:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazıyorum, Susuyorum; Ama Sadece Kalıyorum . . .
DarkLady
[b]Yazıyorum, Susuyorum ;
Ama Sadece Kalıyorum
[/b]

[/url]jul01.jpg

Gözlerime is düşüyor harfler fonunda.Eski bir diyarim kaybedilen zamanlarina
ağit yakıyor kum saatim
Ağzım uzunluğu bitmeyen bir tümcenin uçlarını dantelalıyor en suskun sesiyle. Günü olmaz gecelerin alınyazısına dökülüyor mürekkebim. İçimin adımları çarpık kalıyor hayata. Ne büyük susmalar yerleşiyor adımın karşısına. Bir cesaretin ellerime düşmüş son parçasını unu fak ediyor avuçlarım. Parçalanmış cesaretlerden dökülen ürkekliğimi sızdırıyorum kendime. Kendim, kentim kadar olmayı beceremiyorum.

Dünlerden yarınlara salıncaklar sallandırılıyor anılardan oluşma. Ellerim kara kalemlerin karalığına bulaştırıyor mahiyetini.

JUL03.jpg

Avuçlarıma darmadağın da olsa bırakılacak bir beyaz yok artık. Ulanmamış bir ömür var heybemde.

Saklambaç oyunlarında bulamıyorum saklandığı yerden varlığımı. Susmaların faydasızlığında ağıtların fuzuliliği çalıyor kapımı. Adı, yalnızlık olan boylamlardan geçiyorum usanmadan. Hırçın denizlerde büyütüp yuvasına sakladığım gözyaşlarım enlemime düşüyor aniden.

Keskin harfler bekliyor dilimin kıyısında. Suskunluğumdan bir demet sessizlik devşiriyorum hazan bahçelerinden.

JUL02.jpg

Git git bitmiyor uzak dediğim limanlar. Kalmakla da duruşlarım tükenmiyor. Ardına dönüşsüz bir gidişin imzasını bekliyor son kara damlam. Kelimesizliğimse kaldığımdan yana duruyor asice. Yazdıkça gidiyorum… Sustukça kalıyorum…

Yanıma vuran kasırgalardan bir soluk giyiyorum kendime. Üşümemem için daha çok nefes sunmalıyım…

Harabe şehirlerin yakasını düğümlüyorum tozlu satırlarla. Ben kadar yakın bir cümle oluyorum kentime. Loş ışıkların şehir aldatmacası yalanlarını gömüyorum. Hüzün ırmağında yıkıyorum ‘sus’larımı. Dikenli yollar düşlerimi kanatıyor. Ve nasırlanıyor bildiğim tüm düşler…

Arayışların içinde bulamıyorum kayıpsız dünyamı. “Aramak için kaybolmalı” diyor bir ses. Bildik / bilmedik tüm tanımlarımı yeniden arayışa koyulmam için kaybediyorum en bildiğimi. Bunca yazmışlığımla kendimden gidiyorum şimdi. Ve yine sorular bölüyor kelimelerimin nefeslerini;

JUL4.jpg

Giden midir acı yolunun vazgeçilmez seyyahı? Peki ya kalmak acının hangi anlamı?

Cevaplarım duyulmuyor… Uykularıma geceler yapışıyor, göz kapaklarım örtüsüne bürünsün diye. Oysa göz yummaktan korkmuşluğum iki acı yerleştiriyor kıyıma.

Sonbaharın derinliğinden eteğini toplayan ağaçların çehresine bahar vuruyor doludizgin. Ve bir an daha düşüyor saatin çizgisinden. Ölümleri bağıran gece dirilişlere davetiye çıkarıyor. Beynimin duvarlarına bir düzine harf asıyor lisanım. Yarım yüzleri tamamlamak için savaşıyor çizgilerim.
Gözlerim susmadan söylenirken, ağıtlarımı iç ceplerime sıkıştırıyor elim. Ve son mürekkebimi damıtıyor kalemim;

[url=http://www.fileden.com/files/2007/10/25/1539591/jul5.jpg]jul5.jpg

Yazıyorum, susuyorum; ama sadece kalıyorum…

[ses]http://www.fileupyours.com/view/209147/Gokhan%20Gunes%20-%20Kordugum.mp3[/ses]

Ara
DarkLady
[SIZE=5]ADIMIZA AŞKIMIZA[/SIZE]

Ağlama dedin giderken. Nasıl ağlamazdım arkandan? Geleceğim dedin ama gelene kadar bıraktığın boşlukla bir başıma ne yaparım ben hiç düşündün mü? Tekrar beraber olacağımız günün hayaliyle uykuya dalıp, hep o anın hatırasına ayakta kalacağım artık. Sadece sesini duymakla yetineceğim. Tamam kabullendim git. Git ama yine sev beni hem de her şeyden, herkesten çok sev.

Döneceksin zaten biliyorum. Gidişinden ne kadar eminsem döneceğinden de o kadar eminim. Sadece sensizlik koyuyor bana. Yarın sabah uyandığımda senin başka bir şehrin sabahında olacağını bilmek koyuyor. Kokunun uzaklarda olduğunu bilmek içimi acıtıyor. Dudaklarının tadını unutmaktan korkuyorum. Ama biliyorum döneceksin. Yine senin kollarında uyuyup, senin yüzüne bakarak uyanacağım en güzel sabahlarıma.

Hadi beni bırak bu şehir sensiz ne yapacak? Sensiz daha sessiz olacak. Daha bir küskün başlayacak yeni güne. Beni bırak sahiller küsecek sana. Tek başıma nasıl dolaşırım ben sokaklarda. Sokaklar sormaz mı seni bana? Nasıl derim gitti diye? Sen dönene kadar nasıl baş ederim ben bu kocaman şehirle.

