:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domates tarlada 12 Ykrş, pazarda 1 YTL
ÐŽeşaren
Domates tarlada 12 Ykrş, pazarda 1 YTL
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, 25 kilo gelen domates kasaları tarlada 3 YTL'den alıcı buluyor. Üretici, 12 Ykrş'den alınıp pazarda kilosunun 50 kuruş ile 1 YTL'den alıcıya ulaşmasına tepki gösterdi.
04 Ağustos 2008 08:56
468887863.jpg

Domates denince akla Çanakkale gelir. Geçtiğimiz yıl tarlada kasası 8 YTL'den satılan domates, bu yıl ise 3 YTL'den alıcı bulunca umudunu domatese bağlayan üretici zor duruma düştü.

Domates fiyatlarının geçen yıl yüksek olması nedeniyle bu yıl daha fazla domates eken üreticiler hayal kırıklığına uğradıklarını belirttiler.

Kuraklığa rağmen Türkiye genelinde domates üretiminin fazla oluşunun fiyatları düşürdüğünü söyleyen üretici Erkan Gaga, domatesten üreten yerine iki veya üçüncü şahısların para kazandığını belirterek, tarlada 25 kiloluk domates kasasının 3 YTL'ye satılıp, pazarda ise kilosunun 50 kuruş ile 1 YTL'den alıcıya ulaşmasına tepki gösterdi.

Alıcıların geçen yıl tarla tarla dolaşarak domates satın aldıklarını belirten Gaga, ''bu yıl ise üretim fazla olunca alıcılar da domatese fazla ilgi göstermiyorlar.

Öte yandan bölgedeki üreticiler, domatesin kilo fiyatının oldukça düşmesi üzerine, yetiştirdiklerini salça fabrikalarına vermek zorunda kaldıklarını da kaydettiler.
Ara
nry8
teşekkürler..
bir kere olsun tarla domatesi yiyelim artık...hepsi hormonlu zaten..
Ara
ÐŽeşaren
[i][SIZE=3]Valla Ben bizim bahçeden yiyorum Smile

Bu zamanda katkısız, hormonsuz sebze meyve zor bulunuyor[/i]
[/SIZE]
Ara
nry8
haklısın...
bi kaç tane bana da gönder de ben de tadayım..nerde eski domateslerBig Grinkırmızı kokuluuTongueTongue
Ara
ÐŽeşaren
nry8 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:haklısın...
bi kaç tane bana da gönder de ben de tadayım..nerde eski domateslerBig Grinkırmızı kokuluuTongueTongue

Ahh birde o mis kokusu yok mu

Olur, seve seve gönderirim canım Smile
Ara
nry8
saolBig Grinteşekkürler..
Ara
iLLeth.!
bizim burda 300 ykr..Big GrinBig Grin
Ara
nry8
bizim burda 1 ytlBig Grin
Ara