:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevginizi kaybetmeyin
?nci tanesi
Birlikte oldu?umuz ki?inin de?erini onu kaybetmeden fark etmeli ve hayat?n ak???na kap?l?p sevdiklerimizi ihmal etmemeliyiz.
spacer.gifGe?en g?n i?ten eve d?nerken, genellikle kitap okudu?um halde o g?n nedense can?m kitap okumak istemedi ve bende camdan d??ar? bakmaya ba?lad?m, asl?nda g?rd?klerim hep ayn?yd?, tan?d?k evler, tan?d?k a?a?lar ve d?kkanlar... Sonra birden yoldan ge?en ara?lar?n i?ine bakmaya ba?lad?m. Asl?nda onlarda tan?d?kt?, arac?n i?indeki insanlar genellikle yola bak?yorlard? ve birden bir ?ey fark ettim. Yan?mdan ge?en ara?lar?n i?indeki insanlar?n ?o?u sadece d??ar?ya bak?yordu, ?of?r koltu?unda oturan adam sola bakarken yan?ndaki kad?n da sa?a bak?yordu, arka koltukta da, ya ?ocuk ya da e?yalar oluyordu ve bu insanlar?n ya?lar? orta ya? civar?yd? yani evliydiler ya da uzun s?redir birlikteydiler, di?er taraftan birbirlerine bakarak ve konu?arak seyahat edenlerin ise ya fl?rt eden ya da ni?anl? belki de yeni evli ?iftler oldu?u anla??l?yordu.

??te o an kafamda bir ?im?ek ?akt? ve o g?nden sonra kitap okumay? b?rak?p hep yolda yan?mdan ge?enlere bakarak tahmin etmeye ?al??t?m, kimler evli ya da uzun s?reli beraberlik ya??yor, kimler daha i?in ba??nda.

L?tfen sizde yoldayken bir bak?n, seyahat ederken ?n?ne ya da camdan d??ar? bakarak gidenlerin ?o?u evli, ama konu?arak ve birbirlerine bakarak gidenlerin ?o?u bekar ve i?in daha ?ok ba??nda.

O zaman anlad?m ki, a?k? evlilik ?ld?rm?yor, a?k? uzun s?reli beraberlikler ve ya?anan monoton heyecans?z birliktelikleri ?ld?r?yor, i?te o zaman kendi beraberli?ime d??ar?dan bakmaya ?al??t?m ve ne g?rd?m dersiniz? Hayat?n ak???na kap?lm??, evden i?e, i?ten eve ko?u?turan, hayat?nda yeni hi? bir heyecan? olmayan ve ?ok uzun s?redir ger?ekten dolu dolu sohbet etmeyen, sadece ?ocuktan, i?ten ve s?k?nt?lardan konu?an, ak?am yemekten sonra televizyon kar??s?na ge?en ve kanepede (ayr? ayr? kanepelerde) uzanan bir ?ift g?rd?m. O g?n kap?ld???m deh?eti anlatmam olduk?a g??, bize ne olmu?tu? Her ?eyi unuttu?umuz, beraber olabilmek i?in b?t?n zorluklar?na katland???m?z beraberli?imize ne olmu?tu? Ya?ad???m?z heyecan nereye gitmi?ti? Nas?l bitmi?ti ve biz fark?na varamam??t?k? Sonra ?evreme bakt?m ve di?er ?iftlerinde bizim gibi oldu?unu g?rd?m. ??in komik yan? insanlar bu hale gelirken, fark etmiyorlard? ve ba?kas?n?n hayat?n?n bu hale geldi?ini anlatt???n?zda "vah vah" diyorlard?, oysa onlarda ayn? durumdayd?lar, sadece ?yle bir ?ey yokmu? gibi davran?yorlard?. Herkes bir ba?kas?n?n hayat?na imrenir, internet te chatle?erek kaybetti?i bu heyecan? bulmaya ?al???r bir hale gelmi?ti.

Birden e?imin de evdeyken ?o?u zaman nete girdi?ini fark ettim, ve g?rd?m ki ben onu ve ayn? ?ekilde o beni sadece e?i olarak g?rmeye ba?lam??t?, i?te o g?n bu gidi?e bir dur demeye karar verdim. Ama ne yapabilirdim, bununla ilgili dergilerde pek ?ok yaz? oldu?unu fark ettim, itiraf etmeliyim yap?lan ?nerilerin pek ?o?u uygulamada problem olan maddelerdi, ayr?ca onlar? yaparsam ba?kas?n?n elbisesini giymi? gibi olacakt?m, ben kendi ??z?mlerimi bulmak istiyordum. Onlar?nda verdi?i ???tleri baz alarak, oturdum ve kendimce bir acil durum plan? ??kard?m ve uygulamaya ba?lad?m. ?ncelikle e?imle birlikte ?ocu?umuz olmadan ba? ba?a yeme?e ??kt?k, itiraf ediyorum ilk denememiz biraz zor oldu, ??nk? eskisi gibi konu?acak konu bollu?u yoktu, i?ten g??ten ve ?ocuktan bahsetmemeye karar vermi?tik, evde daha az tv seyretmeye onun yerine m?zik e?li?inde sohbetler yapmaya ba?lad?k ve en ?nemlisi birbirimize kar?? ?ok a??k olduk, sohbetten s?k?lan bunu di?erini k?rmadan s?yl?yordu, aram?zda zorlama olmamas?na dikkat ettik. Ba? ba?a sinemaya gittik ve bunu y?llar sonra yapt???m?z? fark ettik, birbirimize telefondan mesajlar ?ektik, i?imizden geldi?i an ve geldi?i gibi olmas?na ?zen g?sterdik ve birbirimiz i?in kendimize ?zen g?sterdik, hafta sonlar? ben e?ortmanlar?m? ?zerimden ??kard?m, daha ?zenli giyindim, t?pk? fl?rt ederken e?imin beni ziyarete geldi?i g?nlerdeki gibi, e?imde hafta sonlar? tra? oldu, daha ?zenli giyindi, deniz k?y?s?nda hafta sonu y?r?y??leri yapt?k, pamuk helva yedik ve sohbet ettik.

K?sacas?, e?imi sadece e?im olarak de?il, sevdi?imiz insan olarak g?rmeyi ve onu yeniden sevmeyi ??rendim, bu g?n ondan bir g?n ayr? kalsam, e?imi yeniden ?zl?yorum, onunla k???k ka?amaklar yapmay? d?rt g?zle bekliyorum ve art?k e?im internette chat yapacaksa benimde yan?nda olmam? istiyor ve nete ?ok daha az giriyor Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sevginizi Anlatın..Yabancı Dillerde (: caslum 11 690 05-27-2008, Saat: 09:56 AM
Son Yorum: caslum
  Sevginizi SÖze DÖkmeden GÖstermenin 101 Yolu ozgur_yasarim 3 403 04-09-2007, Saat: 03:02 AM
Son Yorum: MissBela

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 10:23 PM