:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gerdeğemi Mezaramı
Aşksı@z
]1-1.jpg
12 yaşında evlendirilen ve evinden kaçarak kadın tüccarlarının eline düşen küçük China'nın dramını yüzündeki darp izleri anlatıyor.

2-1.jpg
Etyopya'da bir çocuk düğünü. Çocuklar 13 yaşındaki arkadaşlarının düğününde şarkı söylüyorlar. Onlar için bu bir oyun sadece. Etyopya'nın Kuzeyinde kız çocuklarının yüzde ellisi 15 yaşına varmadan evlendiriliyor.
3-1.jpg
Leyualem evini terkediyor.... Eşini daha önce hiç görmedi. Yüzünün niçin sıkıca kapatıldığı sorusunu, 'nereye götürüldüğümü bilmemeliyim. Yoksa kaçıp geri eve gelebilirim' diye cevaplıyor.

4-1.jpg
Leyualem için artık geri dönüş yok...

5-1.jpg
Onun dışında herkes çok mutlu.
6-1.jpg
Leyualem eşiyle birlikte...
7.jpg
15 yaşındaki Yekaba Kerebet doğum sancıları içinde kıvranıyor. 3 gündür doğum sancısı çeken çocuk yaştaki anne adayı akrabaları tarafından hastaneye taşınmış.

8.jpg
Etyopyalı Tsegaya Mekonen düğün için hazırlanıyor....

9.jpg
Tsegaya ve eşinin ilk karşılaşmaları...

10.jpg
Nepal'de bir çocuk düğünü. Bishal Shreshta Balami (16) misafirlerin hediyelerini kabul ediyor. Eşi Surita Shreshta Balami (15) tanımadığı insanlar arasında üzgün ve endişeli.

11.jpg
Nepal'de bir düğün.... Burada aileler kız çocuklarını buluğa girmeden evlendirdiklerinde kutsanacaklarını düşünüyorlar.

12.jpg
Kayınvalide düğün alayını bekliyor. Nepal'in bir köyü olan Kagati'de kız çocuklar buluğa girmeden evlendiriliyorlar.
13.jpg
15 yaşındaki geline son öpücük...

14.jpg
Damat ve gelin daha önce birbirlerini hiç görmemişler. Gelin 11 yaşında.

15.jpg
Bir Nepal töresi.... Aileler kutsanabilmek için çocuklarını kurban ediyorlar.

16.jpg
11 yaşındaki Afganlı Gulam Hader 40 yaşındaki eşiyle yanyana. Kendisini nasıl hissettiğini soran gazeteciye; Bu adamı tanımıyorum. Kendimi nasıl hissedebilirim ki? cevabını veriyor. Bu Fotoğraf 2007 yılında Unicef tarafından yılın fotoğrafı seçilmiş.

17.jpg
9 yaşında evlendirilen Marzia Bazmohamed televizyonu bozduğu için eşinden korkarak kendini yakmaya kalkışmış. Derin yanıklar içinde yaşam mücadelesi veriyor ve henüz 15 yaşında.

18.jpg
Roshan Kasem 8 yaşında... Yanında oturan 55 yaşındaki adamla nişanlandığını bilmiyor. Nişanlanmanın ne olduğunu bilecek yaşta değil ama çetin bir gelecek onu bekliyor.

20.jpg
Majabin 13 yaşında. Babası kumar borcunu onu 45 yaşındaki bu adama kuma vererek kapatmış.

21.jpg
Afganistan'da kadınlar intihar eden Rokhshana Rahimi için ağıt yakıyorlar.

22.jpg
Ailesine kaçmak isteyen karısını öldüresiye döven bu adamı haklı bulanların sayısı çok. bir yaşında nişanlandırılan ve 10 yaşında evlendirilen bu kadını ise kimse anlamak istemiyor.
23.jpg
Çocuk yaşta evlendirme geleneği Hıristiyanlar arasında da yaygın. 11 yaşındaki Destaye Amare Ortadoks kilisesinin rahibiyle evleniyor. Etyopya'da Ortadoks rahipler çocuk yaşta kızlarla evlenmek zorundalar.
24.jpg
Çocuk yaşta evlendirilen bu kızlar eşleri tarafından şiddete maruz kalıyorlar. Vucutları gelişme seyrini tamamlamadan hamile kaldıkları için sürekli sağlık sorunları yaşıyorlar.
25.jpg
Bu kötü gelenek büyük trajedilerle sonlanabiliyor. Evliliğini bitirmek isteyen kadınlar çoğunlukla kadın tüccarlarının eline düşüyorlar ve fuhşa zorlanıyorlar.
26.jpg
Stephanie Sinclair... 1973 doğumlu Fotoğraf sanatçısı bu insanlık dramını dile getirdiği Fotoğraf dizisiyle FreeLens ödülünü aldı.
[/align]
[/quote]
Ara
aSpeRa
oFssSSs bir fena oLdum ya
insan bu kadar mi cahiL bu kadaR mi kendini bilmez oLur yasLarina baKiyoRum en ufak ''8'' en büyük ''15'' bune nasiL bir cehalettir bu nasiL bir beyindir.Daha henüz buLug cagina gelmemis daha ufacik bedenleri kendini büyütmeden kadin oluyorLar cocuk oLmadan kadin oLmak cocukLuklarini yasiyamadan cocuk sahibi oluyorLar ve en kötüsü minnacik bedenleri sevmedikleri bilmedikleri belki dedese babasi amcasi yasindaki Sapik düsünceli diyorum cünkü o yastaki minnacik bir vucuta nefsi kalkan el süren insan normal bir düsünceye sahip oLamaz!!!!o sapik beyinler tarafindan isgal ediliyor ki o minnacik beden daha neyin ne oldugunu bilmeden Ey güzeL rabbim Yaptigimdan Sual olunmaz ama biz böyle örümcek kafali insanlarin arasinda daha ne kadar daha yasamaya devam edicez Allah belanizi insanliktan nasibini aLmamis Cinsi sapiklar!!!!!

Böyle bir konuyu paylastigin iCin Cok Tskrler emegine sagLik daha yazcak cok sey var ama yazilamiyor dile getirilemiyor iste Sad
Ara
CaNaT
Teşekkürler Aşksızım çok güzel çok anlamlı bir paylaşım yapmışsın ..
Gerçektende söylenebilecek çok fazla bir söz yok Allah islah etsin diyorum sadece..
Yazık günah ...
Ara
AfrâsyâB
Kötü ya :S
Ara
chuLsuzz péri!
...............üzücü:S
Ara
beautiful_matrax
tesekkürler paylasımın için canım
qisemm
payLaşım için teşekkürLer ...çok kötü oLdum , bu gibi oLayLarın sonu oLmayacak galiba Sad
Ara
Dostcu
yazık ya hemde çok yazık çok üzücü bir şey Sad(paylaşım için teşekkürler Aşksız
Ara
Hayat_Bu
Kör cehalet...eğitim şart Sad
Ara
deli-kı@z
öff ya çok kötü dünya nereye gııdıyor hiç belli degıl allah ınsanlarımızı ıslah eylesın uslu akıl versın bu ne cehalet boyle ya yazık günah o yavrulara be.....:kizgin::kizgin::kizgin::kizgin:
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 07:56 PM