:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
geçmişe özlem!!
kı@ymı@k=)
Hayat çok değiştii herkeste bunun farkında.İletişim artık telefon,internet yoluyla sağlanır oldu.Eskiden insanlar güzel bir haberi duyunca koşa koşa sevdiklerine anlatmaya gider sevgilerini yüzyüze sarılarak belkide mutluluktan ağlarak paylaşırlarmışş vee acılarıda... şimdi arıyosun böyle böyle diyosun aaa çok sevindim canım yada aa çok üzüldümm diyipp muhabbeti bitiriyosunn.böyle kuru ve hissiz sözlerle değerlerimizi yitiriyoruz aslında.İnsan sevgisi,hayat sevgisi,aile,akraba sevgisi... hepsi zamanla yokoluyor.Eskiden amcanı,teyzeni vs. görmek için heyecanlanan onca yolu devirip sevgiyle kucaklayan insanlar şimdi msn de kamera açıp özlem gideriyorlar.Ne kadar içten oluyosa artık.Arkadaşlıklarda değişti.Geçen gün annem mektup arkadaşını anlattı.Sonrada mektupları gösterdi.Çok değişik ve alaturka geldii.Ama onlar gerçekti.Kimbilir beklerken neler neler hissediyolardı.Bazen günlerce cevap alamayıp merak ediyolardı.Bağlılıkları artıyodu.Şimdi mesaj olmadı e-mail.Yahu insanın merak etmesine bile fırsat vermiyolar anında iletiliyo.Ne kadar hayattan koparan şey varsa bulmuşuz zaten.O zamanlar sevgiler gerçek sevgiymişş ondann birazda.Çok değil bundan 11-12 yıl öncesinde bile daha gerçekmiş.Mesela ben anasınıfı arkadaşlarımı tekrar bulmaya çalışıyorum.Bulduklarımlada kalıcı ilişkiler kuruyorum.Çünkü onlar teknoloji denilen şeyin yaygın olmadığı zamanlarda hayatımdaydılar.Bundan etkilenmediler.Teknoloji karşıtı değilim.Çoğunuda bu yolla buluyorum hatta.Ama iletişim aracı olarak karşıyım.ben bi arkadaşımla göz göze muhabbet etmektenn gülerken ağlarkenn onu hissedebilmekten daha çok haz alırım.İnsanlar nasıl oluyoda sadece internetti telefondu bunlarla yetiniyolar.Zaten bu sebeple yalancı ve bağlılığı olmayan bi toplum olmadık mıı??Oralarda dilimize zarar vermedik mi ??Neden artık kimse dur demiyor! Herkes çıkarcı,herkes işgüzar,herkes bencil... Sevgi yok,saygı yok,yokk hiçbişey yok... Bu hayatı bir kez yaşıyoruz.O zaman neden elde ne var ne yoksa yokediyoruz.İnanınki 6-7 yaşımdaki masum ve bir o kadarda sevgi dolu arkadaşlıklarımıı özlüyorum.Şimdikilerde eser yok.Bi hareket başlatıpp insanlarla iletişimin yüzyüze ve ilişkilerin en derinlerde yaşanmasını amaçlıyorum.Sizdende buluşmalarr ayarlamak gibi sosyal şeyler bekliyorum.Destekleriniz içinde teşekkür ediyorumm.

Gerçek insanlara sevgiler...
Ara
CaNaT
Ne diyorsan güzel diyor ne düşünüyorsan güzel düşünüyorsun...
Bu hatırlatma için teşekkürler
Ara
kı@ymı@k=)
canat Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ne diyorsan güzel diyor ne düşünüyorsan güzel düşünüyorsun...
Bu hatırlatma için teşekkürler

bıkmadann okuduğun için ben teşekkür ederimm Confusedmiley14:
Ara
speedy_girl
anLamLı ...
eveT GüzeL Dü$ünCeLeriN iÇin saÄžoL önCeLiKLe TaTLım Smile ZaTen ßizLeRi uzaKLa$TıRanDa ßu !oySaKi HaYaTımız Da Yer aLMaSıNı isTeDiKLeRimiz YoK oLuYor , SoYuTLuYoruz ßir Nevi ; önCeDen ßaKıYorumDa ßuLu$Ma GünLeRiMizi ipLe ÇeKiYorDuK aKaßinDe iÇiMizDe ßir co$Ku ßir iÇ iÇe SıÄžMaYı$ ... $imDi ßuLu$Ma ,HasReT o esKi TaTLaRı verMiYor . ÇünKü ; neTTen ve saHip oLDuÄžuMuz cePTen yapıYoruz ... KısaCaSı esKiYi özLemLe anıYoruz SmileSmileSmile
Ara
kı@ymı@k=)
speedy_girl Adlı Kullanıcıdan Alıntı:anLamLı ...
eveT GüzeL Dü$ünCeLeriN iÇin saÄžoL önCeLiKLe TaTLım Smile ZaTen ßizLeRi uzaKLa$TıRanDa ßu !oySaKi HaYaTımız Da Yer aLMaSıNı isTeDiKLeRimiz YoK oLuYor , SoYuTLuYoruz ßir Nevi ; önCeDen ßaKıYorumDa ßuLu$Ma GünLeRiMizi ipLe ÇeKiYorDuK aKaßinDe iÇiMizDe ßir co$Ku ßir iÇ iÇe SıÄžMaYı$ ... $imDi ßuLu$Ma ,HasReT o esKi TaTLaRı verMiYor . ÇünKü ; neTTen ve saHip oLDuÄžuMuz cePTen yapıYoruz ... KısaCaSı esKiYi özLemLe anıYoruz SmileSmileSmile

aynen öylee bendee bunu anlatıyorum yaa Sad ama toparlanma vakti gelmedimi artıkk Smile
Ara
_-<>Z£YN3P<>-_
merhaba yeni üye oldum dediklerine katılıyorum
çünkü insan şöyle bi geçmişe bakınca anlıor nerden nerye gelmişiz...
Ara
beautiful_matrax
tesekkürler guzel paylasımın içn
kı@ymı@k=)
görüpte göz yummamak lazım demek istediğim o Smile
Ara
iLLeth.!
mervoş okumadım vala kusura bakmada gecmiş geride kalıo be güselim sen önüne bakacan.. Big Grin
Ara
kı@ymı@k=)
Big GrinBig GrinBig Grin ahh be murttt Big Grin bende biliyom geçmiş geride kalıyo.. ama bazı değerleri geleceğe taşıyabilmek lazım.. Big Grin odaa şimdiki nesil içnn zooor bi olay Big Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En ÖzLem DuYdugunuz SpOR aktıvıtesı ? experiance 1 335 04-11-2022, Saat: 04:30 AM
Son Yorum: wildfang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 01:42 AM