:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SöyLeyiN ONa...UNuTMaSıN...
ÇiLeK
sunday_morning2_by_fakormis.jpg

***SöyLeyiN ONa...UNuTMaSıN***

Git istediğin miktarca uzaklara.Benden sana artık dilediğince izin! gitmeye karar verenivirgs.gifkimsenin alıkoyamayacağını ikimizde biliyorduk. Bile bile yaşıyorduk kaçak zamanları.Öyleyse zamanın gitmeye yakın bitimlerindevirgs.gifson kez baksaydın ya gözlerime.Baktığın zaman nefret değil devirgs.gif pişmanlık olsaydı keşke sözlerinde.

Gidiyorsun öyle mi?
Sen bana hiç gelmedin ki.
Susuyorsun öyle mi? Sen benimle hiç yürekten konuşmadın ki.

Sen giderken durdurdum zamanı! Arkanı döndüğün an dünya dolanmıştı ya ayaklarımavirgs.gif yiten bir aşka daha sızlıyor şimdi canım. Öyle bir yanış ki; cehennem zebanileri iki tarafımda bekliyor sanki. Adını andığım an şah damarımı kesecek gibi tutunmuşlar kollarıma. Yasak adını anmak! yasak adını anıpta bile bile ağlamak! bir yasakta kokun bulaşmış ellerime. Sen giderkenvirgs.gif yasaklar koydum üst üste.Kimbilirdi kivirgs.gif aşka yasak gelen şeylerinvirgs.gifbir ömür boyu yok sayılacağını. Kimbilirdi kivirgs.gif o yasakları ezip geçeninvirgs.gif o yasakları koyan olacağını.

Şehrin her sokağındavirgs.gif her caddesinde arasan bulacaksın oysa ayak izlerimi. Belki bir ümit diyerek dolaşıyorum yollardavirgs.gifbir yabancı sana benziyor bazenvirgs.gif
sevinir gibi oluyorumvirgs.gif ama fazla da sürmüyor. Gözlerinden anladığımda sen olmadığını.
Bir çay içiyorumvirgs.gifbir çay daha! etrafımda oturanlar susuyor sanki benimle birliktevirgs.gif
insanlar susuşuyorlarvirgs.gif
artık insanlar konuşmuyor mu?
yoksa ben mi duyamıyorum artık konuşulanları?
yada anlıyorlar mı dersin sensizliğimi? çokta uğraştım amavirgs.gif

saklanmıyor demek ki hüzün. Saklanmıyor giderken bıraktığın yüzüm.

yüzümü gittiğin günde düşürmüştün! belki de ondandır yüzsüzlüğüm.

Özlemlerimi koynumda uyuttum gecelerce. Sen doldurdum özlem dolu tüm kefelere.Onlara dönüş masalları anlattımvirgs.gifkahramanı gidipte gelmeyen olan. Onlar uyurken ben; onları seyrettim saatlerce. Sevgi fedakarlıktı ya hanivirgs.gif uykularımı bahşiş verdim her gece özlemlerime. Korkum o değil yavirgs.gif ya birgün elimdevirgs.gifavucumda olanlar da biterse!
korkuyorum bir yitiş hikayesi daha yazmayavirgs.gifkorkuyorum kalemimi bir yalnızlığa daha çalmaya. Korkuyorum bir gideninvirgs.gif bir daha dönmeyeceğini anlamaya.
Korkularım da arttı sen gittin gideli. Meğer ne kadar da korkusuz oluyormuş sevmek! sevilmeye korkarmı insan? işte şimdi böylesi korkuyorumvirgs.gif sevginin kapımı çaldığını anladığım zamanlarda. Sevgiden değil devirgs.gif yanında getirdiği ayrılıklar koyuyor sol yanıma.

Gitmenin hakkını vermek olmalıydı oysa 'Elveda' kelimesi. bir veda cümlesinden çok şey ifade etmeliydi gerçekten sevenlere.
Severek birleşen ellerin yası olmalıydıvirgs.gif bir daha tutulamayacak ellere damlayan gözyaşları.
Yaşanmışlıkların pişmanlığı değil! Yaşanmamışlıklarınvirgs.gif yarım kalmışlıkların yası olmalıydı dillere dolanan keşkeler.
İnsan üzülerek gidebilmeliydi geldiğinden.
Gitse bile seni sevdim bir zamanlar diyebilmeliydi.

YAZIK!
Kimse verememiş gitmenin hakkını yüreğime!
Azmı sevmiştim? çokmu geldi yoksa sevmelerim?
orta kararı tutturamadım diye mi böylesi bir acıya terkedilmiştim?
yada ben mi sevmeyi bilememiştim? Ne önemi var cevapların şimdi değil mi?
hani çok sevdiğin Sezen diyor ya'gitti gidenvirgs.gifgitti giden!'

