:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir sevda masalı vardı anlaşılamayan...
Yorgun Yürek
Bir sevda masalı vardı anlaşılamayan...

Bir aşk rayihaları salacağım ben bugün yine göklere.Hava kapalı Sonbaharın son ayındayız, hüzün kokulu, ağlamaklı sanki dokunsan ağlayacak, gözyaşlarını birazdan salacak....

Bir sevdadan bahsedeceğim bulutlara aya,yıldızlara,rüzgarlara..Bir sevda yeli olup ineceğim yeryüzüne...Aşk rayihaları salacağım tüm dünyaya, denizlere, okyanuslara , martilara, sahillerde gezineceğim, yağacak yağmura eşlik edeceğim ben bugün yine, hüznüme hüzün katacağım ,derdime dert salacağım....

gothic48gf0ho2.jpg

Ben hüznümü seviyorum, derdimle yaşamaya alışığım haydi tüm hüzünler gelin benim üstüme diyeceğim..ve bir hüzünlü sevda masalı anlatacağım,anlatabilirsem adı yalan olan..

Bir sevda vardı, adı son sevda olan, güzel, büyülü olduğu sanılan, sevgisi, sevdası, kini nefreti olan...Bir sevda kelebeği olup gelip hüzünlü yaslı yüreğime konan.Hüznüme hüzün katan,yasıma yas katan...

a1zp3mk1ct5.jpg

Rengarenk kelebekleri gönlüme musallat eden.Ne söylediği, ne anlattığı anlaşılamayan...Nasıl olduğu, nerde durduğu bilinmeyen, gel gitleri olan, nezaketten bi haber yaşayan,bir yerlere konamayan, duramayan bir sevda kelebeğinin kırık kanadı olan bir sevda rayihaları salayım göklere, bir hüzün havası, veda havası göndereyim tüm yeryüzüne adı sevda masalı olan, adı yalan olan..

Bir sevda masalı anlatıyorum, bir tırtılın ömrünü anlattım şiirlerde, anlaşılamayan maziden aldığı gıdayla yaşamaya çalışan, hep mazisinde kalan,mazisini aşamayan, şiirlere konu olan, yaz günlerinde üşüyen, yağan yağmurlarda hep ıslanan, kimi zaman deli gömlekleri giyen, deliler gibi dolaşan, kıran , döken , inciten, hep rest vari konuşan ve resti görülen bir sevda vardı adı masal olan...adı yalan olan

f8205c7c.jpg

Kimi zaman bir karayelde , kara sevda olup esen, sonbaharın son ayında , sarı yapraklar misali göğe savrulan, kendi içinde kısır döngüleri olan, seven, sevilen , hemde sevilemeyecek, anlaşılamayacak olan karmakarışık bir sevda vardı masal gibi..adı yalan olan...

Bir sevda vardı . İyilik nezaketin sevgiden doğduğunu bilmeyen, hatır,gönül nedir bilemeyen..bilsede ifade edemeyen, medenice veda dahi edemeyen..sevgi yoksa yürekte her türlü bağnazlık,katılık, acımasızlığın yüreği dolduracağını onlarla yaşanacağını farkında olmayan, bir sevda vardı, adı yalan olan...

adc5fc06.jpg

Bir sevda vardı.Nezaket kapısının nerden açıldığını bilmeyen, bu kapıdan girilebilse sadakat, vefa, sevgi, hoşgörü anlayışının , empatinin kendisini karşılayacağını göremeyen bir sevda vardı, nezaketin bir erdem olduğunu anlamayan...

Bir sevda vardı.Sevda yeli sandığı bir karayelle savruldu göğe yükseldi.Yıldızlara sordu, bulutlarla konuştu, güneşe, aya sordu yanıldığını anladı..aradığını bulamadan yeryüzüne indi..

e39ce11215gfhgf991326a1ly0.png

Günlerce savruldu, kar da tipide lodoslarda, en sonunuda düştü bir liman kıyısına, sahillerde gezindi, limanlarda bekçilik etti, beklenen vardı, bekleyen vardı ama gelen hiç olmadı.Çünkü sevgi bilmeyen,nezaketten uzak gönüllerde sevdanın işi neydi??

Ve bir gün geldi, birden sevda uğultuları kesiliverdi, sevda yağmurları diniverdi, yalan sevdalar alıp başını gidiverdi.Ve bir kez daha yanıldığını anladı, yalan sevdalarda, yalan yellerle esdi,durdu, kandığını anladı..

16.jpg

Her şeylere rağmen sevdası, sevgisi savrulurken, yok olurken, ona vermeyi düşündüğü kitapları, sevda fakirlerine verilecek şiirleri ve güzel kokulu, kırmızı gülleri bir beyaz kelebeğin cansız bedeni kalıverdi titreyen ellerinde...

charlieiibyselebantan3.jpg

Gülümseyen yüzlerle, bir kaç damla yanağından süzülen yaşlarla, bir veda şarkısıyla uğurladı sevdasını uzak ellere, bilinmeyen gönüllere ... vakit tamam , son bir mektup mu? olur... son bir yazı mı? olur... var olan yaşanan , yaşanmayan herşeylere elvadalar, vedalar ederek, bir hüzün, bir veda havasıyla hoşçakallar ediyorum!!! bir sevda vardı...adı masal olan , adı yalan olan, kara sevdalara...

14.png
Ara
ÐŽeşaren
Her bir resim dahada anlamlı kılmış bu harkulade yazıyı ..
Yüregine zeval gelmesin Güldenem

Sevda masalların hiç son bulmasın inş.

Teşekkürler Smile
Ara
beautiful_matrax
tesekkürler arkadasım emegıne saglık
asi_ve_mai
güneş doğdu derken
birde baktım karanlıklar çökmüş şehrin üstüne

her baktığınyerde güneş ve her karanlıkta akşam olmuyor(olamıyor)...
yanılgılar hayat yakıyor can yakıyor...
belkide öyle inanmak istediğimiz için sevdalar hep hüzünle bitiyor...
yüreğine sağlık çok güzeldi...
Ara
Yorgun Yürek
Sevda Yürekli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Her bir resim dahada anlamlı kılmış bu harkulade yazıyı ..
Yüregine zeval gelmesin Güldenem

Sevda masalların hiç son bulmasın inş.

Teşekkürler Smile
Teşekkür ederim Sevda Yüreklim birtanem SmileSmileSmile

Ara
Yorgun Yürek
beautiful_matrax Adlı Kullanıcıdan Alıntı:tesekkürler arkadasım emegıne saglık
Sağol Canım SmileSmile
Ara
sudenaz
cok güsel yüregıne sglıqTongueWink
Ara
Yorgun Yürek
asi_ve_mai Adlı Kullanıcıdan Alıntı:güneş doğdu derken
birde baktım karanlıklar çökmüş şehrin üstüne

her baktığınyerde güneş ve her karanlıkta akşam olmuyor(olamıyor)...
yanılgılar hayat yakıyor can yakıyor...
belkide öyle inanmak istediğimiz için sevdalar hep hüzünle bitiyor...
yüreğine sağlık çok güzeldi...
........(:....
Teşekkürler Mehmet...Smile
Ara
Yorgun Yürek
sudenaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:cok güsel yüregıne sglıqTongueWink
Beğenmene sevindim Canım SmileSmileSmile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  sevda sayfalarına... CReATuRE 2 351 04-14-2022, Saat: 09:57 PM
Son Yorum: wildfang