:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B?r A?k H?kayes
Tam1_MaynaK
[COLOR="DarkRed"]?niversiteli delikanl? Kolejli k?za bir voleybol ma??nda rastlad?. Okul salonundayd? ma?. Trib?ns?z,minik bir salon.. Seyircilerle, oyuncular aras?nda, sahan?n ?izgisi vard? sadece..O kadar yak?nd?lar..
Delikanl?, bu tatl?, bu g?zel, bu d?nyalar ?irini k?z? ilk defa g?r?yordu tak?mda.. Ho?land???n?, fena halde ho?land???n? hissetti. Az sonra bir ?eyi daha hissetti. Uzun zamandan beri ma?? de?il, o g?zel k?z? izledi?ini.. K?z servis atarken hemen ?n?nden ge?ti. G?z g?ze geldiler.. K?z g?l?msedi..
Delikanl?, ?ok pop?lerdi o y?llarda.. K?z onu tan?m?? olmal?yd?. Kim bilir, belki k?z da ondan ho?lanm??t?.. Belki de delikanl? ?yle olmas?n? istedi?i i?in ona ?yle gelmi?ti.. Set de?i?ip, tak?m kar??ya gidince, delikanl? da yerini de?i?tirdi, o da kar??ya gitti.. ???nc? sette tekrar eski yerine d?nd?.. K?z da gidi? geli?leri fark etmi?ti galiba.. Bir defa daha g?l?msedi. Manidar.."anlad?m" der gibi bir g?l?mseyi?ti bu...
Delikanl? o hafta boyu hep bu d?nyalar ?irini k?z? d???nd?.. Pazar g?n?, sabah?n k?r?nde kalkt?, erkenden oynanacak ma??, ne ma?? can?m, o d?nyalar ?irini k?z? g?rmek i?in..
Delikanl? art?k k?z?n hi?bir ma??n? ka??rm?yordu.. Dahas?.. Ankara Koleji'nin her da??l?? saatinde, okul civar?nda oluyordu, onu bir kez daha g?rmek i?in.. Kar??la?t?klar?nda, hafif ?ok hafif bir g?l?mseme, ?ok minik bir ba? e?mesi ile selamla??r olmu?lard?.. Bir defas?nda, yapt???na sonra kendisi de g?nlerce g?ld?.. O g?n gene tesad?fm?? gibi, okul da??l??? k?z?n kar??s?na ??km??, g?l?mseyerek selamlam??, sonra arka sokaklara dal?p, y?ld?r?m gibi ko?arak, bir blok ?tede gene kar??s?na ??km??t?. K?z bu defa, iyice g?lm??t?.. Kar??s?nda, s?z?m ona a??r a??r y?r?yen, ama nefes nefese delikanl?y? g?r?nce..
Delikanl?, voleybol tak?m?n?n kaptan?n? iyi tan?yordu. Arkada?t?lar. Sonunda b?t?n cesaretini toplad?, kaptana a??ld?.. O k?zdan fena halde ho?lan?yordu. Galiba k?z da ona kar?? bo? de?ildi. Bir yerde, bir ?ekilde tan??malar? gerekiyordu.. O zamanlar, bu i?ler b?yle oluyordu ??nk?.. Kaptan "tabi" dedi.. "bu hafta sonu g?zel bir konser var. Biz onunla gitmeye karar vermi?tik zaten. Sen de gel. Hem konseri birlikte izleriz, hem de tan???rs?n?z.."

"Mutluluk i?te bu olmal?" diye d???nd? delikanl?.. "Mutluluk i?te bu!.."

Ve konser g?n?ne kadar geceleri hi? uyuyamad?.. Konser g?n?n? de hi? ama hi? unutmad?.. O ne heyecand? ?yle.. Konserin verildi?i sineman?n kap?s?nda tan??t?lar.. El s?k??t?lar.. O g?zel ele dokundu?u an? da hi? unutmad? delikanl?.. Kaptan, salona girdiklerinde, ustaca bir manevra daha yapt?. Delikanl? ile d?nyalar ?irini k?z yanyana d??t?ler.?nanam?yordu delikanl?.. Onunla nihayet yanyana oturdu?una, onun s?cakl???n? hissetti?ine, onun nefesini duydu?una inanam?yordu.. Biraz ?nce tan???rken tuttu?u el, bir kar?? ?tesinde ?ylesine duruyor, delikanl?, sahnede d?nyan?n en romantik ?ark?s? s?ylenirken –o an d?nyan?n b?t?n ?ark?lar? d?nyan?n en romantik ?ark?s?yd? ya- o eli tutmak i?in ?ylesine b?y?k bir arzu duyuyordu ki i?inde.. Ama uzatam?yordu i?te elini.. Her ?ey b?yle iyi giderken, yanl?? bir hareketle, onu ?rk?tebilece?inden, incitebilece?inden ?ylesine korkuyordu ki..
