:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Eylüle Düşen Gül Ya da Eylülleşen Bir Ömür ..
ÐŽeşaren
Hayâtımın kısır döngüleri, hangi müzmin yaranın kışrı idi; yaşamadan bilebilir miydim? Uzayda yankılanan sesim, muztar feryatlarımın aksi sadâsı ve sadrıma bir inşirâh niyetine tuttuğum uyku oruçları…

Sene-i devriyesi geçiyor acıların; ama geçiştirmiyorum içimdeki tortularını… Ağır ağır yudumladığım bu kekre lezzet, başımı öne eğdirse de; yazamayabilseydim, bunu yapabilirdim evet… Ama yine de, bu kekre lezzet; rûhuma bir tâltif gibi… Mahcup ve kırılgan akislerimi, aşkla tasfiye etmeli…

Vakt ikindidir, bir Eylül ikindisidir yani. Üşümelerimle büzüşüp, inzivâya geçmeye meyillenirken; Eylül’e gül düşmüştür!.. Eylül, Ramazan ile güle dönüşmüştür ve döndürmüştür kara sevdâları; aşkın lâhûtî semâlarında, derûnumuzdaki sancılara sertâc olmak için gelmiştir.
Bunca yıkıntı ve hâralarda harmanlanan küheylânların hazırlık aşaması gibi; rûhum, sığlığından çıkıp çığlığa dönüştüğü dem gelmiştir ve düşmüştür Eylül’e bir gül… Ömrümün düşüne düşsün diledim!..

Çiçeklerin şÃ¢hına yakışır zarâfetle ve şebnemlere şÃ¢yeste bir letâfetle konuktur gönül hâneme… Hırçınlığımı, çok sesliliğimi, yitik bilincimi ve tüm beşeriyetimin şaşan hâliyle kabullenir beni; gelir, oturur bağrımda… Kalemime mürekkep, yazıma ilhâm, yüreğime yâren gibi…

İptilâ sirâcında sarmalı yaraları… Yalımlarım yalınlaşmadan; kalp sadağımda biriktirmeli cümle cümleleri… Hercümerçliğim, mesned bulsun sonbahârın araladığı sonsuzlukta… Aşk, ağırlanmaz ki; ağrısız ve azıksız bir sadırda…
Gazellerinden kapı araladı Dedem, giriftâr göz pınarlarıma… Dedem’in yaktığı türkülerde âh’ım kaldı; Dedem’den mîras, susamamaktı… Susamadım ve figânlarımın fersûdeliğinde susuzluğum arttı aşka… Arıtmalıydı gönlümdeki kesifliği ve uzaklarda değil, gönlümde idi arıtma tesisi de, bilemedim Dedeciğim… Bilemeyişlerimle bilendim ferdâlara… Şu iniltili ve titrek sesim, avaz avaz aksetti istikbâlin kayıtlarına!..

Eylülleşen ömrüme düşen gülü yitirmemek için; müptelâlığın kavislerinde akladım karalamalarımı… Çiziktirdiklerim, topu topu bir “âh”; Dedem’in hâtırası…
Dağdağalı hayâtımın duldası ve giryân gönlümün payandası olsun diye, yirmi dokuz yaprağı olan bir gül düştü Eylül’e… Eylülleşen ömrüme…
Ara
ÇiLeK
Bir kavgayla basladi benim buyuk askim
Yillarca beklenen sevgilivirgs.gif

