:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
çelişkili açıklamalar
kı@ymı@k=)
ÖSS sonuçları 15-17 Temmuz'da
İstanbul (AA)- ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ''ÖSS sonuçlarını 15-17 Temmuz tarihlerinde açıklayacağımızı umuyorum'' dedi. ''ÖSS sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusu üzerine Yarımağan, sonuçları 10 Temmuzda açıklamayı amaçladıklarını ancak not yükseltme sınavların nedeniyle bir hafta kadar bir gecikme olacağını belirterek, ''Milli Eğitim Bakanlığı söz verdiği tarihte diploma notlarını verirse, ki vereceğini umuyorum, 15-17 Temmuz tarihlerinde sonuçları açıklayacağımızı tahmin ediyorum'' dedi.

Yarımağan, dün yapılan YÖK Genel Kurulu'nda taban puanların hepten kaldırılması konusu ile hiç kaldırılmaması konunun da tartışıldığını belirterek, ''Bir diğer seçenek bu taban puanların hepten kaldırılması olabilirdi. Ben oylamada bulunmadım, bu öneri kabul edilmiş. Bunun oldukça rahatlık getireceğine inanıyorum'' diye konuştu.
Yeni sistemin, lisans programlarına tercih yapma hakkı elde edeceklerin geçen yıla göre ortalama yüzde 50 artmasına neden olacağını belirten Yarımağan, puanların çok daha aşağılara indirilmesine üniversitelerde kaliteyi düşürmesi açısından karşı çıkıldığını ve istenmediğini sözlerine ekledi.

asıl haber bu amaaaaa

Anadolu Ajansı'nın haberine göre 2008 öss sonuçları 12 Temmuz Cumartesi günü açıklanacak.Henüz ÖSYM nin resmi bir açıklaması yok fakat Anadolu Ajansına göre 12 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00 da YÖK'te düzenlenecek bir toplantıyla öss sonuçları açıklanacak.Adayların saat 10.30 dan sonra öss sonuçlarına ulaşabileceği düşünülüyor.

bu ne kadar doğruuu Sad:
Ara
AfrâsyâB
Bende 12 sinde diye biliyorum ve umuyorum Smile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 01:49 PM