Sonunda dayanamad?, sanki kolu uyu?mu? gibi, uzand?..Kolunu k?z?n koltu?unun arkas?na koydu.. K?z?n omzuna de?il.. Koltu?un ?zerine.. Sonra k?z arkaya yasland?.. Bir ka? sa? teli, delikanl?n?n elinin ?zerine dokundu.. Kalbi yerinden f?rlayacak gibi at?yordu art?k gen? adam?n.. D?nyalar ?irini k?z?n sa?lar? eline dokunuyordu ??nk?.. Konserden ??karken, k?z, ?akala?t?.. "Sizi her ma??m?zda g?r?yoruz. Al??t?k nerdeyse.. Yar?n Adana'da da ma??m?z var.. G?zlerimiz sizi arayacak.."
Hay?r, aramayacakt?. Delikanl? o anda karar?n? vermi?ti ??nk?.. Cebinde onu otob?sle Adana'ya g?t?r?p getirecek, hatta ??le yeme?inde bir de Adana kebap yedirecek kadar para vard?.. Gece yar?s? kalkan otob?se bindi.. Sabah erkenden Adana'ya indi. Ma? saatine kadar ba?? bo? dola?t?. Salona erkenden girdi, en ?n s?raya tam servis k??esine en yak?n yere oturdu.. Tak?mlar sahaya ??karken, salondaki en heyecanl? seyirci oydu. Ma? falan de?ildi sebep tabii.. ?lk sette k?z fark?nda bile de?ildi onun.. Nerden olsundu ki.. ?kinci sette ?b?r tarafa gittiler.. D?nd?klerinde, ?g?nc? sette k?z fark etti delikanl?y?..Y?z?nde ?ok ama ?ok ?a?k?n bir ifade, biraz mutluluk, biraz da gurur vard? sanki.. Ankara'n?n hele Kolejde ?ok pop?ler bu delikanl?s?n?n onun i?in ta oralara geldi?ini bilmenin gururu..
Ma? bitti. K?z soyunma odas?na, delikanl? garaja gitti. Tek kelime konu?madan.. Konu?maya gelmemi?ti ki.. K?z "ke?ke orada olsayd?n" demi?ti. O da olmu?tu i?te.. Hepsi o.. Ona o kadar ?ok ?ey s?ylemek istiyordu ki asl?nda..
Bir g?n ?niversite kantininde gazete okurken, i? sayfalarda bir ?iire rastlad?. Daha do?rusu bir ?iirden al?nm?? bir d?rtl??e.. S?ylemek istedi?i her ?ey bu d?rt sat?rda vard? sanki.. Bembeyaz bir karta yazd? o d?rt sat?r?.. ??leden sonray? zor etti, Kolejin ?n?ne gitmek i?in.. K?z?n kar??dan geldi?ini g?rd?. Ko?arak yan?na gitti. "Bu sana" diye kart? eline tutu?turdu ve kayboldu ortadan.. K?z, Necip Faz?l'?n d?rt sat?r?n? okurken..
"Ne hasta bekler sabah?
Ne taze ?l?y? mezar...
Ne de ?eytan bir g?nah?
Seni bekledi?im kadar!.."
Ertesi g?n ??leden sonra, tarif edilemez heyecanlar i?inde Kolejin ?n?ndeydi gene.. K?z kar??dan geliyordu.. Bu defa yan?nda arkada?lar? yoktu. Yaln?zd?.. Yakla?t???nda i?aret etti delikanl?ya.. G?zlerine inanamad? gen? adam.. Onu yan?na m? ?a??r?yordu yoksa.. Evet, ?a??r?yordu i?te.. Kalbinin duraca??n? sand? yakla??rken.. "Sana bir ?eyler s?ylemek istiyorum" dedi k?z.. O da heyecanl?yd?, belli.. "Bak iyi dinle.. D?nk? sat?rlar i?in ?ok te?ekk?rler.. Herhalde hissettin, ben de senden ho?lan?yorum. Ama senden evvel tan?d???m birisi daha var. Ondan da ho?lan?yorum ve hen?z karar veremedim, hanginizden daha ?ok ho?land???ma.. Ve de ?u anda, onu terk etmem i?in bir sebep yok.."
