:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hadi! Gözlerini aç kendim!..
ÇiLeK
260917ol1qv1nm3n.gif

Adına şarkılar yazdım, şiirler okudum, dizeleri yalvarttım.
Uğruna herkesi yok saydımi güneşi batırdım, gökleri ağlattım.
Canına canımı kattım, ömrümü adadım, daha bir sevilir yaptım.
Dudaklarına yağmur olup yağdım, heceleri susturdum, gülücükler kondurdum.
Gözlerine gözlerimle baktım, acılarda kapattırıp, mutluluklara açtırdım.
Yüreğini herkesden sakındım, huzurla doldurdum, yüreğime sakladım.
Ve seni kendime yazdım, ömrüme kattım, benimsin sandım.
Ama her şeyi çok geç anladım, sevdana kanmıştım, artık gözümü açtım.

Böyle mi olmalıydı?
Sonumuzu böyle mi yazmalıydık?
Bu sonu kendimize böyle mi yakıştırmalıydık?
Herkese gerçek aşk nedir göstereceğim diyen sen tek çiçekle bahar geçmez modunda daldan dala mı konmalıydın?
Kalbini benimle, bedenini başkasıyla mi paylaşmalıydın?

Hadi! Gözlerini aç kendim!

Seni tanımasam 'Seven insan yapmaz.' diyeceğim ama tıkanıp kalıyorum işte bir yerlerde... Senin günü birlik aşklarınla mutlu olamam ben, güneş olup değamam, adını sevda koyamam.

Karşında günü birlik aşkların adamı var. Seni çok sevdiğini söyleyen ama sırtı yırtık, yamalı aşklardan vazgeçmeyen bir adam var. Her sabah yeni bir çiçeğe konan, her akşamsa sen, sevdiğini söyleyip hıçkırıklara boğulan bir adam var.

Senin tahammülün yok ortalık malı olmuş sevdalara!
Senin tahammülün yok günü birlik aşklara!
Bundan sonra ne sen bende var olabilirsin ne de ben sende... Ne sen beni sevebilirsin ne de ben seni...Üzülürüm bir kaç gün sonra geçer dedim. Nitekim geçti de...

Git günü birlik aşklara...
Git ortalık malı olmuş sevdalara...

Bundan sonra selamım yok yüreği olmayanlara!

alıntıdır
Ara
TutkuM
Teşekkürler canım benim çok güzel bir yazı..
Sevgilerimle...
Ara
нüzüηçiçÑ”ği
crybydarkmarionjr4.jpg

Gecenin zifiri karanlığından kara çalındı gözlerime
Oysa ben aydınlık bakardım senden yana
Şimde gecem gündüzüm kalmadı...sadece siyahım sana

Soğuk bir odayı bile ısıtırdı nefesin,ki nefesimle karıştığı an yangın çıkardı içimde.
Ellerimde birikmiş küllerden ibaretsin artık ömrümde...

Üflesem donarsın,
Bıraksam uçarsın,
Sen yanılgılarımın tam ortasındasın...

Yarım kalmışlık böyle bi'şey demek ki.Ve ıssız,ve yârsız...doğrultamıyormuşsun bedeni.
Gidene yas tutmak siyah giymek değil,karanlığın ta kendisiymiş...

Yalnızlığa dair kırık dökük mısralarım dışında,dairliğim kalmadı hayata.
Tat yok,koku yok,haz yok...bu kimsesizlik y(ç)ok bana!
Yıpratırken bu aciz yüreğimi,hâlâ gözlerinde ufak bir ışık görme niyetindeyim.

Açsaydın,
Görecektin belki...
Sonsuz bekleyiş,
Sonsuz acılar üretmiş
Geriye kalan sadece geceymiş...

Yolun başında da geceydi buralar,sonunda da...Boşa giden onca sabahın ardından payıma düşeni gördükçe ben...sustukça sen...
Neyse...dert etme lütfen

Simsiyah bir geceydi...
Gece bakışların...
Yüreğimi seni yutan karanlığa bıraktım...
Ara
asi_ve_mai
O zaman selamım olsun o güzel yüreğe…
Yüreğindeki mutluluklar hiç kaybolmasın…
Ara
ÇiLeK
Teşekür ederim Canlarım sizlere...

Sevgimi yolluyorum yüreklerinize...
Rabbim yüreginizi daima huzurla doldursun..

Sevgilerimle...
Ara
ÇiLeK
***DeLiLiKTeN DeÄžiL YaRaLaRıMDaN UTaNıYoRuM***

Bugün içiyorum ! sana içiyorumvirg.gif şerefine kaldıracağım bütün kadehlerimi. Şu elimdeki ilk kadehim beni yavaş yavaş ölüme sürükleyen gözlerininvirg.gifhain bakışlarının Şerefine!...

