:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
♥♥ ♥♥ Her Daim Aşka Dair ♥♥ ♥♥
нüzüηçiçÑ”ği
DarkLady Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Teşekkür ederim нüzüηçiçєği güzel katkın için... Aşka Dair güzellikleri bu konuda paylaşmaya çalışmaya devam edeceğim bu konu içinde ...

Harika olur hepsi bi arada Smile Ben teşekkür ederim emeğine sağlık ..
Ara
günahkeçisi
çok güzel olmuş emegine saglık
Ara
DarkLady
günahkeçisi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:çok güzel olmuş emegine saglık

Ben teşekkür ederim okuduğun için günahkeçisi...

Ara
DarkLady
kirginimjz9wx1.jpg

AMA MUTLAKA BİR SONU OLMALI

İki tırnak işareti arasına sığan bir kaç kelimeydin sen, içimi oyup geçen rüzgarlara inat, yürek durağımda beklediğim tek yolcu.

Gerçeklerde aramıyorum artık seni, gerçek olmadığına inandırdım kendimi.
Kırgınım yalnızca hatta adı aşk ile başlayan cümleler kulağımı tırmalayan rahatsız edici birer ses artık.
Mülteci bir kaçaklığım vardı eskiden, şimdi terkedilmiş evler gibi duvarlarımda asılı eskimişliğim. Garipti aslında, sen dudağımdan apar topar dökülen sözlere virgül koymaya çalışırken, ben ettiğin cümleleri noktalıyordum.
Cümlelerin sonuna nokta koymak hep bana düşse de,noktaları hiç sevmiyordum.
Noktalar acıttı kalbini , biliyorum.
Şu üç harfi biraraya getirip gelişi güzel zikretmeyi de sevmiyorum ama,
a-ş-k biraz sabır, en çokta cesur olmaktı .
Şimdi oturduğum şehrin gözlerine yağmur doluyor, elimde bir fincan kahve, ağaçları seyrediyorum. Bir fincan kahvenin kaç yıl hatırı kaldığını sayıyorum kendimce ve halen merak ediyorum yazdıklarını.
Sanırım denge üzerine kuruluydu dünya ve dengeler altüst olduğunda gökyüzünün kalbinde bile kocaman bir delik açılabiliyordu.

Acılarımız mı bizi eğiten, dengesizliklerimiz mi bizi acıtan, yoksa tecrübelerimiz mi ayağımızı yere kenetleyen?
Binlerce soru sormak geliyor içimden, binlerce sorunun altında bırakmak istiyorum zihinleri.
Elimdeki kahve bitmiyor bir türlü, içindeki zararlı maddelere inat yudum yudum damıtıyorum içime, varsın benimde kendine zarar verenler arasında bir kıyamlık yerim olsun.
Ne çıkar?
Kalbim ahşap evlerin tahta arasından sızan damlaları gibi usul usul yürüyor gözlerime, kalbimi yanaklarımın coğrafyasına gömüyorum.

Hani bazı hikayelerin sonunu kimse bilmez herkes kendine göre bir son uydurur ya, işte öyle bir şeydir a-ş-k .
Kimisi için cümle sonuna konulan ,
öldürmeyen ama sol yanını felç bırakan bir nokta
kimisi içinse yeni bir cümleye başlamak için verilen müsaade.

Bir hikaye de noktalama işaretini doğru yerde kullanmak mühimdir aslında, cümlenin en olmadık yerinde el yordamıyla kondurulan bir nokta,
ne yeni bir satır başının müjdecisi ne de anlamlı bir öykünün yardımcısıdır.
Aslında çokta zor değildir bir hikayeyi nerede bitirdiğine bakmadan bitirebilmek ,ama eğer noktaları doğru yerde kullanmadıysanız,
hikayeyi her okuduğunuzda bir urgana atılmış gemici düğümü gibi çarpar dilinize.
Kanar diliniz, kanar kalbiniz...

Çok mutlu bitmese de, doğru yerlerde kullanılmış noktaları, ister iki satırlık isterse sayfalar dolusu bir sonu olmalı hikayelerin.
Ama mutlaka bir sonu olmalı
.....