hic tatmadigim mutluluklarin limaniydin...
Oyleki senden once yasanmislari bir sozunle silmistin hayatimdan
Sen SENI SEVIYORUM diyebilmistin...
Bu sihirli iki kelime hicbir zaman hayatimda bu kadar anlam tasimamisti senden once
Hic beklemedigim bir anda hic beklenmedik bir yerde daldin hayatima
Beni benden alip goturdun bilinmeyenlere...
kayboldum ben sende...
Severdim yalnizligi senden oncevirgs.gif takmazdim kafaya gidenleri
Bir ormanim vardi yalnizligimi sakinmadan korkmadan paylastigim
belki farkinda degilsin ama bunlarin hepsi senden onceydi
simdi her an patlayacak volkan gibiyimvirgs.gif
mutlulugu ve huznu ayni anda yasiyorumvirgs.gif
kaybetme korkusu kahrediyor benivirgs.gif
Cok sevmekvirgs.gif olurcesine sevmek bu olsa gerek!
Sevginin bu kadar zalim olacagini yada senin bu kadar umursamaz olacagini bilemezdim
Her dakka her saniye seni beklemek ne demek bilirmisin??????
tabiiki bilemezsin sen hic beklemedinki! hic korkmadinki
emindin seni cok sevdigimden ve bekleyecegimden
ihanet etmeyecegimden...
oysa ben.......
gunlerce uykusuzlugun ne oldugunu...
askin nasil karin doyurdugunu
aglarken dokulen her gozyasinda sen oldugun icin onlari bosa gitmesin diye yuttugumu
her telefon calisinda ayaga firlamayi
her an ismini dilimde dua gibi zikretmeyi
butun dunyami sana vermeyi herseyi ogrettin bana
ogrettinde...beklemeyi ogretemedin
bak... gor... duy. hisset!
Ben kendi kendime ogrendim beklemeyi... bekliyorum ...bekliyorum.. ve hep bekleyecegim..
Ama yoksun iste.....
Benle olman gereken zamanlarda yoksun buyuk askimvirgs.gif yillarca bekledigim mutlulugum
Bilinmeyenim.....dumduz yollarima cakil taslari doktun...
her dususte kanayan yaralara aldirmiyorum bile
kizmiyorum sana yinede buyuk askim
tatmadigim duygulari tattirdin bana
sevginin anlamını virgs.gifmutluluguvirgs.gif ozlemivirgs.gif hasretivirgs.gifaciyivirgs.gif gozyasinivirgs.gif
allah katinda onu esi gibi gormeyi
insana guvenmeyi
ve korkuyu....oyyy yuregime acilari serpen sevdam
ben simdi kanadi kirik bir kusum kaniyor kanadim
aciyor... ucamiyorum senden ayri...
biliyorum bir gun kavusacagiz
Ben bu aska canimi koydumvirgs.gif ya seninim ya kara topraginim dedim
Sozum sozdur .... belliki kara toprak gelinligim olacak...
Ve yine sozum sozdur aglamayacagim...

Teşekürler Biricigim...
Güzel bir paylaşım...Nediyim ki ışıgım sana..
Rabbim yüregini huzurla doldursun..

Sevgilerimle..
Ara
_BarBie_
Eylülleşen ömrüme düşen gülü yitirmemek için; müptelâlığın kavislerinde akladım karalamalarımı… Çiziktirdiklerim, topu topu bir “âh”; Dedem’in hâtırası…
Dağdağalı hayâtımın duldası ve giryân gönlümün payandası olsun diye, yirmi dokuz yaprağı olan bir gül düştü Eylül’e… Eylülleşen ömrüme…

Yüreğine sağlık Nur'um ... Yine söylenicek söz bırakmamışsın . . . SmileSmileWink
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
tşkler nur 'um Smile
Ara
mertb77
çok güzel olmuş ya emegine yuregıne sağlık saol
ÐŽeşaren
Teşekkürler Mert .. Smile
Ara
ÐŽeşaren
нüzüηçiçєği Adlı Kullanıcıdan Alıntı:tşkler nur 'um Smile

Rica ederim .. Smile
Ara
ÐŽeşaren
_BarBie_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Eylülleşen ömrüme düşen gülü yitirmemek için; müptelâlığın kavislerinde akladım karalamalarımı… Çiziktirdiklerim, topu topu bir “âh”; Dedem’in hâtırası…

Yüreğine sağlık Nur'um ... Yine söylenicek söz bırakmamışsın . . . SmileSmileWink

Sağol Barbie' m ..Smile
Ara
ÐŽeşaren
ÇiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Teşekürler Biricigim...
Güzel bir paylaşım...Nediyim ki ışıgım sana..
Rabbim yüregini huzurla doldursun..

Sevgilerimle..

Teşekkür ederim Biriciğim, bu hoş eşliğinden dolayı

Rabbim yüreğine zeval vermesin Smile
Sevgiyle ..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Düşlerim var rüzgara ters düşen..... >As!_M€L€q< 3 307 04-08-2022, Saat: 12:07 AM
Son Yorum: wildfang
  Her nefesini aşk, her gülüşünü umut, ömür biliyorum . . eRCi 4 956 11-20-2015, Saat: 05:50 PM
Son Yorum: Beyaz
  Bir ömür history 3 539 02-03-2014, Saat: 02:32 PM
Son Yorum: Xesar
  Bir Ömür Seninle Aydos37 0 458 09-26-2011, Saat: 11:18 PM
Son Yorum: Aydos37
  ömür boyu aramak MaSaL 2 594 05-31-2011, Saat: 05:18 PM
Son Yorum: Serencam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 12:06 PM