:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkler hakkında söylenmiş sözler
Kür ŞžÃ¢d
Tamam da sen yine beni yanlış anladın ağabeyim... Ben, "üstün millet" derken senin anladığın anlamdaki üstün milletten söz etmiyorum. Takva anlamında yani senin savunduğun üstünlük ile Türklerin üstün bir millet olduğunu söylüyorum. O ırkların hepsi üstünlüklerini vurgulamakta dine dayanmışlardır. Ama ben dinî sebepten değil, takvaları nedeni ile milletimi üstün görüyorum. Hatta büyük ihtimalle katılmayacaksın ama İslâmiyet öncesi atalarımı daha üstün görüyorum. Çünkü o dönemleri araştırırsan şimdiki her İslâmî değerlere eş değer yaşam tarzlarını fark edeceksin atalarımızın. Ziya Gökalp'ın Türkçülüğün Esasları ve Türk Töresi adlı iki kitabında bunlar açıkça vurgulanmakta ve belirtilmekte... Bunlar boşa sallanmış şeyler değil. Osmanlı boşa İslâmî değerleri en iyi şekilde savunmadı. Bunun bir mazisi, bir kökü var. Çürük köklü ağaçtan güzel meyveler çıkar mı? Rabbim isterse çıkar. Ama Rabbimiz insanlara mantık diye bir emanet vermiş. Bu emanete ihanet etmeden sorumuzu cevaplarsak "çıkmaz" deriz. Peygamberimizin çok iyi ahlâklı bir kavimden çıktığını söylüyorsun. Onda bile bu mantık işliyor. Osmanlı zamanı İslâmiyet yayıldı. Hem de beklenilenden fazla... Ama Osmanlı ne Turan'ı düşündü, ne de Türklüğü... Bilmediği bir şey vardı ki diğer milletler o kadar saf ve temiz kalpli değildi. Bu yüzden reform rönesans fransız ihtilali derken milliyetçilik akımı patlak verdi. Osmanlı dağıldı. Yanlış politikası buydu kabul edilmesi gereken. Sonra Atatürk nur içinde yatsın ki çıktı bu milletten. Türkleri kurtardı. Onunda içinde Turan diye bir mefkûre yatıyordu ama zor olduğu için bu işe kalkışmadı. Geleceğe bıraktı, oluruna, yatkınlığına bıraktı.

Tarih öncesi Çin kaynaklarında Türklerin ne kadar namuslu ve dürüst olduğu sürekli vurgulanır. Törelerine ve büyüklerine saygılı, vatanperver ve milletperver bir millet olarak tanıtılır. Hatta bir yerde kıskandıklarını ve böyle bir milletin tahammül edilemez saflığını dile getirirler.

Şimdi bana sakın Türk milletinin TAKVA BAKIMINDAN üstün bir millet olmadığını söyleme ağabeyim. Çünkü hiç bir millet, bu kadar düşmanlarından övgü almamıştır. Tarihe bak ki satmayan ama bir o kadar satılan başka bir millette yoktur. Çünkü bizde güvenmek gibi bir huy vardı.

Öff yahu daha neler anlatacağım da zaman dar...

Neyse benden bu kadar şimdilik

Saygılar sevgiler... Hürmetler...
Ara
casus021
bir zamanlar takva bakınmından üstün bir milletin fakat şimdi ise ne takva kaldı ne bir şey fakat yinede az da olsa takvalı insanlarımız var
Ara
Kür ŞžÃ¢d
Aynen... Ama şu dönemde dahi takvalı insanlarımız var. Bu bile başarı... Çok şükür...
Ara
nry8
biz türkler yha her taşın altında biz warızz
Ara
RaThund9
Allahına Kurban Bea..Ne MutLu TÜrküm Diyene..
Ara
DeRiN_SeSsİzLiK
her ne olursa olsun türk doğmak büyük bir ayrıcalık.bız ne olursa olsun TÜRKLÜÄžÜ camura bulamak isteyenlere karsı durmalıyız.paylaşım için sağol
Ara
Primeval
Böyle bir milletin torunları olduğumuz için çok şanslıyız.Ulu önderin de dediği gibi

"Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur..."
Ara
kanatsı@z_meleq
çok güsel bi konu teşşekkürler
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İslâmiyetten Önce Türkler eRCi 3 531 04-12-2022, Saat: 01:25 PM
Son Yorum: wildfang
  Türkler Hangi ırktandır..? TutkuM 16 1,315 03-09-2009, Saat: 08:10 AM
Son Yorum: Alem-i Sı@r
  Hadislerde Türkler ! Alem-i Sı@r 8 726 02-13-2009, Saat: 11:05 AM