Şimdi bunca sözdenvirgs.gif acıdanvirgs.gif gözyaşından habersiz olan sen; yelkenini çoktan savurmuşsun başka sevdalara. Çokta seviyormuşsun...
Ezbere ayrılıklara bulanıyor şimdi yüreğim!
Gidişlere değil devirgs.gif yitişlere doluyor gözlerim.
Bana vermediğinvirgs.gif vermek istemediğin değeri fazlasıyla ödüyormuşsun bilmem kimin hesabına. Hangi gözlerde söndürüyorsun kimbilir doymak bilmeyen ateşini?

Git istediğin yürek sofrasına şimdi! Aşkımdan sana dilediğince izin!
Yit istediğin yüreklerde şimdi! ben şarkılarda yaşatacağım yarım kalan hikayemizi.

Çünkü yokluğunda öğrendim kivirgs.gif
sevgi her zaman kalmak değil;
sevgi gitmek istemesen de gerektiğin de gitmekti!
sevgi onsuz yapamayacağını bilsen devirgs.gif
mutluluğu için karşındakini özgür bırakabilmekti.

olur da bir gün sevgiyi sorarsa sanavirgs.gif söyle küçüğüne.
sevda herşeye rağmen yürekten yaşanıyorsa eğer;
sevgi gidenivirgs.gif daha arkasını döndüğü anda affedebilmekti.
Olurda birgün seni nasıl hatırladığımı merak edersen eğer;
aynaya bak ve kendine şöyle söyle benim yerime.

''Aşkımıvirgs.gif sevgimivirgs.gif gözyaşımı helal ettim!
Çünkü ben seni gerçekten sevmiştim!''

Hiding__by_create_illusions.jpg
Ara
ÇiLeK
***HeR DaMLa YaŞ YiNe İÇiMe AKıyoR...***

Bir yara..Her an kanamaya hazır..Kabuk tutması yasak...Yağmurunvirgs.gif karın bile soğutamadığı..
Bir acı: Gözlerimden okunanvirgs.gifyakanvirgs.gifdokunulması yasak...
Bir kalp: Yorgunvirgs.gif öksüzvirgs.gifalıp başını kaçmak isteyen
..
Sen: Nelere sebep olduğunu bilmedenvirgs.gif vuranvirgs.gif acıtanvirgs.gifkanatanvirgs.gifuzak...!!
Ara
ÇiLeK
r609rj.jpg

***KaVuŞMa FıSıLTıLaRıyLa TüKeNDi MeVSiMLeRiMiZ***

Dokunmasız bir yaşam geçiyor avuçlarımın incecik çizgilerinden
Örselenen yüreğimin tarumar ovalarında baharlarım yitiktir şimdi
Bir bekleyişin sarı odalarındayımvirgs.gif tükendim hüznün ezgilerinden
Gelgitlerle kabaran bir denizimvirgs.gif özlem yağmurların selleri getirdi

Peşin ödenmiş mutlulukların veresiye defterlerine çizerdim sevdalı bakışlarını. Yanağına yansıyan günlerin kıskançlık nöbetleri bitince kıyımlarla örselenen hayata buruk bir bakış olurduk. Yol ikiye ayrılırdı ansızınvirgs.gif biri gerçeğevirgs.gif diğeri özleme kıvrılırdı. Hoşça kal derdik mırıltılarlavirgs.gif dönüp birbirimize yeniden bakamazdık. Bizvirgs.gif kendi çizgilerini asırlar önce çizmiş bir dünyanın en son yolcularıydık.

Yakılmış şehirlere sevdanın tohumlarını ekerekvirgs.gif kekremsi yaşlarla suladım toprağınıvirgs.gif güllerin. Rüzgâr çehremi sarsarken ben yaşanası gülüşlerinin şah damarlarına gizlendimvirgs.gif yoksul umutların kıyılarına vurunca dalga sensizliğe şükrettim. Varlığının çelik hasretlerinin kapıları çalardı ve sen uzatıp başını ürkek ‘kim o’larla alırdın bekleyişlerini gözlerimin kıskanç odasına. Ben olurdu ellerivirgs.gif ben gibi titrerdi bedenivirgs.gif ancak benim kadar özleyemezvirgs.gif ben kadar sevemezdi seni.

