:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kayseri fıkraları(övünmek gibi olmasın gayseriliyim)
fiziko38
Bir kayserili ve iki çorumlu bir gün trende karşılaşır ve konuşmaya başlarlar...çorumlular derki;biz çok zekiyizdir trene bineceğimiz zaman hep bir başka çorumlu arar buluruz ve beraber bineriz trene sonra biletçi gelince ikimizde bir tuvalete girip biletçi bileti isteyince bir bilet veririz...kayserili gülmüş buna ve demiş ki;bende bi trene bineceğim zaman hemen iki tane çorumlu ararım,sonra bakarım onlar ne zaman tuvalete gidiyorsa takılırım o zaman peşlerine ve kapı kapanınca biletçi gibi gelir alırım biletlerini,bedavaya binmiş olurum...

İki tane çiftçi, biri Adanalı, diğeri Kayserili, sohbet ederken, tabi haliyle zenginlikleriyle övunecekler... Adanalı başlamış :
-Bizim orda sabah günes doğmadan biniyoruz arabaya, akşam oluyo biz hala çiftliğin öteki ucuna yetişemiyoz, demiş... Kayserili de demiş ki :
-Yav bizim de vardı öyle bir arabamız ama geçenlerde satıp yeni modelini aldık....

Doktor, muayenehaneye ilk kez gelen hastadan 50 bin, sonraki muayenelerde 30 bin lira alıyordu. Bunu öğrenen Kayseri`li, muayeneye ilk gidişinde:
-İşte yine geldim doktor bey'dedi. Doktor soyunmasını söyledi. Muayene etti, ücretini aldı,
-Sağlığınız düzeliyor. Aynı ilaçları kullanmaya devam edin!

Kayseri`linin biri ile İstanbul`lu Sultan Ahmet Camii önündeki kuşları görmüşler ve bizim Kayseri`li aaa guşlara bak demiş yanındaki İstanbul`lu da onlar guş değil kuş demiş ve adam şöle bir bakmış:
-Emmede guşa benziyor demiş.

Kayseri'linin birisi istanbul'a gitmek üzere trene binmiş. Tren kalktıktan sonra yanındaki çantadan pastırma çıkarmış, tam yiyecekken karşısındaki adam dikkatini çekmiş ve ona uzatarak:
-Hemşerim yir misin demiş. Karşısındaki adam:
-Sağolasın benim hemeroidim var. kayserili:
-Olsun... önce bunu ye sonra onu da yersin...

Kayseri'linin biri, Amerikada bir hemsehrisiyle karsilasir. Biraz sohbetten sonra hemsehrisi sorar:
-Ne is yapiyorsun burda?
-Geldigimden beri ayni fabrikada calisyorum?
Arkadasi hiddetle :
-Ne bicim Kayseri'lisin sen? Onca zmndir calis da, calistigin fabrikanin sahibi olma!..
-Olamam ya!
-Neden?
-Fabrikanin sahibide Kayseri'li de ondan!

Birgün Kayseri ile Niğde sınırında ölmüş biri bulunur. İnsanlar hemen toplanıp ne yapacaklarını düşünürler.Polis adamı hangi şehre götüreceğini bilmiyordur. Ordan geçen bir Kayseri`li duruma el koyar ve şöyle der.
-Ağzını koklayın sarımsak kokuyorsa Kayseri`ye ;soğan kokuyorsa Niğde`ye götürün demiş.

Öğretmen okula yeni gelen öğrencilerden memleketlerini sorarken sıra Kayseriliye gelince:
-Manisalıyım, diye atar... Bu öğrencinin Kayserili olduğunu bilen arkadaşları gülüşürler. Bunun sebebini soran öğretmene çocuklardan biri:
-Arkadaş yalan söyledi. O Manisalı değil, Kayserili. Öğretmen Kayserili öğrenciye:
-Neden Manisalıyım diyorsun? Kayserili öğrenci gayet ciddi cevabı kondurur:
- Övünmek gibi olmasın diye efendim.
Ara
€BeRimSin
Anamm forumu kayserililer bastı valla Big Grin Hemşommusun sende Big Grin
fiziko38
evet ....övünmek gibi olmasın hemşo her yerde söylemeyelimBig Grin
Ara
€BeRimSin
Ahahahahha Big Grin Tmm sus o zaman Şişşttt Big Grin Big Grin
fiziko38
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin memnun oldum hemşerim ya ..bende dedim hiç kayserli yokmu
Ara
€BeRimSin
Forumu kayserili bastı ne diyon da Big Grin Big Grin
Patikli_Penguen
anammm bnde kayseriliyim bnide alın aranızaBig Grin
Ara
Patikli_Penguen
700. yorummu buraya yazmak istedimBig GrinBig GrinBig Grin çok güzeller tsk ederimmmmWink
Ara
fiziko38
ooo maşallah bu kadar keyseriliyle bu devletin bu sitenin sırtı yeere gelmez yahuBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
ahahahh
Big Grin hemso (hasan) bahk yanliz deillmissik gardasin burayi gayserililer basti vay gadanizi alirim sizin :yikildim:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  fıkra gibi bi olay :D AnGeLofDeATh 1 513 04-07-2022, Saat: 01:09 PM
Son Yorum: wildfang
  fıkra gibi bi olay "yok böyle bişey" Qetesh 11 1,012 09-02-2009, Saat: 01:32 AM
Son Yorum: bycakir
  Fıkra Gibi... kanatsı@z_meleq 0 330 05-22-2009, Saat: 08:44 PM
Son Yorum: kanatsı@z_meleq
  BUZ gibi espirilerr....!!! neşe neşe neşe 17 1,460 05-14-2009, Saat: 06:37 PM
Son Yorum: xXjelib10Xx
  Siz bilg. başındayken kardşinz geldi..(benim kardşim gibi..) Chatlak 12 1,091 06-26-2008, Saat: 12:21 PM
Son Yorum: speedy_girl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-25-2024, 10:08 PM