:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
60 y?l s?ren bir a?k hikayesi ...
yalcin_33
Buz gibi bir g?nde h?zl? h?zl? y?r?rken, birden aya??m?n ucunda bir c?zdan g?rd?m...

Hemen ald?m. Sahibini g?steren bir kimlik vard?r diye acele acele a?t?m.. ?? dolar ??kt?.. Bir de buru?mu?, sararm??, eskimi? mektup...

Belli ki y?llard?r, o c?zdan?n i?inde duruyordu. Zarf ?ylesine harap olmu?tu ki. Sadece tepedeki "?ade" adresi okunabiliyordu. Mektuba bir g?z att?m. Bir ipucu bulma ?midi ile.. Birden tarihi g?rd?m.. 1924... Mektup nerdeyse 60 y?l ?nce yaz?lm??. El yaz?s? belli, bir kad?na ait.. Sol k??eye bir ?i?ek resmi ?izilmi?.

"Sevgili Michael" diye ba?l?yor mektup... ve "Annesi yasaklad??? i?in onu bir daha g?remeyece?ini" anlatarak devam ediyor..

- "Ama sak?n unutma, seni daima sevece?im" diye bitiyor.. ?mza.. Hannah!..

??imden bir ses "Bul" dedi bana.. "Mektubun sahibini bul.." Milyonla Michael var. Hangi birini bulacaks?n ki.. Ama tepedeki "?ade" adresi ipucu olabilir. Telefon ?stihbarati arad?m. Anlatt?m...

- "Bu adrese ba?l? bir telefon varsa, bana verebilir misiniz" diye.. Sustu.. Gidip m?d?r?ne sordu...

- "Var ama, size vermem yasak.. Ama sizin ad?n?za bu numaray? arar, sorar?m. ?sterlerse size ba?lar?m.. L?tfen bekleyin.."

Bekledim.. ?ki ?? dakika sonra k?z?n sesi geldi.. "Ba?l?yorum efendim.."

Kar??daki han?ma "Hannah diye birini tan?yor musunuz ? " diye sordum.

- "Bu evi, 30 y?l evvel, Hannah diye k?zlar? olan bir aileden ald?k." dedi.

- "Peki yeni adreslerini biliyor musunuz?.."

- "Hannah annesini bir huzurevine yat?racakti. Oradan takip ederseniz,belki adresi bulursunuz.."

Ve huzurevinin ad?n? verdiler.. Hemen arad?m.. Ya?l? anne y?llar ?nce ?lm??... Ama k?z?na ait eski bir telefon numaras? var. Belki oradan bilirlermi?...

- "Bunlar?n hepsi aptalca asl?nda" dedim kendi kendime.. ??inde sadece 3 dolar ve 60 y?l ?nce yaz?lm?? bir mektup bulunan c?zdan?n sahibini aramak i?in bunca zahmete ne gerek var ki.. Arad?m numaray?..

Bir kad?n "?imdi Hannah'?n kendisi bir huzurevinde" dedi ve numaray? verdi. Hemen oray? ?evirdim... Bingo..

Ses "Evet, Hannah burda ya??yor" dedi..

Gecenin saat onu, ama hemen yola ??kt?m, Hannah'? g?rmek i?in..

Devasa bir binan?n ???nc? kat?nda ?irin bir oda.. G?m?? sa?l?, s?cak tebess?ml? bir ya?l? kad?n.. G?zlerinin i?i ???l ???l ama..

Anlatt?m olanlar?.. C?zdan? ve mektubu g?sterip.. Derin bir i? ?ekti mektuba bakarken ve :

"Gen? adam" dedi, "Bu mektup, Michael ile son konta??md?.. Onu ?yle seviyorum ki.. Sean Connery gibi yak???kl?yd?.. Hani ?u me?hur akt?r.. Ama ben 16 ya??ndayd?m.. ?ok k?????m diye annem kesinlikle izin vermedi.."

Derin bir nefes daha..

- "Michael Goldstein harika bir insand?. Eger bulabilirseniz ona s?yleyin l?tfen.. Onu hep d???nd?m.. Hep.."

Bir ufak sessizlik.. Bir derin nefes daha.. "Ve onu hep sevdim.."

?ki damla ya? damlad? elindeki mektuba, ?slanan g?zlerden.. "..Ve hi? evlenmedim... Michael gibi birisini bulamad?m ki.."

Hannah'a te?ekk?r edip odadan ??kt?m. Binadan ??karken dan??mada beni kar??layan k?z :

- "Hannah Han?m yard?mc? olabildi mi size?" dedi..

- "Hi? de?ilse bunun sahibinin soyad?n? ??rendim" dedim..C?zdan? elimde sallayarak..

O s?rada yan?mda dikilip duran hademe ba??rd?..

- "Hey baksana.. Bu Bay Michael'in c?zdan?.. ?zerindeki bu k?rm?z? ?eritten onu nerde g?rsem tan?r?m.. C?zdan?n? hep kaybederdi zaten.. ?? kere ben buldum, koridorlarda.."

