:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gamze*Lerimde Dindir YanLızLığı |~
Rüya Güzeli
2iqbew9.jpg
Acının gamzesini görerek yaşamı
gül bahçesine çevirmeniz dileğiyle sevgiyle
gözlerinizdeki gamzeyi selamlıyorum...

x1pjzF2-RYhxRXwaEvhbwDq_nbMlAI45_mKdIt56...Dmb6zNGI9s

Göremediğimiz hedefi asla tutturamayız.
Acının gamzesinde görülen
tüm güzellikler ise bizlere huzur
ve umut hedefine giden yolun tüm kıvrımlarını
en acımasız şekilde göstermiştir.
O halde acının gamzesinde kıvrımları incelemeye ne dersiniz ?
(alıntı)
Ara
Rüya Güzeli
Gamzelerimde Dindir Yalnızlığı

Bir deniz kıyısında, serin bir akşam üstü… O bilinmeyen koynuna sermişsem kurumuş güllerimi hata mı ettim yar… Hiçbir tanım tanımlayamazken aşkı; tenimdeki gül kurusu yapraklar sevdamın tek tanığı. Unutma sonbaharım ben, nam-ı diğer hüzün. Sevdam bir kuru yaprak gibi sürükleniyor, duyuyorum ama kıpırdayamıyorum, kaçmasından korkuyorum. Tükenirken umutlar; saçlarım rüzgar, bakışlarım ateş olur da, bir tek adın kalır dudaklarımın arasında… Ellerim elveda olmadan umutlarını borç verir misin bana sevgili ?

Sensizliğim yetmez gibi kafiyelerimi de aldın gittin. Can çekişmede ıssız kaldı boynu bükük kaygılı şiirlerim. Çaresiz günlerde, umutla düşünen şiirlerini izleyeceğim. Karşıma çıkan her mısranı kırıp ben arayacağım içinde. Kendimi bulamadığım her dize mahzun bir şekilde göğsüne yaslayacak başını. Sığ bir denizde boğulacak kaleminin ucundaki derin anlamların. Geçmeyecek zaman yar, ışık ışık gözlerim hiç değişmeyecek.

Belalı konuları olacak şiirlerimin. Bıkmadan, usanmadan aşkın kaygan duvarlarına tırmanmaya çalışacak dizelerim. Düştükçe aşkı üfleyeceğim ruhuma. Bırakmayacağım. Bırakamayacağım. Hayatı sevgiyle yorumlarken; serinlik yağacak yıldızlarıma, göğe bakan çocuklarımız olacak her mısra sevgili.

Ayrılığa okunan şiirleri getirme yol ayrımına. Ellerinde çiçekler, dilinde sevdalı türküler olmalı. Sen bir deli mavisin güneşin denizinde. Bense çiçeksiz türküsüz karanlık bir gece. Var mı gönül derdime bir çare. Bırakalım bu konuyu sevgili, yol ayrımından başka konuşacak konu mu kalmadı… İyisi mi sen bir sürü anahtar getir yanında. Güzel bir öykünün, denizin, yağmurun, güzel düşlerin, şarkıların, güneşli bir havanın anahtarını getir, tadı damağımda kalacak sohbetinle.

Hasretlerden şikayet etme yar, dinle. Nasıl feryat ediyor kalp çığlıklarını dinle sırlarımın. Şarkılar anlatsın sevdayı, dinle. Her mızrap vuruşum ateştir, her notada alev düşer şarkıların içine dinle. Az sonra akşama dönüşecek gün, uzayacak zaman umutsuzluklara. O siyah gemilerin güvertesinde bu boş kıyılardan gideceğim. Çocukluğumun rüzgarını ve zamansız düşlerimi yanıma alıp biraz kırgın, biraz yorgun, biraz suskun gideceğim buralardan.

Yıllardır beni bekleyen kara bir sevgilim var ufuklarda. İçimde bir belirsizlik, gidiyorum. Ona kavuşmanın sevinciyle ölüm denen yaşama biçimine dalacağım. Ak ellerimin kınası yüreğimin sevdası yar, gülümseyişim vuracak yüzüne o an, kelimeler yetersiz kalırken özlemlerimize gamzelerimde dindir yalnızlığı.

“Ölüme gülümserken varlığım, yüreğini sürmelisin gönlüme
İmkansızlığın kanarken içimde,

gamzelerimde dindirmelisin yalnızlığı yar.”

aLıntıdır*
Ara
Rüya Güzeli
Uyan/ma... Efsun'larından...

