:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşk; Denizdi, Gemiydi, Yelkendi, Rüzgardı...
Yorgun Yürek
Aşk büyüdükçe denizimiz de büyüdü! Her yanımızdan alabildiğine uzanan mavilikte, gidilecek ne çok yer vardı. Berrak suları içinde kayboluyordu bakışlarımız. Denizdi, maviydi. Çok büyüdü. Onun büyüklüğünde küçücük kaldı gemimiz, bir mendil hüznünde savruldu yelkenimiz. Rüzgarsa eğilip büküldü dalgaların arasında. Gitmeye vesaitimiz yoktu, kalmaya yerimiz. Ne yön verecek rüzgar ne de koynuna alacak yelken. Denizdi ve biz aşkta denize aldandık.

2005428877556148331_rs.jpg

Aşk büyükdükçe gemimiz de büyüdü. Koca bir güvertede çocuklar gibi koşabilirdik. Kulaklarımızı yatırırıdık dalgaların sesine ve martılarla konuşurduk, delice... Gemi büyüdükçe suyu çekildi denizimizin. Gidecek yerimiz vardı da, bize yol verecek denizimiz çöl zenginliğinde takıldı ayaklarımıza, yelkenimiz yırtıldı; kırıldı rüzgarın küskünlüğüne ve kayboldu. Evet, rüzgarda küskünlük, martılarda hazin bir çığlık... Oysa büyüyen aşkımızdı. Büyüyen gemimizdi. Gemiydi, bizimdi... Gitmek istemiştik sadece, sadece gitmek...

2005348644263387786_rs.jpg

Aşk büyüdükçe büyüdü yelkenimiz. Göğü kaplıyordu sanki. Sanki gökkuşağıydı rengi. Sığınırdık yağmurda, sarılırdık fırtınada ya da saklanırdık her yakalanma korkumuzda. Hiç yok gibiydi denizimiz, küçücük kaldı gemimiz, hissedilmedi bile rüzgarımız. Koca bir yelken üstümüze kapandı. Ellerimizi tuttuk önce oysa duyulmuyordu sesimiz. Sonra ellerimiz ayrıldı. Sonra sesimiz yaraların altından kanarcasına geldi. Bir yakarış, bir haykırış... Yelkendi... Gökkuşağı renginde bir yelkenden bize gökyüzünde yer açmasını istemiştik. Açtı ve birbirimizi gökyüzünde kaybettik.

2005482045913787532_rs.jpg

Aşk büyüdükçe rüzgarımızdı büyüyen. Delileşti, serserileşti. Hoyratlığına dağlar dayanmazdı ve en çok denizler kanardı. Gemimiz önüne canını sererdi, yelkenimiz koynunu açardı. Rüzgardı, sevdiğim gibi. Saçlarına ve tenine dokunan tatlı esintiydi, sesim gibi... Fırtınaya döndü, kasırgalarda yitti. Ne deniz kaldı, ne gemi, ne yelken... Sonra, ben de kalmadım. en ise gittin; çimin yamacından uzağımın boranlı bir ovasına. Rüzgardı, sevdiğim gibi. Sevgilim gibi...

Büyümenin ve küçük kalmanın dengesiz zıtlığında her şey hep yarım mı kalacak?Tam buldum derken en güvendiğimizin bıçağı denizimizi yarıp, gemimizi mi batıracak? Usta ona, "susmayı iyi bilirim" dedim. Önce sustu, sonra "en iyi susmayı bildiğini, en iyi ben bilirim" dedi ve giden olmayı seçti.
Şimdi söyle; bu denizin dibinde, bu geminin kırık-dökük güvertesinde, bu yırtık yelkenle, bu yönsüz rüzgarın içinde bu aşk nereye gidiyor usta?

2005448104240637377_rs.jpg
Ara
ÐŽeşaren
Cok güzel bir yazı Gültanem Smile

Güzelim yüreğin dert nedir bilmesin inş.

