kaç kişi dostu için hırsızlık yapıp ona bakabilir ki? Kaç kişi ömrünü bir dost için harcayabilir ki ? Ve soruyorum size, Kaç kişi dostu için ailesinden, eşinden, çocuğundan vazgeçebilir ki ? Dostluk da aşk gibi ayaklar altına alınmış, zavallılaştırılmış bir halde son nefesini veriyor hayatın acımasız insanlarına karşı. Herkesin bir dostu var, aslında herkes kendini kandırıyor... Herkesin bir aşkı var, aslında herkes yalan söylüyor. Dediğim gibi, sadece sanarsın ama olamazsın...
Ara
oslemksk
Kesinlikle Doğru Tespit Teşekkürler
Ara
kı@ymı@k=)
SmileSmile tek dostum benim başkada yok Smile teşekkür ederim.. sananlardan olmayıp gerçeği görebilmenizi dilerim Smile
Ara
çilekli cuklat
guzel bı konuya deyinmişşınız admınım Smile guzeldı tskler Wink
Ara
TutkuM
Katılıyorum,ağız alışkanlığı olmuş var demek aslında gerçek anlamda yok ...
Ben dostum var demiyorum..yok çünkü...
Teşekkürler ....
Ara
_AL0n3_
çok doğru bişe bu.bnde vaR sanıordum ama dediğin gibi sadece kendmizi aLdatmşz.Hç kmse bri için kendnden fedakarLık yapmaz.sen yaparsın onun için bazı şeyLeri.bekLediğin değeri göremediğinde kırıLırsın ama bndan da kmsenin haberi olmaz.çnkü senden başka sni anLayan yoktur.herkes sadece krşsndakni düşünerek yorumunu yapar.ya ben o olsaydm bn napardım demez.senin ne hsseddiğine deiL kendi düşündüğüne inanır.
saoL (:
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-30-2024, 10:01 AM