:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hastalıklı değil sağlam böbreği alındı
ÐŽeşaren
KONYA’da 5 çocuk annesi Gülizar Durmaz (57), ameliyat olduğu hastanede tümör tespit edilen böbreğinin yerine yanlışlıkla sağlam böbreğinin alındığını iddia ederek Savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Durmaz’ın boyacılık yaparak geçimini sağlayan oğlu Selahattin Durmaz (35), “Annem bardağı bile yerinden kaldıramıyor. Ama hatayı yapan doktor görev başında. Bir an önce sorumluların cezalarını çekmelerini istiyorum” diye konuştu.

Konya’nın Karatay İlçesi’nde oturan Gülizar Durmaz, 4 ay önce Konya Numune Hastanesi’nde böbrek ameliyatı oldu. İddiaya göre, Durmaz’ın tümörlü olan sağ böbreği yerine sağlam olan sol böbreği alındı. Ameliyatın ardından taburcu edilen Gülizar Durmaz, bir süre sonra rahatsızlanınca oğlu Selahattin Durmaz tarafından Başkent Üniversitesi Konya Araştırma ve Uygulama Merkezine götürüldü. Burada yapılan muayenede Durmaz’ın sağlam olan böbreğinin alındığı ortaya çıktı.

Yaşadıkları olayları anlatan Selahattin Durmaz, “Daha sonra annemle beraber gittiğim Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde yapılan muayenede de yapılan yanlış bir kez daha ortaya çıktı. Bir süre önce bu hastanede yapılan tahliller sonucu annem tümörlü olan böbreğinden ameliyat oldu. Hastalıklı böbreğinin üçte biri alındı. Hastalıklı böbreğindeki tümör de 1 santim büyümüş” dedi. Boyacılık yaparak geçimini sağlayan Selahattin Durmaz yapılan yanlışı öğrendikten sonra Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunup, Sağlık Bakanlığı’na konuyu ilettiğini söyledi.

‘DOKTOR HALA GÖREVDE’

Geçimini zor şartlar altında sağladığını belirten Selahattin Durmaz, “Boyacılık yapıyorum. Annemin sağlık sürecinde onunla birlikte hastaneye gitmek zorundayım. Bu şekilde sıkıntılıyken, çalışamazken, geçen hafta hastanede hatalı ameliyat yapan doktoru gördüm. Hala çalışıyordu. Doktorun çalışıyor olması hakkında idari işlem yapılmaması benim zoruma gidiyor” dedi. Durmaz, hatalı ameliyat yaptığı öne sürülen doktorun kendisini defalarca arayarak hatasından dolayı özür dilediğini de öne sürdü.

MÜFETTİŞLER SORUŞTURUYOR

Konya Numune Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Rıza Sarıbabıçcı, Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin konuyla ilgili işlem başlattığını belirterek, “Müfettişler şu anda soruşturmayı sürdürüyor. Oradan çıkacak rapora göre hareket edeceğiz” dedi.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alman yetkili: "Murat Kurnaz terörist değil" Pessimist 1 439 04-13-2022, Saat: 05:25 AM
Son Yorum: wildfang
  Bizim Ailede Ossurmak Ayıp Değil - Topal Savcı Ünal Arık Şžiranlı@ 0 485 06-22-2016, Saat: 04:57 PM
Son Yorum: Şžiranlı@
  Sağlıklı diye yediğiniz tavuklar tavuk değil" history 1 498 04-04-2012, Saat: 11:59 AM
Son Yorum: ZencefiL
  Saatler Bir Saat İleri Alındı! Av.bey 7 564 03-25-2012, Saat: 10:32 PM
Son Yorum: history
  'Onlar çöp değil benim kışlık yakacağım' _AL0n3_ 1 499 08-19-2009, Saat: 07:53 PM
Son Yorum: 'Belinay'

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 06:24 PM