:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
çekici olmanın yolları
simla
Çekici olmanın yollarıKarşı cinsi etkilemenin en kolay yolu bulundu. İşte yapmanız gerekenler...

İngiltere’de yapılan yeni bir araştırma, kişiyi, fiziksel özelliklerinin değil, karşısındakinin doğrudan gözünün içine bakmasının ve gülümsemesinin çekici kıldığını ortaya koydu.

Her şeyin gözlerde olduğunu belirten araştırmacılar, bir kişinin gözlerinin içine bakmanın kişiyi daha da çekiciği kıldığını belirtiyor.

Aberdeen Üniversitesi Yüz Araştırmaları Laboratuvarı tarafından yapılan araştırma, çekiciliği, simetrik yüzlerin, kadınlarda büyük kalçaların ve erkeklerde güçlü çene hatlarının tercih edilmesi gibi fiziksel özelliklere bağlayan önceki çalışmalara meydan okuyor.

"Royal Society of Proceedings" dergisinde yayımlanan araştırmayı yapanlardan doktor Claire Conway, "Göz içine bakmak ve gülümsemek sizi daha çekici yapıyor" diye konuştu.

Conway ve meslektaşları, araştırmalarında çekicilikte göz etkisini, yüz ifadelerini ve cinsiyeti analiz etti. Araştırmaya katılanların, mutlu yüzlerden, gözlerinin içine doğrudan bakanlardan ve karşı cinsten daha çok etkilendiği tespit edildi.

Çekici yüz özelliklerine örnek verilmesi istendiğinde birçok kişinin, sağlıklı görünen cilt ve güçlü bir çene hattı gibi fiziksel özellikleri aklına getirdiğini belirten araştırmacılar, bu noktada, gözün içine bakmanın da çekicilik için önemli olduğunu göstermek istediklerini ifade etti.

Doğrudan göze bakanların, kaçamak bakış atanlardan daha çekici olduğunu belirten araştırmacılar, bunun, çekiciliğin yalnızca fiziksel güzellik olmadığını gösterdiğini bildirdi.
Ara
MorciveT
Benden tavsiye, karşınızdaki insanın gözlerine bakarken gözbebeklerine odaklanın ve onun hakkında güzel şeyleri aklınızdan geçirerek tebessüm edin Smile
Ara
kı@ymı@k=)
hımm evet doğru tespiitt Big Grin
Ara
blue_belial
6 aydır 12 saat boyunca bırlıkte calıstıgım mesaı arkadaslarımla bısıy konusurken bıle yuzlerıne bakmam. bakamam

dısarıdada aynen oyle.

gelene gıdene sunarsak herseyımızı O na ne kalıcak?
ıdarelı kullanmak lazım Smile
piko
o zaman ben yandım cunku ben kımsenın gozune bakamıyorum kacırıyorum gozlerımı nasıl olacakBig GrinBig Grin
Ara
CReATuRE
Gözlerine bakmanında çeşidi vardır...WinkWinkWinkWink

Sevgiyle bakmak , nefretle bakmak , güzel olduğu için bakmak , vs...gibi çeşitli nedenlerle..

Zaten karşıdaki kişiyi beğenmişsen gözlerine çok daha anlamlı ve farklı bakarsın...
_BarBie_
Göz teması çok önemli ama Aziz'in dediği gibi çeşitleri vardır.Smile
Tşk ederim Simlacım güzel bi paylaşımdıSmile
Ara
piko
_BaRbİe_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Göz teması çok önemli ama Aziz'in dediği gibi çeşitleri vardır.Smile
Tşk ederim Simlacım güzel bi paylaşımdıSmile
onemlıyse onemlı napak bızı sevende oldugumuz gıbı sevsınBig GrinBig Grin
Ara
_BarBie_
Ne diosun pikoBig Grin hey Allam yaaBig Grin Big Grin kıslarla böle konusurken deişik bakBig Grin
Ara
piko
sorunda orada zaten bakamıyorum gozlerıneBig GrinBig Grin kımsenın annem bakma demıstı kucukken ondan berı bakmıyorumBig GrinBig Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  işte Erkek Olmanin Keyfi .... İLAYDA 3 565 04-05-2022, Saat: 12:08 PM
Son Yorum: wildfang
  Erkek Olmanın Farkı Foreverdie 6 1,092 06-20-2010, Saat: 11:24 PM
Son Yorum: history
  Erkek olmanın avantajları!? cashfiest 4 587 04-30-2009, Saat: 04:05 AM
Son Yorum: SeGmEn
  Erkekleri Çekici Kılan Meslekler adyge55 28 1,566 03-03-2008, Saat: 02:52 AM
Son Yorum: Patikli_Penguen
  erkek olmanın avantajları hehee:):) iLLeth.! 1 509 07-24-2007, Saat: 10:10 PM