Gerçeğe ayrılmış sürelerin vedasına ellerimiz uzanıncavirgs.gif dudaklarımızdaki yapışkanlık birbirini kilitlerdi. Sırım gibi bir ırmak geçerdi göğsümüzdenvirgs.gif kopardık. Ellerimiz birbirini özleyiverirdivirgs.gif çaresizdikvirgs.gif kanardık. Zamansız itirafların nefesleri dar bir odaydı sanki içimizdevirgs.gif üzerimize yıkıldıkça susardık. Bir yaşam resitaliydi kangren sırlarımızvirgs.gif öfkeler tetiğe uzanmadan asla konuşmazdık. Asi geçişlerin dumanlarıylavirgs.gif biz çoğu zaman karmakarışık kalırdık.

Kavuşma fısıltılarıyla birbirimize sarılan kolların tam ortasından geçince akrebin döşüvirgs.gif ertelenen bir menzile çarpardı gözyaşlarımızın izdüşümü. Ne çok mevsim biriktirmiştik oysavirgs.gif kilitlerle örselenen yılları karıştırırdık arada bir. Koyu bir bakışın tam orta yerinde hayata vurulurduk. Yasaktıkvirgs.gif geçici vedalarla gücenirdikvirgs.gif yorgun kentlerin istasyonlarında bir sonraki günü beklerdik. Aşktıkvirgs.gif sevgiydikvirgs.gif kopar kopar birbirimize daha güçlü düğümlerle eklenirdik.

Bir ömrün suya düşen gölgesine çarpıyor hüznümvirgs.gif parmakta üşürken direnç. Kelebek cesetleri karışıyor toprağavirgs.gif suyun saklısına çöreklenirken mil. Özlemi taşıyor gemiler karanlık gecelerdevirgs.gif korkulu yarınlar taşırken nil. Çiğnenmiş bir toprak sabırla yağmuru bekliyorvirgs.gif göğsünde sancılı geceleri gizlerken zil. Erişilmez yaşamların dergâhına karıştıkça gelgitler kendi kayalarını deliyorvirgs.gif kapanırken avuçlar. Yangın tükenişi harlıyorvirgs.gif unutuluşa serilen dünlerin kilimleri kiri saklıyor. İklimler çevrildikçe çürük ipleriyle gönül odamızdan atılmayı bekliyor.

Denizin iyoduyla yıkadım yüreğimi bugünvirgs.gif seninle nefeslendiğim yollardan geçerken. Sözler biriktirmiştim sanavirgs.gif rüzgâr çaldı yırtık ceplerimden. Yosun gözlerinin dalgalarına eğmek istedim başımıvirgs.gif martı çığlıkları baskın çıktıvirgs.gif sesimi duymadın. Başıboş balıklara yem atıpvirgs.gif adı silinmiş sandallarla sana gelecektimvirgs.gif istemedin. Gemiler kalktı uzaklaravirgs.gif her dalga beni taşıdı yokluğunavirgs.gif fark etmedin. Susuyorduk aslında konuştukçavirgs.gif zaman dardıvirgs.gif biz vedalarda tükenen iki sevgiliydik.

Boynumuza asılan veballerle dalacağız az sonra zorunlu vedalara. Tükenmiş bir günün artıklarını gizleyecek rüzgâr. Sen oradavirgs.gif ben burada batmakta olan bir güneşe yüzümüzü tutarak güz şarkıları mırıldanacağız. Öyle sarhoş olacak gülüm özlemvirgs.gif bir an gibi içimizin dehlizlerine gizlenecek. Unutarak birbirimizi uykulara dalacakvirgs.gif düşlerin bedelsiz yaşandığı pembe rüyalarla avutacağız terli ve yorgun bedenimizi. Gece sırlarımızla ve ölümsüz aşklarımızla günaydınlar yeniden doğana kadar.

Kırık dallardan yürüdükçe şıravirgs.gif toprağa damlar yürekten süzülerek her yara. Kulak gürültüyü düşledikçe ve zarını zedeledikçe kahır birikir yarda. Göğsünde uyuyupvirgs.gif dudaklarında uyanmak varken ve ben sessizliğinle parçalanırkenvirgs.gif aldırma kuşkulu talanlara. Dağıt dertlerinivirgs.gif at kininle seni tarumar eden bütün öfkelerini. Seninle dönen küremden el salla banavirgs.gif uzat dudaklarını arzulayan aşk adamına. Bir gün gelir bu yoksul düşler umutlarla bilenirvirgs.gif fermanlar çıkarırız kavuşmalara ve künyemizdeki aşkla karışırız gülüm biz de yaşanası baharlara.
Ara
ÇiLeK
ilhan54mj8.jpg

***GöZYaŞıMıN DoÄžuM GüNüNDeYiM***

Göz yaşımın doğum günündeyim.

