:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adı Gül'dü!
нüzüηçiçÑ”ği
Adı Gül'dü
Gülleri severdi en çok
Güldü mü güller açardı gül yüzünde
Güllerle bölüşürdü yalnızlığını
Hep gül beklerdi sevdiğinden
Bir de "gül mevsimini" takvimlerden
Bir gül kokusuna
Bir de "gül reçeline" dayanamazdı
Hep güller kurutmuştu
Hayatının en hazin sayfalarında
Hep gülerek büyütmüştü sevdasını
Ve her sabah
Bir gül gibi bırakırdı tebessümünü sofraya
Tıpkı sımsıcak bir ekmek gibi
Ahşap bir evin avlusunda
Mis kokulu gülleri derlerdi
Ve bütün sırlarını sadece güllere söylerdi
Ne zaman bir haksızlık görse
Kanayan bir gül gibi
Ahh bu dünyada
Gülü gülle tartsalar derdi

Ne okur ne yazardı
Ağlasa gülleri sular
Gülse gülleri okşardı
Ama ne zaman içli bir şarkı duysa
Güllere bakar uzun uzun dalardı

İşte öyle bir çiçekti
Şiirimin ucunda gülden bir kalemdi
İşte o kadın
Benim annemdi.

Bir bilseniz
Ne güller yeşertti hayatın dikenlerinden
Dökerek gözyaşını
Ve şimdi
O güller süslüyor onun mezar taşını...
Ara
asi_ve_mai
sevgili Ahmet Selçuk İlkan'ın..
çok sevdiğim şiirlerinden birtanesi...
tekrar okuma fırsatı verdiğin için çok teşekkürler...
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
Rica ederim ben bunu ilk kez okudum şairin ismi yazmıyordu söylediğin iyi oldu (:
Ara
ÇiLeK
Senden ayrılalı kaç yıl olduvirgs.gif kaç asır geçtivirgs.gif kaç yazvirgs.gif kaç kışvirgs.gif kaç günvirgs.gif kaç ay..? Saymadım.. Sen giderken ardında bir dağbaşı yalnızlığı bıraktın bana. Şehrin ıssızlığınıvirgs.gif yokluğun kimsesisliğim olduvirgs.gif yokluğun kederim … Şimdi kar içinde bedenimvirgs.gif buza döndü dünya...

Sen gittin kar yağıyor bu kente! Gökyüzü yere dökülüyor sankivirgs.gif bembeyaz bir gülücüklevirgs.gif nazla... Bir eski hikaye geziniyor sokakları gözlerimin içinde... İnsanlar farkında değilvirgs.gif bilmiyorlar bu hikâyeyi…
Kar yağıyor bu şehirevirgs.gif üşüyorum!.. Ve sen yoksun! .. Kar yağıyor... Kahretsin!..

Giderken ardından son bir çığlığımı ekleyebilmiştim sadece... Giderken "beni de al" diye bağırabilmiştim sadece... Ama nafile duymamıştın...

Yıllarca hayalinle yaşadım bu kahrolası yerdevirgs.gif hayalinle avundum senden uzaklardavirgs.gif bir tatlı sözünevirgs.gif bir tebessümüne hasret kaldım…. Sen bir serap gibi yıllardır içimin çöllerinde; yaklaştıkça uzaklaştınvirgs.gif uzaklaştıkça yaklaştın... Bilki hayalin bile serinliktir kavrulan ruhumavirgs.gif üşüyen yüreğime sıcaklıktır…

Gel ey sevgi meleğimvirgs.gif “Can Gülüm”virgs.gif bir bahar sabahı toprağıma can olmak için gel!.. Damarlarıma kan olmak için gel!.. Hasretlik boyu uzayan raylarda gönlünün sıcaklığına muhtacım.

Bilkivirgs.gif kaynağı sendedir mutluluğumunvirgs.gif çaresi sendedir yüreğimin. Uzaklığın çekilmiyorvirgs.gif uzaklığın işkence… Ne zaman seni düşünsem şiirler dökülüyor kar gibi gibi kaldırımlaravirgs.gif şarkılar ağlıyor yokluğuna..

