:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye Halk Kanunları
blue_belial
Turkıye Halk Kanunları!

Camii de sıyaset yapılamaz! cunkı Yasak
Kahvehânelerde sıyaset yapılmaz! cunkı Yasak
Birahanelerde siyaset yapılmaz! cunkı Yasak
Kalabalık ortamlarda siyaset yapılmaz! cunkı Yasak
İnternet sitelerinde, Forumlarda siyaset yapılmaz! cunkı Yasak
Orda Yasak, Burda Yasak, her yerde Yasak!

Sebebı ıse ınsanların bu tartısmada kendıne hakım olamayıp olay cıkarmaları!

ßu yuzdendır kı Sıyaset sadece Mecliste Serbesttır!
Fakat orayada Halk gırememektedır.
ve
Halka Yasaklanan sıyaset, Ulkelerın Meclıserınde yapıldıgında, Halk ta oldugu gıbı olay degıl! Savaş çıkar...

Bu durumumuz uzerıne bende Sıyaset yapmak ıstemıyorum ama bı dusunurun bu guzel sozunude soylemeden edemıcem.

"Her Halk! Hak ettıgı sekılde Yonetılır"
Ebu-CeNDeL
Yaşıyoruz da...Saolsunlar yaşatıyolar!Yüreğine dert düşmesin Faruk kardeşim..Eyw..
Ara
MorciveT
Güzel bir düşünce ve tam yerinde... Haklısın Faruk, sağol kardeşim.
Ara
YARGIÇ
"Her Halk! Hak ettıgı sekılde Yonetılır"

Şahsi fikrim;insanlar hayatının her alanında her tarafında yaşamının hemen her noktasında kendi tercihleri kendi değer yargıları ve kendi yaptıklarının onlara getirdiği artı ve eksiler ile yaşarlar.Tartışma;gerçek ve tam anlamı ile bir fikrin daha geliştirilmesi ve kişiler arasında orta nokta bulunması insanların fikirlerini birbirine aktarıp herkesin farklı farklı düşünce yapısının bir araya gelerek en doğru sentezin yapılması maksadını taşımaktadır.Fakat yaşadığım yıllar boyunca bu konuya uygun herhangi bir yapı ile karşılaşmadım.Basit bir örnek vermek istiyorum;lise yıllarında öğretmenlerimle genel anlamda hep tartışır kabul etmediğim durumlara itiraz ederdim sonuç yazılı olarak aldığım yüksek notların yanına eklenen 0 olan kanaat notları olmuştur.
Bizim anlayışımızla tartışmayı aktarayım;
Eğer karşındaki seni ezecek senden üstün olacak bir lakırdı ediyorsa öncelikli olarak sövmeye kişinin kendisinden başla o da olmadımı tekme tokat döv gitsin.Yav bu adamı dövmekte yetmez benim düşünceme ters en iyisi öldüreyimde kurtulayım...
İşte gelde yasaklamaSmile
Ara
YARGIÇ
Bu arada teşekkür etmek istiyorum.Güzel ve yerinde bir yazı üstünde konuşulabilecek çok şey var kardeşimSmile
Ara
blue_belial
Tskler. okudugunuz ve benı anladıgınız ıcın

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Murphy Kanunları hakkında riukeen 1 1,101 05-14-2011, Saat: 10:56 PM
Son Yorum: brontozor
  Türkiye'de Hayvan Nüfusu Firari Fırtına 16 1,397 09-15-2008, Saat: 08:54 AM
Son Yorum: rapunzel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-25-2024, 10:07 PM