Konuşmama hakkımı kullanıyorum tüm celselerde.

Sorulan hiçbir soruya ısrarla cevap vermiyorum.

İdamlarla cezalandırıyorum içimdeki seni.

Ama olmuyor işte.

Sana kızdığım halde kıyamıyorum.

Çünkü sen benim çok sevdiğim gibisin.
Yüzüne dokunabilme ihtimallleri

Sadece rüyalarımda yükseliyor

Ama sen ne zaman rüyama misafir olsanvirgs.gif

Ben seni gerçek sanıyorum.

Bir deprem oluyor sanki o anda ve

Ben tam sana dokunacakken uyanıyorumm.

Önce masumlaşıyor yüzüm

Sonra yastığı başımın üstüne koyupvirgs.gif başlıyorum ağlamaya...

Sessizcevirgs.gif insanlara çaktırmadan yaşıyoruz sevgimizi.

Gözyaşımızı dahi odalarımızda döküyoruz sessizce.

Senin gibi oluyorum
Hiç birşey yokken ortalıklardan kayboluyor virgs.gif

Ellerimle yüzümü kapatıyor

Önce masumlaşıyor sonra da ağlıyorum...

Masumlaşmak ne garip şeymiş
Sana her dokunmak istediğimde içimi acıtıyorsun.

Canım yandığı halde benim yanıma gelmiyorsun yavirgs.gif

İşte ben en çok ona üzülüyorum.

Peki Tanrıma söylesen seni bana iki dakikalığına vermez mi?

Söz veriyorum bir daha istemem.

Sadece iki dakika..

Ne olurvirgs.gif bir kere sor.

Ben her gözyaşımın doğumgününde bunu istiyorum

Sana dokunamadan sevmek artık garip gelmiyor bana

Sen diye bir avuç torak alıyorum elime ve

Tekrar odama çekilipvirgs.gif gökyüzünde sana benzeyenlere bakıyorum.

Fakir bir çocuğun ilk defa yemek üzere olduğu

Elmalı şekeri yere düşürdüğü andaki kadar masumlaşıyorum
Yaşımız yolun hangi yarısında bilmiyorum

Ama galiba benimki yolun dışında.

Artık rüyalarımın rengi bile puslu bir mavi oluyor...
Ara
ÐŽeşaren
Usanmadım yürek ağrımdan...

Kimi zaman
Kirli nehirlerdi akan kıyılarımdansmilev.gif
Çamurlu sularına boyandığım.
Düşler sokağıydı
Kimi zaman
Ruhumu harcadığım...

Bazensmilev.gif
Bulut'un en ağır damlası oldu
Köprülerimi yıkan
Ya da
Bir adım gelen gölgenin
Parmak uçlarıydısmilev.gifuçuruma yuvarlayan...

Denizin soluğuylasmilev.gif
Meşe yapraklarıydısmilev.giförttüğüm gözlerimesmilev.gif
İhanet ti
Kimi zaman
Deliklerinden teyelleyip yüreğimesmilev.gif
Sabahın ilk ışıklarına bıraktığım...

Hırçın dalgalarla boğuşupsmilev.gif
Yorgun bedenimismilev.gifçimler üzerine bıraktım.
Dökülen zamanın dallarındansmilev.gif
Yaprak gibi düştüğüm yerde
Kendi yaralarımı kendim sardım...

Ve
Tekrar
Kalktım
Çiy yağmurlarıyla ıslanmışsmilev.gif
Karanfil kokulu düşlerle
Yeniden ses verensmilev.gif
Yüreğime sarıldım...

[SIZE=3]Yüreğin dert görmesin Biriciğim Smile [/SIZE]
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SöyLeyin Ona Unutmasın.. Hasretiim 0 360 05-09-2011, Saat: 10:25 PM
Son Yorum: Hasretiim
  O'na Ruhumun Yarali Oldugunu Söyleyin ... Hasretiim 6 484 06-30-2010, Saat: 12:20 AM
Son Yorum: Hasretiim
  ***...Ona Ruhumun Yaralı Olduğunu Söyleyin...*** Qetesh 4 514 06-07-2010, Saat: 09:09 PM
Son Yorum: kı@ymı@k=)
  Ona söyleyin !!! ... MaSaL 4 581 02-06-2010, Saat: 06:38 PM
Son Yorum: Aşksı@z
  Söyleyin Ona...Unutmasın! spanish_romance 2 502 04-26-2009, Saat: 01:01 AM
Son Yorum: ѕαкℓı@мѕı@η

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 02:40 PM