Uzak dağbaşlarının serin seherlerinde gökyüzünü süsleyen gözlerini aradım kaç kez. Seni ararken ırmaklara döktüm derdimivirgs.gif rüzgârlara döktüm. Bin 'âh'la iniledi dağlarvirgs.gif bin 'âh'la aktı pınarlarvirgs.gif 'âh'ımdan kan damladı gül yapraklarındanvirgs.gif yaralı bülbüller figan etti…

Özlemin bir bulut gibi sardı benivirgs.gif bir yağmur gibi üstüme yağdı her gece. Damlalar yüreğime vurdukçavirgs.gif seni sevmek her gün biraz daha büyüdü içimde.

Gel ey gül-i rana; gel ey Can gülümvirgs.gif ayakların kanasa da dikenlerdenvirgs.gif binbir pusu kurulsada yollaravirgs.gif prangalar vurulsada ayaklarınavirgs.gif kırıp zincirleri gel… Gelmezsen yok olurumvirgs.gif tükenirim. Gelmezsen bil kivirgs.gif ölüme savurur beni hayat…

Geceler boyu hayalinin peşinden koşarken şaşırdım yolumu... Bir uçuruma düştümvirgs.gif canım yandıvirgs.gif kanadı her yerim...

Gel kivirgs.gif uzak dağyollarında küçük bir su olupvirgs.gif sevda pınarı gönlüne akayım… Ürkek ceylanlar gibi sokulayım yanına. Gel koru beni zamanın zulmündenvirgs.gif merhametinin gölgesine al… Kucakla beni şefkatinlevirgs.gif yüreğime bıraktığın o kutsal aşk için kucakla…

Her gece ismini anarım gecenin en ıssız saatlerinde. Korkuyorum senden uzaklarda sensizvirgs.gif yüreğim sensiz dağbaşı ıssızlığıvirgs.gif yüreğim sensiz en karanlık gece... Sana doğru kayıyor gönlümün bütün yıldızlarıvirgs.gif sana doğru akıyor gönlümün ırmakları…

Uykusuzum her gece böylevirgs.gif yorgunum sensiz.
Hani diyorum bir gece hasretini yüklenerek çıkıp gelsenvirgs.gif ısınsa üşüyen duygularım. Sonra başımı koysam dizlerine kapansa kirpiklerim; bird aha hiç uyanmasam…

Ey öksüzlere yüreğinden merhamet pınarları akıtan sevgili!
Gel tut ellerimivirgs.gif beni sensiz bırakma.

Gelvirgs.gif adını ‘’Can Gülü’’ koyduğum can’ımın gülü... Gelvirgs.gif zamansız da olsavirgs.gif kimseciklere görünmedenvirgs.gif bir gölge gibivirgs.gif sır gibivirgs.gif rüya gibivirgs.gif rüzgar gibivirgs.gif meltem gibi... Gel...
Bir daha gitme…

Ödünc MeLek KanatLarimLa Ucarken Ben..
ELimi Tut... Korkarim Düsmekten...!

Çok güzeldi Çicegim...
Bu yazıda benden sana olsun

Sevgimi yolluyorum o güzel yüregine..Smile
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
Teşekkür ederim benim canım Smile
Ara
€BeRimSin
Yüreğine Sağlık .. Harika bir şiir .. O gül annemdi (:
нüzüηçiçÑ”ği
(: çok beğendim bu şiiri (:
Ara
EndLess
Ne okur ne yazardı
Ağlasa gülleri sular
Gülse gülleri okşardı
Ama ne zaman içli bir şarkı duysa
Güllere bakar uzun uzun dalardı

TesekkurLer..Smile):

Ara
нüzüηçiçÑ”ği
Ben Teşekkür ederim Smile
Ara
EndLess
Gecenımn bu saatınde tuhaf degıl mı burda olman ( ız ) Uyumak Varken..SmileSmileSmile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-07-2024, 12:15 PM