:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komutanını kurtarırken şehit oldu
ÐŽeşaren
Geçen cuma günü PKK’lı teröristlerin saldırdığı Aktütün Karakolu’nu korumakla görevli Bayraktepe’deki birliğe saldıran PKK’lılarla çıkan çatışmada İzmirli Uzman Çavuş Egemen Yıldız da şehit olan 17 kahraman arasında yeraldı.

Denizli’de trafik ekiplerinde görevliyken kendi isteğiyle özel time giren, ardından Foça’daki komando eğitim kampında keskin nişancılığıyla ön plana çıkınca da Hakkari’ye gönderilen Egemen Yıldız’ın, terörle mücadelede gösterdiği başarılardan dolayı izinle ödüllendirildiği, bayramda İzmir’deki ailesinin yanına gelmeye hazırlanırken saldırı istihbaratı üzerine Aktütün Jandarma Karakolu’na kaydırıldığı öğrenildi. Biricik oğullarını bayrama beklerken şehit haberini alan Mahmut Yıldız ve eşi Fikriye Yıldız’ın ilk ziyaretcileri, aynı birlikte çatışmaya girdiği silah arkadaşları oldu. Çatışmada yaşananları anlatan silah arkadaşları, Uzman Çavuş Egemen Yıldız’ın, aynı siperde çarpışırken yaralanıp düşen komutanını kurtarmak için kahramanca siperden çıktığı ve bu sırada teröristlerin kurşunlarına hedef olarak şehit olduğunu anlattı.

Doğum gününde toprağa verildi

Doğum gününde toprağa verdiği oğlunun kahramanlıklarını büyük bir gururla dinlediğini söyleyen baba Mahmut Yıldız, "Oğlum Hakkari’ye gittiğinde şehit olacağını biliyordum. Bunu kendisine ’dönmezsin artık’ diye söyledim. Bana ’Bizlere burada Efeler diyorlar, onların korkulu rüyasıyız’ diyordu. Elbette oğlumun şehit olmasından gurur duyuyorum ama üç beş çabulcunun kurşunlarına hedef olduğunu bilmek, o kahrediyor" dedi.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dağdan kaçan PKK’lılar Barzani’nin askeri oldu Pessimist 1 419 04-11-2022, Saat: 08:39 PM
Son Yorum: wildfang
  2007, ikinci “Dünya Mevlana Yılı” oldu Pessimist 1 538 04-11-2022, Saat: 01:25 PM
  Bir Ermeni Öldü... blue_belial 9 873 04-09-2022, Saat: 06:32 AM
  Fazla Su İÇİnce Zehİrlenİp ÖldÜ soyle 1 404 04-07-2022, Saat: 10:22 PM
  Askindan Gozleri Kor Oldu soyle 2 500 04-07-2022, Saat: 10:20 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 12:24 PM