:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osmanli Devri Ve Islam Gerçek Bilgiler:
*Asİ-yÜrEk*
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi okullarda derslerimizde olsun televizyonlardaki filmlerde olsun Osmanlı imparatorluğunu kötüleyen bazı bilgiler verilerek Osmanlı imparatorluğunun ismini bizlere kötü bir devlet olarak öğretiyorlar ama ne varki aslında Osmanlı zamanı Türkiye'nin birçok zafer kazandığı ve ismini tüm dünyaya duyurduğu en büyük Türk devleti ayrıca o zamanlarda İslam dini yaygınlaşmaya başlamış ve birçok insan islama yönelmişti bunun en önemli kanıtıda Fatih Sultan Mehmed Han'ın İlk önce Bizans olarak bilinen ve fethinden sonra İslambol olan güzel şehrimiz istanbul'un fethidir Osmanlı neden kötüleniyor neden insanlara yanlış bilgiler veriliyor anlamıyorum insanları Osmanlıya kin ve nefret dolu insanlar haline getirdiler arkadaşlar lütfen verilen yanlış bilgilere inanmayın Osmanlı zamanında Türkiye ismi tüm dünyaya yayılmıştı İslam evrensel bir din olarak biliniyordu bu konuyu açsam mı diye çok düşündüm ama sonunda açmaya karar verdim lütfen Osmanlı İmparatorluğu hakkında verilen yalan yanlış bilgilere inanmayın sevgi ve saygılarımla Delikanlı_Yürek
Ara
WagNeR
hüseyin abi bazılarına katılıyorum Osmanlı'nın çook iyi yönüde vardır ama osmanlının gerileme döneminin içine girersen Osmanlı son zamanlarda acınılası bir durumdadır ve sömürge olmuştur Çanakkale Savaşı çoook büyük bir istisnadır. Kurtuluş Savaşı'nın amacı zaten sömürgeden çıkmaktır ve Atatürk çok kötü bir devlet olan(o zamanlarda) osmanlıyı YIKMIŞTIR...
Ara
KOMEN
*Asİ-yÜrEk* Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi okullarda derslerimizde olsun televizyonlardaki filmlerde olsun Osmanlı imparatorluğunu kötüleyen bazı bilgiler verilerek Osmanlı imparatorluğunun ismini bizlere kötü bir devlet olarak öğretiyorlar ama ne varki aslında Osmanlı zamanı Türkiye'nin birçok zafer kazandığı ve ismini tüm dünyaya duyurduğu en büyük Türk devleti ayrıca o zamanlarda İslam dini yaygınlaşmaya başlamış ve birçok insan islama yönelmişti bunun en önemli kanıtıda Fatih Sultan Mehmed Han'ın İlk önce Bizans olarak bilinen ve fethinden sonra İslambol olan güzel şehrimiz istanbul'un fethidir Osmanlı neden kötüleniyor neden insanlara yanlış bilgiler veriliyor anlamıyorum insanları Osmanlıya kin ve nefret dolu insanlar haline getirdiler arkadaşlar lütfen verilen yanlış bilgilere inanmayın Osmanlı zamanında Türkiye ismi tüm dünyaya yayılmıştı İslam evrensel bir din olarak biliniyordu bu konuyu açsam mı diye çok düşündüm ama sonunda açmaya karar verdim lütfen Osmanlı İmparatorluğu hakkında verilen yalan yanlış bilgilere inanmayın sevgi ve saygılarımla Delikanlı_Yürek

Osmanlı i,mparatorluğunu karalamak yada sizin deyişinizle kötülemek hiç kimsenin işine yaramaz, haddi de değildir.
Çünkü artık o devir tarih, bizim tarihimiz olmuştur...
Ancak tarihin tekerür etmemesi ve tarihte yapılan yanlışlardan ders çıkarmamızı da bizden yine tarih istemektedir.
Tarih bilindiği gibi bir milletin sicil kaydıdır... Bu sicile bakıp övünerek benliğimizi tatmin yerine.. yada övünerek zaman geçirmek yerine, oradan ders çıkararak ileriye, daha ileriye yürümemiz gerekir.
Milletlere kendi tarihleri bir misyon yüklemiyorsa, bir amaç vermiyorsa o tarih, tarih değil ancak masal olmaktan öte bir şey değildir.
Elbette ki tarihimizde yaşananları yargılayacağız..
Bu tarihimizi karalamak değil, ondan dersler çıkarmak için olmalıdır bence.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Osmanlı Tarihinden İlkler... Pessimist 2 572 04-13-2022, Saat: 01:41 PM
Son Yorum: wildfang
  Osmanlı kimdir..? eRCi 1 467 04-13-2022, Saat: 07:08 AM
  Osmanli Imparatorluğu’nun Dünya Tarihindeki Yeri eRCi 3 847 04-13-2022, Saat: 07:05 AM
  osmanlı ordusu eRCi 2 563 04-12-2022, Saat: 08:50 PM
  Osmanlı Padişahları Nasıl Öldüler!! eRCi 2 529 04-12-2022, Saat: 08:46 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-07-2024, 05:23 PM