:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTV, ÖSS ve SBS’ye girecek 2.5 milyon öğrenciye açılıyor
d€n!z kısı
6420922.jpgD-Smart ve MediaSa bünyesindeki eğitim kanalı ZTV işbirliğiyle, ÖSS, SBS ve KPSS gibi sınavlara hazırlananlara televizyondan interaktif eğitim verilecek. MediaSa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, sınavlara gençlerin evde televizyon izleyerek hazırlanabileceğini belirterek, ilk etapta ÖSS ve SBS’ye hazırlanan 2.5 milyon öğrenciyi hedeflediklerini söyledi.

D-SMART ile Demet Sabancı Çetindoğan’a ait MediaSa işbirliğiyle, sınavlara hazırlanan öğrencilere, D-Smart 60’ıncı kanalda yayın yapan eğitim ve gençlik kanalı ZTV üzerinden ücretsiz eğitim verilecek. MediaSa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, ZTV ile öğrencilerin ÖSS, SBS ve Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) evde televizyon izleyerek hazırlanabileceğini belirterek, D-Smart’la bütün öğrencilerin eşit şartlarda sınavlara hazırlanmasını sağlayacaklarını ve ilk etapta ÖSS ve SBS’ye hazırlanan 2.5 milyon öğrenciyi hedeflediklerini söyledi. Çetindoğan, kanalda içerik için MEF Dershanesi ile işbirliği yaptıklarını 2 bin 400 ders, 24 saat yayın ile Türkçe’den matematiğe, fizikten kimyaya tüm derslerin konularına göre programları, bilgisayar ve İngilizce derslerinin ZTV’de ekrana geleceğini kaydetti.

D-Smart’ın altyapısı

Bütün öğrencileri hedeflediklerini ancak ilk etapta sınava gireceklere hitap edeceklerini ifade eden Demet Sabancı Çetindoğan, şöyle konuştu: "Sınavın eğitim sistemindeki rolü çok önemli. Gençlerin ufkunu açmak, kararlarını verirken en geniş açıyla bakmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bunun için küçük programlar da hazırladık. Başarı hikayeleri, üniversitelerin tanıtımları ve rehberlik saatleri gibi. Bu konuda D-Smart’ın altyapısını kullanarak öğrencinin sadece kumandasıyla ders izleyip, sınavlara girip, kendini test edip sonuçları görebileceği ve kendisiyle ilgili tavsiyelere ulaşabileceği bir sistem oluşturduk."

Fırsat eşitliği

ZTV’nin Türkiye’de ilk yılını geride bıraktığını ve D-Smart’la anlaşarak sınav eğitimi vermeden önce İngilizce interaktif eğitimler verdiğini anlatan Çetindoğan, şunları söyledi: "Benim de 13-17 yaş aralığında üç çocuğum var. Her veli gibi ben de sınav aşamalarından geçtim. Bu sınavlara hazırlanırken sadece okuldaki eğitimin yeterli olmadığını, çocuğun mutlaka ek yardıma ihtiyacı olduğunu gördüm. Bunu aileler dershanelerle gidermeye çalışıyor. Maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları açısından fırsat eşitliği yaratmak gerekiyor. Bunun en pratik yolu da televizyon. En hızlı ve seri ulaşılabilecek araç. Veli ve öğretmenlerden güzel geri dönüşler aldık."

Kendi üç çocuğu da ekrandan öğreniyor

MEDİASA Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, üç çocuğu olduğunu ve onların da ZTV’den sınav programlarını izlediğini anlattı. Çetindoğan, şunları söyledi: "En küçük çocuğum, bu yıl Seviye Belirleme Sınavı’na girecek. İki çocuğum lisede okuyor. Biri lise üçte, o da bu yıl ÖSS için hazırlanma imkanı elde edecek. Bu sistemi ilk başlattığımızda ilk algılar çocuklardan geldi. Çocuklarıma izlettirip nasıl bulduklarını sordum. Çocukların ilk algısı öğretmenlerin ses tonu oldu. Ses tonunun daha yumuşak olmasını istediler. Çocuklar için ses tonu ve giyim önemli. Önemli noktaları çocuklardan öğreniyoruz."

Gençlere paylaşım ortamı da sunuyor

DEMET Sabancı Çetindoğan, okullarda dersler 40 dakika iken kanalda dersleri 25 dakikayla kısıtladıklarını belirterek, ders aralarına da küçük programlar koyduklarını, yaşlarına uygun çizgi film yayını yapıldığını aktardı. Çetindoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Amatör müzik programı yapan gençler var, onları buluyoruz. Onlar müziklerini paylaşıyorlar. Amatör çekim yapanlara da yer veriyoruz. Gençler kendi yaş gruplarının yaptıklarını da görüyor. ZTV sadece eğitim değil, gençlere paylaşım ortamı da sunuyor."
rock_prensesi
payl.için sağol
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  540 milyon yaşında canavar bulundu MaSaL 4 615 06-14-2011, Saat: 10:58 AM
Son Yorum: YasSmin
  1.7 milyon kişi YGS'de ter dökecek LoRaSiMa 1 550 03-27-2011, Saat: 12:03 PM
Son Yorum: history
  Türkiye'nin ilk çıplaklar oteli açılıyor acemhe 6 485 04-25-2010, Saat: 08:54 PM
Son Yorum: riukeen
  Opera Mini, 1 milyon indirme barajını geçti riukeen 0 314 04-18-2010, Saat: 07:50 AM
Son Yorum: riukeen
  21 milyon reçete yeniden yazılacak ÐŽeşaren 0 339 08-11-2008, Saat: 04:30 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 12:36 AM