Az sonra ikinci kadehimi dolduracağımvirg.gifbunu niye içeceğimi bilmiyorumvirg.gifama senin okadar marifetlerin var ki! Bulurum merak etme sakın üzülme sen?...
Bak buldum! biratane daha! Dememişmiydim? Bulurum hemen diye sana? İkinci kadehimde dolu şimdi! Bunu da bana ettiğin onca yalan yeminlere kaldırıyorumvirg.gifve bu defa şerefsizliğine içiyorum…

Ne o çok mu ileri gittim yoksa? Kanına mı dokun du sözlerim? Bişey olmaz meraklanma
Sen alışkınsındır böyle laflar ağır gelmez sana…

Off alkol etkisini gösteriyor galiba? Yoksa bu kadar iyimser düşünmezdim az önce şerefsiz derken dahavirg.gif evet evet öyle olmalı şimdi biraz daha yumuşadım sanki sana! Kahretsin içmeyeceğim böyle olacaksa her kadehten sonra halim virg.gifiçmiyorum işte içmeyeceğim…

Ağlamaklı kalmıştı dün geceden zaten virg.gifşimdi fırtına kopacak gibi acıdan uyuşuyor sulanıyor gözlerim…
Sen de! Gülerek bakma öyle! devam edip yumşayacağımı sanıyorsan her kadehten sonravirg.gif kursağın da kalacak hevesin donacak yüzünde gülüşlerin…

Biri görse deli sanacak benivirg.gif kimse görmeyecekte elimdeki resmivirg.gif kendi kendine konuşan bir deli sanacakvirg.gifbelki de çoktan gördüler ondan gülüyorlardı şu karşı masadakiler virg.gif düşündülermi acaba içlerindenvirg.gifdedilermi? deli bu zırdeliii…
Olsun varsın deli sansınlar beni! ama bilmesin kimsevirg.gif beni nasıl kandırdığınıvirg.gif beni kaç yerimden vurduğunu bilmesin virg.gif öğrenmesin hiç kimsevirg.gifişte o zaman utanır sıkılırım yaralarımdan virg.gifuykusuz geçirdiğim gecelerden virg.gifkan çanağına dönmüş gözlerimle bakamam bana acıxxx bakan yüzlere…

Varsın deli bilsinler beni virg.gifkimse görmesin virg.gif elimde bana gülenvirg.gif senin gibi bir şerefsizin resminivirg.gifgülme gülmeeee artık !!görürsün senn şimdi hemen yakacağım…
Ama yapamam ki ! ben senin gibi olamadım hiçbirzaman senin gibi incitemem kivirg.gifvuramam resmin bile olsa seni yakmam
Sen sırtımdan bıçakladın benivirg.gif hala kanıyor yüreğimvirg.gifsızlıyor kalbim derin derinvirg.gifben seni nasıl sevdim şimdi utanıyorum yüreğimden o acılar içinde yanarken utanıyorum seni sevdiğimi bile düşünmektenvirg.gifherkez deli desin razıyım ama zavallı demesinler utanıyorum anlıyormusun utanıyorum seni sevdiğim geçmiş günlerimden ….…

Şimdi kalkıp gideceğim şu masadanvirg.gifseni geçmişimden istesemde silemiyorum virg.gifama bugünümden hiç anmamak üzere siliyorum yüreğimin aşkına…
Ara
ÐŽeşaren
Harikasın Biriciğim, çok güzel yazılar Smile

Yüreğine dert, keder uğramasın
Teşekkürler ..

( Yürek Damlam, kontörüm olmadığı için sana yanıt veremiyorum, kusura bakma )
Ara
ÇiLeK
Biricigim ışıgım...

İçime bir ışık saçtın şimdi işte..ışıgım kaybediyorum diye korkmaya başlamıştım...

(Sorun degil ışıgım sen iyi olda bana yeter...)

Rabbim o güzel gönlünü hep huzurla doldursun biricigim..

Sonsuz sevgilerimle...Smile
Ara
ÇiLeK
325995897f546fb3effopz6.jpg

***BeN SeNSiZLiÄži BiLe SeVDiM***

Yolculukların en büyüğüne çıktım sayende. Kendi içime çok büyük bir yolculuktu bu. Adım attığım her yerden senin enkazlarını temizlemeye çalıştım. Hepsini olmasa da bir kısmını temizledim sayılır. En azından biraz daha fazla umutla uyanıyorum sabahları. Artık çok fazla aklıma gelmiyor bıraktığın günün anısı. Menekşeler daha güzel görünüyor gözüme. İçimde bıraktığın sızıyla uyumayıvirgs.gif onunla uyanmaya alışır oldum. Artık göğüs kafesimde daha az sızıyla nefes alıp veriyorum. Eskisi kadar acıtmıyor yokluğun.

Ben de isterdim sonsuzluğumun içinde seninle kaybolmayıvirgs.gif senin olmayı ama sen benim kadar çok istememişsin ki bunu. Ama artık bunu da kabullendim. Artık sabahları uyanmamayı dileyerek yattığım yataktan biraz daha huzurla kalkıyorum. Büyük savaşların kısa süreli ateşkeslerini yaşadığımı hissederek nefes alıyorum. Senin o kan revan içinde bırakan büyük savaşından çıktım ben. Ağır yaralarımı tek başıma iyileştirmeye çalışıyorum. Çünkü biliyorum o yaraları kimse senin şefkatinvirgs.gif sevgilim deyişin kadar çabuk iyi edemez. Sen benim en güzel ilacımsın. Ama beni en çok yaralayan ve beni yaralamasından en çok şikayetsiz olduğum insansın.

