:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dogrumu Yanlis Mi?
BiRiciGim
Bu Gün Basimdan Gecen Bir Olayi Sizinlen Paylasmak Istiyom
Ama Dogrumu Yaptim Yanlismi Yaptim Karar Veremedim...
Anlatayim Siz Karar Verin...
Bu Gün Ben Carsiya Cikmistim Önümde Bir Amca Vardi Yasli
yandaki bayana birsey sordu tam ne sordu anlamadim ama kadin allah
versin dedi türktü amcada öyle bende yandan geciyodum kizim bakarmisin
dedi buyur amca dedim bana bir Recete gösterdi türkiyeden geliyom hic
almancam yok ve paramda yok yicek ekmek param bile yok rica etsem bu ilaci
bana alabilirmisin allah rizasi icin baya dua eti allah ne muradin varsa versin cucuklarin varsa allah sana bagislasin filan ne ilaciki bu amca hastaligin ney dedim affedersin ama kannamam var kizim kac aydir
dedi basim cok agriyor cok kötüyüm bu ilac icinde 20 euro istiyolar hic param yok dedi ama gercek fiyati bu mu billmiyom bir oglana sordum öyle dedi bende dayanamadim tamam amcacim gel dedim karsida eczane vardi
tanidigim arkadasta orda callisyodu iyi neyse girdik arkadasimi rica etim
o gelene kadar amca daha dua eti allah razi olsun kizim filanSad
ama adam bir yandanda cok fena alkol kokuyodu..
nese arkadasa sordum gercek fiyati ne bunun dedim 20 euro dedi bende arkadasa durumu anlatim amca bana öyle bir bakiyoduki..
tamam amca dedim ödedim ama arkadas o ilac suanda yok saat 5 de gelecek dedi 5 de gelirseniz verim dedi amca ben burda oturmuyom kizim baska semte gidicem ilac icin geldim dedi sonra amca neyse bu gece burda kalim o zaman ilac icin dedi bende dedim amcacigim benim gitmem lazim
oda tamam kizim dedi ben size parayi birakiyim siz ödersiniz ilac gelince dedim tamam kizim dedi gene dua etmeye basladi sagol amcacigim dedim
ama icimde bise var adam alkol kokuoydu ya gercekten ihtiyaci varsa ama bir yandan o parayi verdim ya para sorun degil para icin degilde
ya o verdim parayi ilaca degilde kötü birseye verirse bende kötü seye yardim etmis olurum amca beni kandirmis olabilir ama yokarda allah var onu kandiramaz ben allah rizasi icin sevabi icin yaptim..
ama bir yandan kötü birseye yardim mi etim diye düsünuyorum..
o kadinki gibide allah versin diyip gecemiyorum ben dayanamiyorumkiSad
ne bilim karma karisik duygu icersindeyim bu duruma siz ne diyorsunuz arkadaslar?
Ara
¤ ćaяaмєLL ¤
Acıma duygusu toplum olarak genlerimizde baskın fakat alkol kokusu aldıgın zaman geri cekilmeni beklerdim ben yada ben öyle yapardım..
Ara
BiRiciGim
Belki adam arkadasiyla derdinden icmistir diye düsündüm ama ne bilim
cok acidim adama yardim etmek istedim cünkü böyle insanlar görünce benim icim parcalaniyor ve kendimden birden utanmaya basliyorum ne bilim iste..
Ara
*Asİ-yÜrEk*
Abla seninle bu konuyu konuşmutuk ama dediğim gibi sen Allah rızası için yardım etmek istemişsin eğer o adam parayı kötü bir yolda kullanırsa senin hakkına girmiş olur ve bilirsin kul hakkının Allah katında affı yoktur sen rahat ol kötü bir yolda harcarsa günahının vebali onun boynuna sen günaha bile girmiş olmazsın emin ol.Allah (C.C.) buyuruyorki ben ne günah ile gelirseniz gelin affederim ama kul hakkı Allaha şirk koşamak (Ortak koşmak) günahı ile gelmeyin afetmem buyuruyor Rabbimiz.
Ara
AfrâsyâB
Aman boşver içsede kendine içmesede sen iyi bi insansın yapmışsın yapıcağını gerisi ona kalmış
ister aç karnını doyursun ister idaresine yenik düşük içki içsin
SmileSmile
Ara
BiRiciGim
Delikanli_yurek Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Abla seninle bu konuyu konuşmutuk ama dediğim gibi sen Allah rızası için yardım etmek istemişsin eğer o adam parayı kötü bir yolda kullanırsa senin hakkına girmiş olur ve bilirsin kul hakkının Allah katında affı yoktur sen rahat ol kötü bir yolda harcarsa günahının vebali onun boynuna sen günaha bile girmiş olmazsın emin ol.Allah (C.C.) buyuruyorki ben ne günah ile gelirseniz gelin affederim ama kul hakkı Allaha şirk koşamak (Ortak koşmak) günahı ile gelmeyin afetmem buyuruyor Rabbimiz.
sagol ablam bu konuyu daha önce acmistim ondan..
sagol icimi rahatlatin Smile
Ara
BiRiciGim
çikitamuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Aman boşver içsede kendine içmesede sen iyi bi insansın yapmışsın yapıcağını gerisi ona kalmış
ister aç karnını doyursun ister idaresine yenik düşük içki içsin
SmileSmile
Sagol Gökhan Sende Iyi Bir InsansinSmile
sagol sende icimi ferahlatin dogruda söyledinSmile Tesekürler
Ara
AfrâsyâB
BiRiciGim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sagol Gökhan Sende Iyi Bir InsansinSmile
sagol sende icimi ferahlatin dogruda söyledinSmile Tesekürler
Biliyorum iyi insanım Big GrinBig Grin
Ara
BiRiciGim
Big GrinBig GrinBig Grin Evet Öylesin
Ara
*Asİ-yÜrEk*
BiRiciGim Adlı Kullanıcıdan Alıntı:sagol ablam bu konuyu daha önce acmistim ondan..
sagol icimi rahatlatin Smile

Boşver ablacım kendini üzmeye hiç gerek yok sen gerekeni yapmışsın gerisi ona kalmış kötü bir yolda kulanırsa günahı ona için rahat olsun.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  tek yanlış tüm doğruları götürürse!!!! sıla 6 505 12-09-2008, Saat: 05:27 PM
Son Yorum: chatlaq

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 05-07-2024, 08:40 PM