:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kötü Yola Düşen Kelimeler:)
angel16
TÜRKÇE'DE KÜFÜR OLARAK KULLANDIÄžIMIZ BİRÇOK SÖZCÜK ASLINDA ÇOK MASUM ANLAMLAR TAŞIYOR.İŞTE ÖRNEKLER
DELİBOZUK, DENGESİZ GİBİ ANLAMLARININ YANI SIRA ORTAOYUNDA MAHALLENİN APTALI DİYE KULLANILIR. BİR DİÄžER ANLAMI İSE EMANETTİR
YAVŞAK: BİT YAVRUSU, SİRKE DEMEKTİR
DÜRZİ: SURİYE'NİN HAVRAN BÖLGESİNDE, LÜBNAN'IN BAZI BÖLGELERİNDE VE BURALARA YAKIN BÖLGELERDE YAŞAYAN VE KENDİLERİNE ÖZGÜ MEZHEPLERİ OLAN BİR TOPLULUK.
YOSMA: ŞEN, GÜZEL KADINV
UKALA: ARAPÇADAN DİLİMİZE GEÇMİŞ AMA BU DİLDE VE PEK ÇOK OSMANLICA METİNDE "AKILLILAR" DEMEK
.
PEZEVENK: FARSÇA "PEJAVEND" KELİMESİNDEN GELDİÄžİ SÖYLENİR. O DİLDEKİ ANLAMI "KAPI TOKMAÄžI" VEYA "SÜRGÜ" İMİŞ. TÜRKÇEYE DE “KAPIDA BEKLEYEN ADAM” ANLAMIYLA GİRMİŞ. ŞİMDİ KULLANILAN ANLAMI İSE MALUM...

KAHPE: ARAPÇADAN DİLİMİZE GİRER VE ETİMOLOJİK OLARAK ÖKSÜRME KELİMESİ İLE İLGİLİ. BU BAYANLAR YERLERİNİ GECE KARANLIÄžINDA ÖKSÜREREK BELLİ EDERLERMİŞ TÜRKÇE’DEKİ ANLAMI AHLAKSIZ KADINDIR.
GARSON: FRANSIZCADA OÄžLAN, GENÇ ÇOCUK DEMEK. MUHTEMELEN SERVİS YAPAN ÇOCUKLARA ZAMANINDA FRANSIZLAR "OÄžLUM" VEYA "GENÇ, BİR BAKSANA" DEDİKLERİ İÇİN TÜRKÇE’YE DE SERVİS ELEMANI MANASIYLA GEÇMİŞ
İSTERİK: "HİSTERİ" NÖBETLERİNE TUTULAN KİŞİNİN ALDIÄžI SIFATTIR. DUYU BOZUKLUKLARI, TÜRLÜ RUH KARIŞIKLIKLARI, ÇIRPINMA, KASILMALAR VE BAZEN İNMELERLE KENDİNİ GÖSTEREN BİR SİNİR BOZUKLUÄžUDUR. OYSA TÜRKÇE'DE "İSTEME" İLE BAÄž KURULMASI VE "BİR ŞEYİ ÇOK İSTEYEN" ANLAMINDA KULLANILMASI ÇOK YAYGINDIR. HATTA BAZEN, "İSTERİK KADIN" LAFI OLDUKÇA AŞAÄžILAYICI BİR MANTIKLA KULLANILIR.

KARYOLA: BİZDE GENELDE YATAÄžIN ÜZERİNE SERİLDİÄžİ, GENELDE METALDEN YAPILAN AYAKLI MOBİLYA ANLAMINA GELİYOR. OYSA GERÇEK ANLAMI "EL ARABASI"DIR
PUŞT: [/color]FARSÇA'DA "ARKA, KIÇ" ANLAMINA GELİYOR.
KALTAK: ÜZERİ MEŞİN, HALI VB. ŞEYLERLE KAPLANMAMIŞ OLAN EYERİN TAHTA BÖLÜMÜ
DON: ASLINDA "GİYSİ" ANLAMINA GELİYOR AMA "KÜLOT"UN ARGOSU OLARAK KULLANILIYOR
Ara
can yoldaşım
eee ben sevgilime pezevenk dedimde kiziyo en iiisi bu açıklamayı yollayayım onaBig GrinBig Grin
Ara
angel16
can yoldaşım Adlı Kullanıcıdan Alıntı:eee ben sevgilime pezevenk dedimde kiziyo en iiisi bu açıklamayı yollayayım onaBig GrinBig Grin

DE TABİİİ BENDE DİCEM TÜM ERKEKLER PEZEVENK O ZAMAN:yikildim::yikildim::yikildim:
Ara
can yoldaşım
angel16 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:DE TABİİİ BENDE DİCEM TÜM ERKEKLER PEZEVENK O ZAMAN:yikildim::yikildim::yikildim:
TABİ CANIM YAA HEPSİİİ AYNI ama alınmasınlar güsel bişeyb demek :yikildim::yikildim:
Ara
MaNeSiA
Alıntı:
PEZEVENK: FARSÇA "PEJAVEND" KELİMESİNDEN GELDİÄžİ SÖYLENİR. O DİLDEKİ ANLAMI "KAPI TOKMAÄžI" VEYA "SÜRGÜ" İMİŞ. TÜRKÇEYE DE “KAPIDA BEKLEYEN ADAM” ANLAMIYLA GİRMİŞ. ŞİMDİ KULLANILAN ANLAMI İSE MALUM...

bunun asıl anlamı yol gösteren demektirBig Grin
haftanın 5 günü özgeye sölerim ben pezomuyum dieBig Grin
Ara
can yoldaşım
bunun asıl anlamı yol gösteren demektirBig Grin
bizde o yuzden alayına söylüyoruz yaaaBig Grin
Ara
WagNeR
tabi biz erkekler kadınların giyinmesini kapının önünde beklerizTongueBig Grin
Ara
Patikli_Penguen
pehhhBig GrinBig Grin............