Hastalığına aşık bir insan olarak yaşıyorum ben. Sensizliğe alışıyorum belki ama sensizliği sen olmasan da bir hastalık gibi yaşamak istiyorum ben. Kimsenin beni iyileştirmesini istemiyorum. Sensizliğin içindeki SEN kaybolma diye. İlacı olmasın sensizliğin. Yeter ki içinde SEN ol. Yeter ki o sensizliğin içindevirgs.gif yine hayallerimde SEN ol. Gözyaşlarımı bile sever oldum içinde sen varsın diye. Sen beni bırakıp gittin ama ben sensizliği bile bırakamıyorum. Ben sensizliği bile sevdim sevgilim içinde sen varsın diye...

Aybike şahin
Ara
ÇiLeK
aglamamp8.png

***Ey KaLBiM***

O kahreden utancı ve neden-siz sancıları silkeledim üzerinden.
Avuçların üstüne temiz çıkmaya ikna ettim seni. Kanatılmış ve kanatılmamış manzarandaki özgürlüğünü geri verdim sana ve senin bildiğin gibi başka kim bilebilir ki gelecekteki vahşetini?

Sana aşağılamayı öğrettim ve kendini! Santim hesabıyla alçalmayı değilvirgs.gif en şaşalı olması gereken yerde belki en zeminde; sayki büyükvirgs.gif sanki yücevirgs.gif hani şefkat dolu bir aşağılamayı öğrettim. İkna etmeyi ve denizleri kendine gelmeye zorlayan güneş gibivirgs.gif nedenlerivirgs.gif sebepsizce hayatına girmeye ikna etmeyi öğrettim. Hayata karşı boyun eğmeyi yasakladımvirgs.gif diz çökmeyi sildim senden ve efendi demeyi aldım sözlerinden. Bizzat ruhumdan ekledim sana iman ve tefekkür harflerini. Şizofrenik hesabımla -hayırvirgs.gif bağımlılığı ispatlanmış duygu yumağımla -evet deme hakkını aldın benden. Su gibi sakin duruyorsun artık ve yalanlayan yangınların içinden tutuşmadan geçiyorsun şimdi. En kuytu zulalardan arındırmayı seçtim ve belki bu yüzden; mazisi derininde küf tutmuş örümcek ağlarınıvirgs.gif hatırası dağılmış geçmiş tozlarını ve zifiri karanlığı sildim üzerinden. Dünü; bu günü kaybettikçe istemeyi... Şimdiyi; dünleri kaybettikçe özlemeyi... Ve yarını; bu günü kirlettikçe beklemeyi... Bu hayaldekilerinvirgs.gif o rüyadakilerin ve şu manasından yoksun gerçektekilerin sahte inancını çiğneyerek sabretmeyi öğrettim. Lakin aşk derken mahvettik! Beklide bu yüzden her şeyimi verdim sanavirgs.gif hislerim sende boşalsın istedim! Ben düşerken neden susuşların hep gülümseyerek: oysa hüzün dedik! Ve söylesene artık bana; karşılıklı kırılmışkenvirgs.gif hangimiz daha fazla teşekkürü hak ettik?

Ey kalbim! Ne bulunmaz ve ulaşılmaz sevinçleri beklettik. Olacakları sayarken; günlerivirgs.gif gecelerivirgs.gif haftalarıvirgs.gif ayları ve yılları eksilttim senle. Ben küçüldükçe tersim kadar yüceldin. Vakit yeminlere geldikçevirgs.gif şaşkınlığında kaldım çoğu zaman. Zili çaldıkça gerçeklerinvirgs.gif yeni masallar ve desen desen hikayeler düşlettim. Belki bu yüzden sana; önce kadervirgs.gif sonra kedervirgs.gif baştan yalanvirgs.gif dıştan gerçekvirgs.gif derken anlam ve derken hayat... Ömür varkenvirgs.gif ölüm dedik!

Ömer Faruk Yılmaz
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cellat geçir hadi ilmeği boynuma Masal_yuzLu 65 2,534 04-10-2022, Saat: 05:25 PM
Son Yorum: wildfang
  Biraktim Hadi Git........ ÇiLeK 2 380 04-10-2022, Saat: 11:59 AM
  kendim için gitmek zorundayım murat1544 1 550 04-09-2022, Saat: 01:04 PM
  hadi uzat ellerini...(: PaPaTYa_PReNSeS 3 380 04-08-2022, Saat: 11:26 AM
  G?c?m yok... Ey sevgili t?kendim art?k! ?ek ipimi ?leyim... PaPaTYa_PReNSeS 3 320 04-07-2022, Saat: 12:14 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 02:33 AM