:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hüznümün Gülen Yüzü...
Ebu-CeNDeL
Solgun bir gece devriliyor sevdaya mağlup yüreğime. Yorgunum elbet, mavi toprak kokusunda her gece ölmek zor… Dönüşsüz gitmelerini yağmura, çamura, geceye gizlemek ah... Şimdi kim tutabilir ki bulut bulut üzerime yürüyen bakışlarının uzaklığını... İçimde çağlayan sesin özlemine kim set kurabilir ki… Yüreğim bir bir çoğalan gecekondu hüzünler barındırıyor. Hepsi ne kadar hevesli deli gönlümün kaygan topraklarına.

Her saat başı, acıyla çoğalan zaman en büyük düşmanım olurken; akreple yelkovanın her öpüşmesi düşlerimi kanatır, sevdayı anımsatır acımasızca. Eskimeyen şarkılar dolarım dilime, her notada hayal kırıklıklarım vurur yüzüme. Kıpırtılı duygular, yaşanmamış an’lar küser özüme. Hüzün işlemeli göğsümün sol yanına çöreklenir, yokluğun acısı… Öyle bir boşluk ki, sevgi dolu gülleriyle nice kafileler gelse ahh dolmuyor. Hadi yüreğim çalış diyorum umut üret bugüne yetecek kadar, yarına Allah kerim.

Kızıyorum kendime, gözlerindeki “ben” kokan sıradanlığıma…
En taze cümlelerin söylenmeden eskiyişine…
Kızıyorum velhasıl seni anlatamayışıma.

Yüreğinde sanıyorum kendimi rüyalarımda. Her gece koşuyorum, kan ter içinde uyanıyorum gözlerine yetişemeyince. Bir plakta dönüyor anıların, eli kolu bağlı dinliyorum. Eski bir musiki koparırken sinemi olmadık yerinden, vuruluyorum sensizliğe hazan elinden.

“Aşk” diyorum… “Sevda” diyorum inadına…
Gözlerin “hayat” diyorum.
Suskun bir veda sarıyor gözü yaşlı özlemlerimi…

Olsun be yar, istersen canımı al. Adresli olsa da gönül mektupların, salkım salkım umut toplarım gecelerin gözlerinden. Yüreğinin ateşinde yakarım özleminle mayaladığım düşlerimi… Sakın söndürme karalar bağlamış alevlerimi… Gidişinin küfürsü tadına sövmedim hiçbir zaman, silmedim yüreğimden gelişinin azalan takvimlerini… Yıldızları söndürdüm kalbimin renginde, buza kestim şarapla ıslanmış geceleri. Her şarkıya seni astım, ölmedin, ölmedin bende… Her notada lekesiz gururum can çekişirken dönüp dönüp sana sarıldım. Şimdi ezgili bir tespih çeker dilim hüzzam makamında… Ne sen duy, ne ben söyleyeyim.

Bir şişe daha açtım şerefine, rüzgarın ıslığıyla hüzünleri gamzelerime gömerek geldim, sıkıntılı ayak uçlarına. Saçlarının her kimsesiz teline kadife dokunuşlarımla masallar fısıldadım gecelerce. Yaralı, yalınayak, kan revan koştum, yine son şişede yanına vardım yar. Ellerimi yumdum sımsıkı, bak avuç içlerimde rengarenk kuşlarla havalanan masmavi düşlerimiz. Sus diyorum sus, bir ayrılık konçertosu dinlerken rüyalarımda, sadece sarıl sevdiğimce, sarıl ki öleyim. Sonra izin ver; gözlerinin derinlerinde, sevda yeminlerinde doğayım hayata…

Yosunlu bir anı gibidir bakışların, kanatır şifasız gecelerimi. İnceldiği yerden kopar kurşuni düşlerim, hiç renklerim olmadı ki benim. Kendimi bildim bileli durgun sularda siyahlar içindeyim. Tek başınalığımın talihsiz bekçisidir hüznümün gülen yüzü, Eylül dallarının acımsı lezzetidir sevda olup açtığın eller.

