:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
b?y?kbaba.o?ul,torun.....
YARGIÇ
yıllar önce memleketin bir köşesinde bir adam varmış.adamın karısı küçük yaşlarda bir oğlu ve birde hasta yatalak babası vardır.babası bunlarla yer içer yatıp kalkarmış ancak yatalak ve hasta olduğu için çoğu zaman yemek yerken etrafa döker adamın karısıda bu duruma çok sinirlenirmiş..
neyse günlerden birgün artık dayanamaz kadın bütün öfkesiyle dikilir adamın karşısına.ben artık bu saatten sonra babana bakamayacağım der ne hali varsa görsün onu dışarıdaki kulübeye taşı orada kalsın yemeğinide bir çanak yapar onunla verirsin yoksa ben gidiyorum der ve resti çeker...
tabi karısının bu durumda evden gitmesini istemeyen adam karısı evde kalsın diye babasını evin dışındaki küçük köpek kulübesine taşır.ve kendisine yaptığı bir çanakta yemek vermeye başlar....(not:buradaki çanak köylerde köpeklere yemek vermek için kullanılan kaptır....)

neyse günlerden birgün adam eve geldiğinde küçük oğlunun elinde koca bir tahta kütüğü bir bıçakla yonttuğunu görür.dayanamaz sorar oğlum der o kütükle ne yapacaksın sen bakalım.çocuk cevap verir babacım der ben bu kütükle çanak yapıyorum..
babası meraklanır iyice çanağı ne yapacaksın oğlum..
çocuk
babacım der sen yaşlanınca senin şimdi dedeme yaptığın gibi bende seni bu kulübeye koyup bu çanakta sana yemek vereceğim.....

bu sözleri duyan adam anında babasını evine geri getirir ve ömrünün sonuna kadar bir dediğini iki etmeden babasına bakar..çocuklara kötü örnek olmayalım.....
Ara
tuti
Tühhh...
Mutlu son...:o Big Grin
Bunun mutsuz sonla biteni yokmu kardeşim yav?...Big Grin

Şaka bi yana gerçekten onlar bizim canımız yav...

Ha tamam onlar bize, biz onlara sevgimizi annelerimize gösterdiğimiz kadar gösteremiyoruz belki...

Ama içlerindeki sevgiyi, dışarı yansıtmasalar bile görebiliyoruz...

Onların kıymetlerini bilelim...Smile

Emeğine sağlık kardeşim...Wink
Ara
YARGIÇ
SaĞol KardeŞİm Bu Hİkaye Bİzİm Oralarda Yillardir Anlatilir KardeŞİm PaylaŞmak İstedİm Mutsuz Sonla Bİtenİ Yok Hakkini Helal Et KardeŞİm :d:d:d:d:d
Ara
tuti
Helal olsun karde?im ne demek...
Senin i?in mutlu sona bile katlan?r?m ben...Big Grin
Ara
YARGIÇ
tuti Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Helal olsun karde?im ne demek...
Senin i?in mutlu sona bile katlan?r?m ben...Big Grin

eywallah karde?im ne mutlu banaBig Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 03:20 AM