Yokluğunun tınısı çığlığımda ki ıslık, korkma yaklaş Gecem'e... Çıkar/ma beni yüzüne örttüğün siyah gecenden... Yüreğinin esrarkeş dumanlarının arasından sokul yalnızlığıma...

Soyunuyorum kelimeleri yangınların ortasında çırılçıplak. Harflerim yanıyor... Bir tek seni giyiniyorum üzerime. Alfabenden düşüyorum... Cehennemine yürekten talibim ben. Yak varlığımı, yüzyıllarca namahreminin içine tükürdüğüm alacakaranlıklar/da...

Sus... Vakit gece yarısını çoktan geçti, saat bize dönüyor... Sen bana dönüyorsun, ben nefesine gömülürken... Soluğun kesiyor bileklerimi, intihar(ın) oluyorum... Gecene kan bulaşıyor... Sana ölüyorum...

Sana ölmek;

Hayatın orta yerinde gülümsemek varlığına...

Sana susamak;

Ölümün en uç noktasında dokunmak güneşe...

Sana parçalanmak;

Susmak gözlerinin indiği duraklarda...

Sana doğmak;

Tanrı'sal bir mahremde sana sığınmak siyahın mateminde...

Avuçlarının içi kan kokan bir adama gelin ediyorum bu gece düşlerimi... Yani sana, içinde duran adam(ım)a! Züviyetsizliğim de doğurduğum aşka! Senden önce ki ve sonra ki tüm sicillerimi temize çektim. Ben sen'im... Sana aitim... Geçmiş ve gelecek zamanların ansızlığında, vakitsiz bir düşüm, varlıkla yokluk arasına düşen...

Aç/ma avuçlarını... Kelimeler(im) kanıyor... Bekareti bozulsun aşkımı(zı)n...

Hey! Ölürken ben sen/de doğuyorum!...

Gece'n Efsun'lu olsun...

Seni seviyorum...

aLıntıdır

Ara
Rüya Güzeli
Yalnızlık denen karanlık mahzende üşürken ellerim

SEVDAMIN HÜZÜN DİLİ'yle sana seslenirim.

Göz bebeklerimde nefesinin göğsündeki iniş çıkışları, ellerimde kalp atışın…

Sen uyu sevgili,

Masal olan yapraklarımla; tatlı düşlerdeyken sen, kelebek kanatlarımla gelir,
gül kokumu başucuna bırakır,
ben yine üzerini örterim.

Ara
Rüya Güzeli
9kudurugumduslerinyerinrc3.jpg
Ara
Rüya Güzeli
Sana " yar" diyorum,

" yaralarım" kanıyor...
Sana "yara" diyorum,

tüm sözlerimin öznesi oluyor

" yar' a"...

Yara giden yolda
kocaman bir yaram var!!!

Ne diyeyim, yara yardansa akan kanım değil,
onun için gözümü bile kırpmadan verebileceğim canımdır!!!...
Ara
Rüya Güzeli
angelmonesondurakde4.jpg
Ara
Rüya Güzeli
Üşürdün oysa
Sıcak şafakları soluklardı tenin
Ruhuna gölgeleri açardı bensizliğin
Yüreğime düşsen için çiğ kalırdı

Gelsen ;

Gitmeler kapımda nüksederdi

Neye gitsem, hep valizli peşimde ayrılık
Ara
Rüya Güzeli
Tam ellerimi kaldırıp gökyüzüne
Gülümseyip şarkı söyleyecekken
Korkup susuyorum…
Çünkü sesimden

‘aşk’
geliyor bugünlerde…
Ara
Rüya Güzeli
222mt8.jpg
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ya dindir bu sensizliği; ya da bırak daha fazla sen olayım... acemhe 0 624 12-04-2010, Saat: 08:56 PM
Son Yorum: acemhe
  Yanlızlığı, Ağlamayı Bilir Misin.....? MaSaL 1 419 01-28-2010, Saat: 12:40 AM
Son Yorum: history
  GaMze GaMze DoLmuyoR YüzüM.. Bak Acı! Bak Yaş! Bak SoğuK ! MaNeSiA 14 704 05-06-2008, Saat: 11:58 AM
Son Yorum: MaNeSiA
  yanlızlığı yeniden yaşamak ... HiqhVolume 9 392 02-29-2008, Saat: 12:19 PM
Son Yorum: :: CiMCiMe ::
  Ezbere Bilirim Yanlizligi... GCLRNFNS 3 390 06-22-2007, Saat: 08:58 AM
Son Yorum: Qetesh

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 12:13 PM