Teşekkürler Esram ..
Ara
ÇiLeK
"Dışarda kar yağıyor benim içime yağmur
Ağlama gözbebeğim biraz daha dur"

Şehrim üşüyor bu gece,hava tam kar havası,ufkun kırmızıya çalan teninden kar taneleri dökülüyor...Eskisi kadar karanlık değil gece....

İçimde incinmişliğim....Yüklenip acıya dair ne varsa içimde,gecenin kıyısına çıkıyorum bu gece...Geçmişime bakıyorum.Yaşanmışlıklarıma ,yaşanmamaşlıklarıma ve bir türlü tamamlamayı beceremediğim,yarım kalmış kendime......

Ne zaman içime biraz fazla baksam,yükseklik korkum depreşir....İçimdeki yarda arıyorum yarin izini....İçime düşemekten ve bir daha bulamamaktan korkarark kendimi,dalıyorum içimin karanlık dehlizlerine,yüreğimin kapısına "kendimi aramaya gittim , az sonra geleceğim"i asarak....

Garip bir duygu gelip yerleşiyor gönlüme....Sözler ateşini körüklermiş ya ızdırabın,yazmak gelmiyor içimden bu duguyu.....

Herşeyi ,herkesi anlarım da beni hayallerimden,umutlarımdan ve geleceğimden vuran sen olmamalısın ey yâr....Bunu kaldıramam....

Anlatamadıklarımı saklıyorum gecenin koynuna....
Beni üşüten bu yokluk...
Beni üşüten bu gece....
Beni üşüten bu hava....

Geceye sakladığım hüzünler bir bir çıkıp yerinden gelip yerleşiyorlar içimin boşluğuna ve mayasına hüzün katılmış gözyaşları çiziyor yanaklarımı....

Kendi kendine hep gurbet olmuş,kendinin sılası olmayı becerememiş ben....Mevsim bahar.....Şehir kurtuluyor eski renginden.....Bir ben beceremedim içimin dağlarını yeşertmeyi.....

Çok güzel bir paylaşımdı esram canım ablam benim..
Teşekürler.

Sevgiyle ve saygıyla kal esramSmile
Ara
asi_ve_mai
aşk her zaman bir bahane arar büyümek için...
her güzellik sadece aklından bile geçmiş olsa aşkı büyütür...
ama her büyük yapının olduğu gibi büyük aşkın yıkılması da kolaydır...
bazı aşklar bitiyorsa aşk olmadığından değil...
aksine böyle bir aşk görülmediği ve çok büyük olduğundandır...

o güreğin güzelliklerle dolu olsun...
Ara
Yorgun Yürek
Sevda Yürekli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Cok güzel bir yazı Gültanem Smile

Güzelim yüreğin dert nedir bilmesin inş.

Teşekkürler Esram ..
Nurtanem,Beğenmene sevindim yüreklerimiz dertlerden uzak olsun inş.(Amin)
SmileSmileSmile
Ara
Yorgun Yürek
ÇiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Çok güzel bir paylaşımdı esram canım ablam benim..
Teşekürler.

Sevgiyle ve saygıyla kal esramSmile
Hilalim Canım benim çok güzel eşliğin ayrıca teşekkür ediyorum..
Sevgilerde Kalalım hep Daim..SmileSmileSmile
Ara
Yorgun Yürek
asi_ve_mai Adlı Kullanıcıdan Alıntı:aşk her zaman bir bahane arar büyümek için...
her güzellik sadece aklından bile geçmiş olsa aşkı büyütür...
ama her büyük yapının olduğu gibi büyük aşkın yıkılması da kolaydır...
bazı aşklar bitiyorsa aşk olmadığından değil...
aksine böyle bir aşk görülmediği ve çok büyük olduğundandır...

o güreğin güzelliklerle dolu olsun...
Çok Teşekkür Ederim Mehmet Eşşiz Yorumun için..SmileSmileSmile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-16-2024, 08:29 PM