Ara
DarkLady
[SIZE=4][SIZE=5]VEFASIZ SEVGİLİYE[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=4] [/SIZE]
[SIZE=4]Her gidişine ayrı anlam yüklüyorum yapma allah aşkına[/SIZE]
[SIZE=4] ya hep kal benimle sözetme gidişlerden yada silinsin isminde cisminde[/SIZE]
[SIZE=4] oynama benimle dengemi bozoyorsun aşkı yaşayacak yürek bırakmıyorsun insanda böyle değildin sen ne oldu sana bittiyse heyecanın bileyim bende seni seviyorum diye başlayan ve ama ile devam eden cümleleri duymaktan bıktım seviyorsan seviyorsundur aması olmaz bu işin üstelik bir cümlede ama varsa bir önceki yargının hiçbir önemi yoktur artık seni çok seviyorum ama birlikte olmamız imkansız ya ya imkansız diye birşey diyebiliyorsan eğer sevmiyorsun demektir bahanelerin arkasına sığınma insanların hayatına sorgusuz sualsiz girip darmadağın eden sonrada hiçbirşey söylemeden gitmeye çalışanlardan nefret ediyorum böylemisin sende gitmekmi istiyorsun yürekli ol biraz hadi konuş söylemek istediğinisöyle iki çift sözü haketmedimi bu aşk yaşanılan bunca şeye hiç mi saygın yok ah ben niye yanılıyorum hep niye tam işte bu dediklerim sömürüyor aşkımı birazdahamı katı olmalıyım birazdahamı kapalı tutmalıyım kapılarımı bazen bu dünyadan olmadığımı düşünüyorum bu devrin adamı değilim oyun çeviremiyorum hesap yapamıyorum bana ait olmayan kişiliklere bürünüp bir plan dahilinde hareket edemiyorum insanız biliyorum hepimizin zaafları hataları var hepimiz egolarımıza boyun eğebiliyoruz iyide hep benimi bulacak bunlar hiçbir kaygıya yer vermeden hiç bir hesabı düşünmeden açsaydın eğer yüreğini işte ozaman görürdün bir aşkın nasıl efsaneye dönüşebileceğini sen gözlerini kapıyorsun bir sen varsın başka hiç kimseye bakmıyorsun herşey senin çevrende şekillenmeli hrşey sana göre düzenlenmeli beceremiyorum kusura bakma şimdi gidiyorum...aşk tam teslimiyet ister kendini aşkın kollrına ya bırakırsın yada bırakmazsın bir yanım dışarda kalsın dediğin zaman aşkı boğarsın yok edersin o güzelim duyguyu bu yüzden hep cesurların işidir aşk aşk kaçışları,yalanları aptalca oyunları kabul etmez... aşk saf duru insanları sever kafasında binbir tilki dönenler aşkı yaşayamaz arınmalısın ensaf enduru haline dönmelisinki yaşayabilesin aşkıkısacası sevgilim sana göre değil bu iş senin yolun açık olsun hadi hadi git şimdi gitki ben yaşayayım seni ben seveyim seni yokluğun beni boğuyor ama olsun bunu bilmek bile bana huzur veriyor hadi hadi git bırak aşk bende kalsın.......[/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
Ara
€BeRimSin
Bir üstadımız ne demiş; Aşk bir kelebek gibidir. Peşinden koştukça hep senden kaçar.. En iyisi bırak uçsun, inan ki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna dokunuverir.

Aşk'a dair Neler söylenmedi ki, neler yazılmadı... Ne acılar yaşandı, gönüller kırıldı, acıyla sarsıldı yürekler, bazen yüreğinde duyduğu sevincin ağırlığını dahi taşıyamadı.. Ama herşeye rağmen aşk olgusu dimdik ayakta. Hiç bitmez tükenmez bir yaşam kaynağı.

Aşka dair yaşam temennisi ile Smile Güzel yüreklerinize sağlık ...

Smile Smile Smile
DarkLady
€zBeRimSin bu güzel yorumun için teşekkür ederim... Umarım bunları okuyanlar kendilerinden bir şeyler buluyordur...

Ara
Alem-i Sı@r
[FONT=&quot]GİRYE-AK-I

Soluyarak aşk-ı refahı
Yazmalı aşk-ı fermanı
Dillerden aşk-ı kıraat-ı
Olmaya gözlerden girye-nak-ı

Alem-i Sır
[/FONT]
Girye-nak Farsça
Ağlayan, gözyaşı döken. Ağlayıcı.
* * * * * * * * * * * *
Çok teşekkürler şiirlerin için. Ben de uygunsa buraya bir kısa dörtlük yazmak istedim. Teşekkür ederim!
[FONT=&quot]

[/FONT]
Ara
rapunzel
süpersiniz darklady cnmm teşekkürler çok güzel...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  aşka dair......(seni sevdim ben hemde çok:() CeYDa HaNDe KeSiM 4 379 04-13-2022, Saat: 04:28 PM
Son Yorum: wildfang
  YaşanacakLaRa Dair... €BeRimSin 1 347 04-13-2022, Saat: 06:18 AM
  şizoFren Aşka Mektup/özledimmmmmmmmmm CeYDa HaNDe KeSiM 3 468 04-13-2022, Saat: 03:45 AM
  Aşk Aşk Aşk Her Daim Aşkkkkkkkkkk CeYDa HaNDe KeSiM 32 1,736 04-13-2022, Saat: 02:49 AM
  Yenildim ben bu aska SessizRüzgar 1 361 04-12-2022, Saat: 08:44 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 01:03 AM