Uğruna akmaya yorulmayan gözyaşlarım yıldızları dolarken saçlarıma matemim aydınlatsın gecelerini. Bırak ay ışığında yansın titreyen tenim. Suskunun rüzgarında üşürken; varlığımı dünlere bırakıp, başka nefeslerde ısınma sakın. Kısmet olmasa da vuslat, küçücük bir umuda yaslanıp düşünmesi bile güzel.

Uzaklar düşerken üzerime,
Yokluğun ölüm…
Yokluğumda içinde gözyaşı olan her satırım, mutluluğun olsun yar…

Alıntı...
Ara
TutkuM
teşekkürler..güzel bir yazı....
Ara
Ebu-CeNDeL
sibel Adlı Kullanıcıdan Alıntı:teşekkürler..güzel bir yazı....

Gözlerinize dert düşmesin,teşekkürler..
Ara
ÐŽeşaren

O kadar zevk alarak okudum ki, sonu gelince üzülmemek elde değildi.
Yüreğine yakışır, oldukça güzel ve içtenlikle yazılmış bir konuydu

Alıntı:adi yüreğim çalış diyorum umut üret bugüne yetecek kadar, yarına Allah kerim.

Kızıyorum kendime, gözlerindeki “ben” kokan sıradanlığıma…
En taze cümlelerin söylenmeden eskiyişine…
Kızıyorum velhasıl seni anlatamayışıma.

Özellikle bu kısmı etkileyiciydi, yâri anlatmaya sanki kelimeler kifayetsiz, anlatmaya yetersiz kalır.

Yüreğine berrak sevgiler çizelesin inş.

Teşekkürler Smile
Ara
Yorgun Yürek
Kısmet olmasa da vuslat, küçücük bir umuda yaslanıp düşünmesi bile güzel.

Yokluğumda içinde gözyaşı olan her satırım, mutluluğun olsun yar…Sad:

Çok Güzel Yüreğine Sağlık Serhad...
Ara
Ebu-CeNDeL
Sevda Yürekli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:O kadar zevk alarak okudum ki, sonu gelince üzülmemek elde değildi.
Yüreğine yakışır, oldukça güzel ve içtenlikle yazılmış bir konuydu

Özellikle bu kısmı etkileyiciydi, yâri anlatmaya sanki kelimeler kifayetsiz, anlatmaya yetersiz kalır.

Yüreğine berrak sevgiler çizelesin inş.

Teşekkürler Smile

Çok teşekkürler arkadaşım Güzel ve İçten yorumun için...Amin..
Ara
Ebu-CeNDeL
Yorgun Yürek Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Kısmet olmasa da vuslat, küçücük bir umuda yaslanıp düşünmesi bile güzel.

Yokluğumda içinde gözyaşı olan her satırım, mutluluğun olsun yar…Sad:

Çok Güzel Yüreğine Sağlık Serhad...

Teşekkürler Yorgun Yürek,gözlerine dert düşmesin...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hüznümün Çiçeği Qetesh 13 1,156 05-12-2011, Saat: 01:12 PM
Son Yorum: Qetesh
  Yar biLki hüznümün vebaLi asıLı kaLdı boynunda. Hasretiim 0 539 06-15-2010, Saat: 01:09 AM
Son Yorum: Hasretiim
  Hüznümün Noktalı Bir-Gülü../.. bidely 17 1,068 05-19-2009, Saat: 10:55 AM
Son Yorum: ÇiLeK
  HüZNüMüN RüZGâRLı YaNı leyL-i laL 0 346 03-16-2009, Saat: 04:14 PM
Son Yorum: leyL-i laL
  Mavi Bir İnfaz Sunulacaktı Hüznümün Siyahına ÇiLeK 11 874 12-10-2008, Saat: 11:01 AM
Son Yorum: ÇiLeK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 09:38 AM