:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türbanın esin kaynağı
history
125009jq8.jpg

[b][b][b]
[SIZE=4][b][b][b][b][b]İŞTE TÜRBANIN ESİN KAYNAÄžI [/b][/b][/b][/b]

Taktığı başörtüsü stiliyle Türkiye’de “sıkmabaş” olarak tabir edilen türban modasını başlatan yazar Şule Yüksel Şenler (70), bir röportajında Oscar ödüllü sinema oyuncusu Audrey Hepburn’den esinlendiğini açıkladı. Başörtüsü tartışmalarıyla yeniden gündeme gelen Şenler’in, daha önce “Monaco Prensesi Grace Kelly ve Sophia Loren gibi ünlü batılı kadınların eşarplardan esinlendiği” yazılmıştı. 1960’lılarde örtünmeye karar veren Şenler, modern bir “örtü” tasarladı. “Roma Tatili” ve “Tiffany’de Kahvaltı” filmleriyle adını sinema tarihine yazdıran Hepburn’ün ön kaküllerini açıkta bırakan örtünme şekline hayran olan Şenler, bunu alıp İslami çizgilere uyarladı. Şenler bu stille şimdiki “türban” modelinin yaratıcısı oldu. Özellikle üniversitelileri etkileyen Şenler’in bu tarzı “şulebaşı” olarak anılmaya başlandı. O günden sonra da başta Vakko, Pierre Cardin olmak üzere birçok önemli marka “türban” üretmeye başladı. Şenler’den etkilenerek örtünenlerden biri de Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan oldu.

Stiline hayrandım

1960’lı yıllarda örtünmeye karar veren Şule Yüksel Şenler, o dönemde filmlerine hayran olduğu ünlü aktris Audrey Hepburn’un (yanda) başörtüsü stilinden etkilenerek şimdiki türban modelini tasarladığını söyledi.

internet haber[/b][/b][/b][/b]
[/SIZE]
Ara
Ebu-CeNDeL
Sayın History türban sizde alerji mi yapıyor yoksa nedir ki türban la olan sorununuz ve türbana olan kininiz! sürekli olarak türban ile ilgili aleyhte haberleri toplayıp burada yayınlıyorsunuz?
Ara
history
serhad_26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sayın History türban sizde alerji mi yapıyor yoksa nedir ki türban la olan sorununuz ve türbana olan kininiz! sürekli olarak türban ile ilgili aleyhte haberleri toplayıp burada yayınlıyorsunuz?

Serhad kardeşim, tepkinizi anlamış değilim, siz lehte yazıyorsunuz diye bir eleştiri aldınızdmı.?
Sizin doğrunuza uymak zorunluluğumu var, buda benim doğrum.Israrla yazmaya çalışacağım.Yoksa mahalle baskısı sizdenmi başlıyacak. Kin çok yanlış bir kelime, aksine sevgi dolu bir insanım. Konu açarken sizemi danışmalıyım...:hayir:
Ara
Ebu-CeNDeL
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Serhad kardeşim, tepkinizi anlamış değilim, siz lehte yazıyorsunuz diye bir eleştiri aldınızdmı.?
Sizin doğrunuza uymak zorunluluğumu var, buda benim doğrum.Israrla yazmaya çalışacağım.Yoksa mahalle baskısı sizdenmi başlıyacak. Kin çok yanlış bir kelime, aksine sevgi dolu bir insanım. Konu açarken sizemi danışmalıyım...:hayir:

Korkmayın biz baskı falan yapmayız yeter ki sizler yapmayınız,tabiki istediğiniz dilediğiniz gibi konuları açabilirsiniz ama ısrarla türban la ilgili konular açmanız dikkatimi çekti sadece ve de Allah(cc)nün bildiğini kulundan gizliyecek değilim ki rahatsız oluyorum artık bu tür konulardan..Ve de o yüreğinizde ki sevgi katrelerini etrafınıza dağıtırken ayrımcılık yapmamaya çalışırsanız o sevgiler o zaman bir anlam kazanır..Umarım ne demek istediğimi anlayabilmişsinizdir..
Ara
history
serhad_26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Korkmayın biz baskı falan yapmayız yeter ki sizler yapmayınız,tabiki istediğiniz dilediğiniz gibi konuları açabilirsiniz ama ısrarla türban la ilgili konular açmanız dikkatimi çekti sadece ve de Allah(cc)nün bildiğini kulundan gizliyecek değilim ki rahatsız oluyorum artık bu tür konulardan..Ve de o yüreğinizde ki sevgi katrelerini etrafınıza dağıtırken ayrımcılık yapmamaya çalışırsanız o sevgiler o zaman bir anlam kazanır..Umarım ne demek istediğimi anlayabilmişsinizdir..
Serhad kardeşim teşekkürler çok rahatladım, baskı fobimi rafa kaldırdım, sizler kelimesi altındaki mana oldukça manidar, sizler ve bizler demekki istenilen başarılmış ve tuzağa düşmüşüz.
Anladığımı destekleyici yazılar buldukça paylaşmaya devam edeceğim, çünkü bu benim doğrum.Yüreğimdeki sevgi katrelerinin adresi yokki ,ayrımcılık olsun.Ayrılık bizde fikren olur kalben asla...sizi; beni anladığınız kadar anladığımı söyleyebilirim, saygıyla....Confusedmiley17:
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 06:25 AM