Michael sekizinci katta ya??yordu.. Ok gibi f?rlad?m tekrar asans?re.. Michael yatmam??t?.. Okuma odas?nda kitap okuyordu.. Hem?ire beni ve elimdeki c?zdan? g?sterdi.. Michael elini arka cebine att?, h?zla.. Sonra sevin?le :

- "Evet bu benim c?zdan?m" dedi...

- "??leden sonraki y?r?y?? s?ras?nda kaybetmi? olmal?y?m.. Size te?ekk?r bor?luyum.."

- "Hi?birsey bor?lu de?ilsiniz" dedim..

- "Ama ?z?r dilerim.. ?pucu bulmak i?in a?t?m ve i?indeki mektubu okudum..."

- "Mektubu mu okudun?.."

- "Sadece okumakla kalmad?m.. Hannah'? da buldum.."

- "Buldun mu?.. Nerde?.. ?yi mi?.. Hala eskisi gibi g?zel mi.. S?yle, l?tfen s?yle.."

- "?ok iyi.. Hem de harika" dedim, yava??a..

- "Bana onun telefon numaras?n? ver. Yar?n onu hemen arayaca??m.." Elime s?ms?k? sar?ld?..

- "O benim tek a?k?md?.. Onu ?yle sevdim ki, asla evlenmedim.. ??nk? bu mektup geldi?inde hayat?m, anlamsal olarak bitmi?ti."

- "Bay Goldstein" dedim.. "Gelin benimle.."

Asans?rle ???nc? kata indik... Odan?n kap?s? a??kt?. Hannah s?rt? kap?ya d?n?k televizyon izliyordu... Hem?ire ona yakla?t?, omzuna dokundu...

- "Hannah" dedi.. "Bu bay? tan?yor musun?.."

G?zl?klerini ayarlad? bir an bakt?, tek kelime etmeden..

- "Michael" dedi, Michael, kap?da, k?s?k sesle..

- "Hannah.. Ben Michael.. Beni tan?d?n m??.."

- "Michael" diye yutkundu : Hannah.. "?nanm?yorum.. Bu sensin.. Benim Michael'im.."

Michael Hannah'a do?ru y?r?d? yava??a.. Sar?ld?lar. Hem?ire h??k?r?klar i?inde koridora att? kendini...

- "??te Tanr?n?n sevgisi de bu" dedim.. "Olacaksa.. Olur.."

?? hafta sonra beni huzurevinden arad?lar. Pazar g?n? bir nikah vard?.. Gelebilir miydim?..

Harika bir nikah t?reni idi. Hannah ve Michael beni nikah ?ahidi yapt?lar ?stelik. Hannah a??k bej elbisesi i?inde ?ok g?zeldi.. Michael de lacivert tak?m? i?inde hala ?ok yak???kl?... Huzurevi onlara, bir minik daire tahsis etti...

E?er 76 ya??nda bir gelinle 79 ya??ndaki bir damad?, 16 ya??nda bir k?z, 19 ya??nda bir delikanl? havas?nda g?rmek isterseniz, oray? ziyaret etmeniz gerek..

Nerdeyse 60 y?l s?ren bir a?k hikayesi i?in, ne g?zel bir son de?il mi?...

[COLOR="Blue"][SIZE="4"]
-_YORUMLARINIZI BEKL?YORUM_-
***ARKADA?LAR BEGEND?YSEN?Z VE PAYLA?IMLARIMIN DEVAMINI ?ST?YORSANIZ L?TFEN TERAZ?YE TIKLAYIN***
[/SIZE][/COLOR]
Ara
UyuZBiShey
paylasımın için saol
Ara
yalcin_33
bişe degil ..
Ara
tatlı_cadı
güzelmiş... Wink
ellerine sağlık..
Ara
yalcin_33
teşekkürler ve bişe degil ...
Ara
Tam1_MaynaK
güselmiş paylaşımın için saol Smile
Ara
yalcin_33
bişe degil ...
Ara
UyuZBiShey
coqh güsel saol
Ara
yalcin_33
bişe degil ...
Ara
Firari Fırtına
Paylaşım için tşk.

ama bir sorun var ...??

Bu hikaye uydurma değildir . Bunun dikkate alınması gerekir .

Sevg ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mumlarin Hikayesi PaPaTYa_PReNSeS 16 908 04-11-2022, Saat: 07:02 PM
Son Yorum: wildfang
  min?b?s hikayesi EYVALLAH 24 2,063 04-10-2022, Saat: 10:27 PM
  İki Üniversitelinin Dramatik Aşk Hikayesi :( ZeNiTH 7 466 04-10-2022, Saat: 03:41 PM
  bizimkisi bir acı aşk hikayesi! SempatikKız 6 440 04-10-2022, Saat: 08:53 AM
  Ölüm Kokan Rüyalar Hikayesi sindy 2 625 04-08-2022, Saat: 07:53 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 02:59 PM