Biliyorum döneceksin bana yeniden. Ama sen gelene kadar şarkılar söyleyecekler bize, ikimize. Sen bile duyacaksın kilometrelerce uzaklardan. Bizi söyleyecek herkes. Her adımda bizi izleyeceksin. Söz veriyorum sana yıldızlar hikayemizi anlatacaklar birbirlerine. Tüm evren bilecek bizi. Destanlar yazılacak ADIMIZA AŞKIMIZA...

Ara
DarkLady
RÜYALARIMA GELME

Ne çok severdim ben uykuları rüyaları, senden ayrılana kadar. Hani her gün kısada olsa vedalaşırdık ya sevmediğim kara akşamın sonları oysa sabah gene sen tutup kaldıracaksın beni rüyalarımdan, işte gene de neşeli ayrılırdım senden. Çünkü rüyalarımda buluşacaktık seninle hem de kimselerin görme imkanı olmazdı özgürdük sabahlara kadar.

Ayrılmaya gönlüm öyle razı gelir, rüyalarda bulurdum seni. Sanki gerçek gibi idi sarılmaların öpmelerin rüyalarımı bitiren o kestik gözlerin nefesimi keser uyandırırdı sabahları gene aynı saate sana gelme saatinde.

Ve sen gittin bende bıraktın ellerimi görmüyorum uğrunda öldüğüm o ölüm istediğim gözlerini. Sarılamıyorum ince beline koklayamıyorum çiçek kıskandıran teninin kokusunu, ve saçların derin kokusunu içime çektiğim uğrunda ölsem dediğim rüzgarların dans etmek için daha hızlı estiği saçların yok artık bu aşktan uzak ulaşamayacağım yükseklikte.

Rüyalarımda görmek istemiyorum artık seni, ne seni ne kadife tenini, ne mağrur gözlerini seviyorum seni hem de çok sözlerini. İçimi yakıyor o sarhoş eden rüyalar artık nedeni ne olabilir.Sabah kalktığımda sadece rüya olacak sadece bir iki saniyelik görüntüler sen tutmayacaksın uyandırmak için dudaklarımı.

Yorgun vücudum dayanamamış bu aşkın ağırlığına dalmışım bir ara rüyalara, Sen varsın karşımda koşup geliyorsun bana Allah'ım bitmesin bu an ne Olur...
Geliyorsun geliyorsun ilk günkü gibi içten sarıyorsun kucaklıyorsun beni öyle sıkı ki nefesim kesiliyor daralıyorum sonra ilk öpüşün öyle sıcak ki Kül ediyor ruhumu ve ilk heyecanım kalbim yok adeta normal bir kalp dayanmaz bu heyecanlara...

Bir keskin soğuk bir an titretiyor beni, gözlerimi açıyorum yatağımdayım, bu rüyanın bitmesine sebep olan lanet odamın penceresi, açık unutmuşum bana sormadan almış sabah ayazını içeriye yatağıma kadar getirmiş..

Fark ediyorum yastığımdaki ıslaklığı, kan ağlamış gözlerim kızıl ıslaklık sarmış rüyalarımı. Gittiğinden beri hiçbir şey bu kadar yakmamıştı canımı sadece iki saniyelik görüntülerdi rüyalarımı kanatan.

Ne olur sevgili gelme gelme de rüyalarıma rahat uyuyum eski günlerdeki gibi mutlu sabahları düşleyerek penceremdeki çiçeklerin açacağını düşleyerek. Bilir misin rüyalarımda seni görüp sensizlik acım büyümesin diye uyku uyumamayı. Düşün rahat bırak rüyalarımı...

Ara
TutkuM
e olur sevgili gelme gelme de rüyalarıma rahat uyuyum eski günlerdeki gibi mutlu sabahları düşleyerek penceremdeki çiçeklerin açacağını düşleyerek. Bilir misin rüyalarımda seni görüp sensizlik acım büyümesin diye uyku uyumamayı. Düşün rahat bırak rüyalarımı...

Teşekkürler ...
Ara
TutkuM
Biliyorum döneceksin bana yeniden. Ama sen gelene kadar şarkılar söyleyecekler bize, ikimize. Sen bile duyacaksın kilometrelerce uzaklardan. Bizi söyleyecek herkes. Her adımda bizi izleyeceksin. Söz veriyorum sana yıldızlar hikayemizi anlatacaklar birbirlerine. Tüm evren bilecek bizi

Döndün ama çok geç oldu şimdi bizden kalan yarım bir hikaye'yi konuşuyorlarSad
Teşekkürler Diddy..
Ahh diyesim geldi...
Ara
Firari Fırtına
Ahhh ahhh ........
Ara
Firari Fırtına
Ahhh ahhh ...........
Ara
DarkLady
Teşekkürler arkladaşlar...

Ara
DarkLady
TutkuM ve Firari Fırtına biraz efkarlandırdım sizi galiba... Okuduğunuz için sağolun ikinizde....

Ara
rapunzel
bende bir ahhh çekmek istedim nedense SadSad
teşekkürler cnmm...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Susuyorum Artık.. €BeRimSin 4 400 04-13-2022, Saat: 03:19 PM
Son Yorum: wildfang
  Sana Sadece Sana... eRCi 5 330 04-13-2022, Saat: 02:53 PM
  Masal_perisi Senin Için Sadece Bu.. ROSE 42 1,577 04-13-2022, Saat: 02:52 AM
  Sadece "SeN" Gerisi Vesaire... eRCi 9 420 04-12-2022, Saat: 02:33 PM
  Şimdi bu satırları ertelenen gözyaşlarım aksn diye yazıyorum eRCi 13 916 04-12-2022, Saat: 09:59 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 03:58 AM