"O zaman karar verdi?inde ve de e?er se?ti?in ben olursam, hayat?nda ba?ka kimse olmazsa, ara beni!" dedi, delikanl? ikiletmeden.. Ayr?ld? k?z?n yan?ndan.. Bir daha voleybol ma??na gitmeden, bir daha okul yolunda ?n?ne ??kmadan.. Bir daha onu hi? g?rmeden..
Y?llarca sonra Levent Y?ksel'in s?yleyece?i ?ark?daki Sezen Aksu'nun s?zlerini o zaman biliyordu sanki. A?k "onurlu" olmal?yd?.. G?nlerce, haftalarca, aylarca bekledi.. T?pk?, k?za verdi?i o d?rtl?kteki gibi bekledi.. Hastan?n sabah?, ?eytan?n g?nah? bekledi?i gibi bekledi.. Heyecanla bekledi. H?rsla, arzuyla bekledi. Umutla, umutsuzlukla bekledi. Bazen ?fkeyle bekledi.. Ama bekledi.. Ba?ka hi? kimseye bakmadan, ba?ka hi? kimseyi bulmadan bekledi. Bir g?n bir ?iir antolojisinde ?iirin tamam?n? buldu.. ?ki d?rtl?kt? ?iir.. ?lki k?za verdi?iydi.. Bir ikinci d?rtl?k daha vard? orada.. O d?rtl??? de bir kart?n arkas?na dikkatle yazd?.. Cebine koydu..
Bekleyi? s?r?yor, s?r?yordu.. Okullar kapand?, a??ld?.. Aylar, aylar ge?ti..Bir g?n delikanl? k?z? aniden kar??s?nda g?rd?.. "G?nlerdir seni ar?yorum" dedi k?z. "G?nlerdir seni ar?yorum. ??te sana haber.. Art?k hayat?mda hi? kimse yok!.."
"Yaa" dedi delikanl?.. "Yaa" dedi sadece.. Kalbi heyecandan ?lesiye ?arparken, aylard?r ?lesiye bekledi?i an gelip ?atm??ken, a?z?ndan sadece bu ses ??km??t?: "Yaaa!.."
Cebindeki art?k iyice eskimi? kart? uzatt? k?za.. "Sana bir ?iirin ilk d?rtl???n? vermi?tim ya bir g?n.." dedi. "Bu da sonu onun..."
Sonra y?r?d? gitti, arkas?na bile bakmadan.. K?z ikinci d?rtl??? orac?kta okurken..
"Ge?ti istemem gelmeni
Yoklu?unda buldum seni.
B?rak vehmimde g?lgeni
Gelme art?k neye yarar!.."
Aradan y?llar, ?ok ama ?ok uzun y?llar ge?ti. Delikanl? bug?n hala d???n?yor.. O uzun, ?ok uzun bekleyi? mi ?ld?rm??t? a?k?n?? Ya da beklerken, ?lesiye beklerken hayalinde ?ylesine bir sevgili yaratm??t? ki, art?k ya?ayan hi? kimse bu hayali dolduramazd?.. O sevgilinin kendisi bile.. Hayalindekini canl? tutmak i?in mi, canl?s?n? silmi?ti yani?.. Ya da.. Ya da.. Bir ?iirin romantizmine mi kap?lm??, bir delikanl?l?k jesti u?runa, mutlulu?unun ?zerinden ?ylece y?r?y?p m? gitmi?ti acaba?
Delikanl? bu sorular?n cevab?n? bug?n hala bilmiyor.. Bilmedi?ini de en iyi ben biliyorum.. ??nk?, o delikanl?, bendim!...[/COLOR]
Ara
tatlı_cadı
ben bunu okumuştum çok güzel bi hikaye...
paylaşımın için tşk..
Ara
Tam1_MaynaK
bnde okumştum ! Smile Tşkkr edrm Big Grin
Ara
tatlı_cadı
rica ederim Big Grin
Ara
UyuZBiShey
bende ederim Big Grin
Ara
Tam1_MaynaK
snde biyerden eksik kal ! Big Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PaPaTYa NıN H!KaYeS! PaPaTYa_PReNSeS 3 538 04-07-2022, Saat: 11:45 PM
Son Yorum: wildfang
  Ger?ek B?r A?k H?kayes?......... >As!_M€L€q< 13 1,321 03-31-2022, Saat: 10:50 PM
  B?r Sevda H?kayes?......... >As!_M€L€q< 1 747 03-31-2022, Saat: 04:54 PM
  A?K ?n H?KAYES? ! p£r!k!z! 0 499 10-17-2006, Saat: 09:59 PM
Son Yorum: p£r!k!z!

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-20-2024, 01:24 PM