:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adım adım $ampiy0nLuqa!
Psycho
Turkcell Süper Lig'de bitime bir hafta kala Sivasspor ile Galatasaray şampiyonluğun kaderini etkileyecek maçta karşı karşıya geliyor. Sivas 19 Mayıs Stadı'nda saat 19:00'da başlayacak mücadeleyi Halis Özkahya yönetecek. Haftaya 70 puanla giren Sivasspor, 73 puanla lider durumda bulunan Galatasaray'ı mağlup ederek puanını eşitlemek isterken, Galatasaray'da Sivas karşılaşmasını kazanarak önümüzdeki hafta sahasında konuk edeceği Gençlerbirliği OFTAŞ maçına daha rahat çıkmak istiyor.

Sivasspor'da sezonu kapatan Balili'nin forma giyme ihtimali üzerinde tartışmalar sürerken, Sedat ve Yasir bu zorlu maçta takımlarındaki yerlerini alamayacak. Yiğidolar'da hafif sakatlığı bulunan Murat Sözgelmez'in durumu ise maç saatinde belli olacak. Galatasaray'da ise kart cezalısı Ümit Karan, Sivas deplasmanında takımını yalnız bırakırken, sakatlıkları bulunan Servet ve Lincoln'ün forma giymesi bekleniyor. Biletleri haftalar öncesinde tükenen maç öncesinde Sivas'ta büyük hareketlilik yaşanıyor. Tüm Sivas, kırmızı-beyaz bayraklarla donatıldı.

SİVASSPOR

Petkoviç
Abdurrahman
Diallo
Saidi
Hayrettin
Musa
Sezer
Sylla
Sergio
Mohammed Ali
Mehmet Yıldız

GALATASARAY

Aykut
Sabri
Servet
Emre
Hakan
Arda
Ayhan
Mehmet Topal
Barış
Lincoln
Nonda

STAT: 19 Mayıs
SAAT: 19:00
HAKEM: Halis Özkahya
YAYIN: Lig TV

SİVAS'TA 3. RANDEVU

Ligde bugüne dek Galatasaray ile iç sahada 2 kez karşılaşan Sivasspor, sarı-kırmızılı ekibe bu 2 maçta da yenilmedi. Galatasaray ile 2 maçta da berabere kalan Sivasspor, bu maçlarda rakip filelere 1 gol atıp, kalesinde 1 gol gördü. İki takım arasında 2005-2006 sezonunun 22. haftasında Sivas'ta oynanan maç 0-0, 2006-2007 sezonunun 32. haftasındaki maç ise 1-1 eşitlikle sonuçlanmıştı.
Geçen sezon ki maçta Galatasaray'ın golünü 12. dakikada Ümit Karan, Sivasspor'un golünü ise 90. dakikada Gürhan Gürsoy atmıştı. İki ekip, bugün Sivas'ta 3. kez karşı karşıya gelecek.

SİVAS'IN 101. MAÇI

Sivasspor, Turkcell Süper Lig'de (eski adıyla Birinci Futbol Ligi) bugün Galatasaray maçıyla birlikte 101. karşılaşmasına çıkacak. Mecnun Otyakmaz başkanlığında, İsmail Kartal yönetiminde 2004-2005 sezonunda İkinci Lig'de şampiyon olarak tarihinde ilk kez Birinci Lig'e yükselen Sivasspor, bugün oynayacağı Galatasaray maçıyla, birinci lig serüvenindeki 101. karşılaşmasına çıkacak. Geride kalan 3 sezonda oynadığı 100 maçta 46 galibiyet, 23 beraberlik ve 31 mağlubiyet alan Sivasspor, bu maçlarda 127 gol (3'ü hükmen) atıp, kalesinde 112 gol gördü.

UYGUN 55. MAÇINA ÇIKIYOR

Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun ise takımının başında 55. lig maçına çıkacak. Geçen sezon Uygun yönetiminde 22 maçta, 11 galibiyet, 3 beraberlik, 8 mağlubiyet alan Sivasspor, bu sezon ise Uygun ile birlikte çıktığı 32 maçta 22 galibiyet, 4 beraberlik, 6 mağlubiyet aldı. Uygun yönetimindeki Sivasspor, geçen sezon ile birlikte çıktığı 54 maçtan 33'ünü kazanırken, 7'sinden beraberlikle, 14'ünden de mağlubiyetle ayrıldı.

BASIN ORDUSU İZLEYECEK

Ligde şampiyonluk için büyük önem taşıyan Sivasspor-Galatasaray maçına ulusal ve yerel toplam 165 basın mensubu akredite oldu. Sivas 4 Eylül Stadyumu'nda bugün saat 19.00'da oynanacak maça, basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.
Şampiyonluk yarışı açısından büyük önem taşıyan maçı izlemek üzere, Türkiye Spor Yazarları Derneği'ne (TSYD) 64'ü Sivas'tan toplam 165 basın mensubu akredite oldu. Spor yazarlarının, futbol yorumcularının da izleyeceği maçta, televizyonların canlı yayın ekipleri ve çok sayıda teknik personeli de görev yapacak.

04.05.2008 b.gif
Kaynak : Sporx.com ve Ajanslar
Ara
MaNeSiA
çıldırın çıldırın çıldırın
çıldırın çıldırın cimbom için çıldırınBig Grin
Ara
Psycho
[YT]4u6HIkasnw0[/YT]

:tey::tey::tey::tey::tey::tey::tey::tey::tey::tey:
Ara
The jøkéЯ™
ACı k0yduk .
Ara
CReATuRE
sesinizi Artik Kesin Komutaniniz önünde Eğilin...

zafer şarkilari Söyleyin

şampiyon Geliyor Eze Eze...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adım Adım GS Şampiyonluğa CaNaT 5 371 05-11-2008, Saat: 12:09 AM
Son Yorum: TutkuM
  Hedefe Adim Adim: 0-0 22*kaka 7 379 10-24-2007, Saat: 07:18 PM
Son Yorum: 22*kaka

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-14-2024, 04:03 PM