:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadın Olmak Kolaymı Sanırsınız ?
Firari Fırtına
Kadın Olmak Kolaymı Sanırsınız ?

Bilmem lafı uzatmaya gerek varmı ? Var ise kolay uzatırız . Ama bence ve sizce hiçde lafı uzatmaya gerek yok . Kadın olmak zor işdir . Kadın olmak kolay değildir . Hele hele ana olmak büyük bir erdemlikdir ve büyütmek ve beslemek . Sonrasında bir ömür büyüttüğü ve beslediği çoçuğu için kalkan olmak . Kolaymı sanırsınız .

Şiddete uğrayanlar , işyerinde taciz edilenler . Dolmuşlarda otobüslerde bilmem başına ne gelenler . En azından dünya demiyelimde , Türkiyemiz bu konuda bilinçlensin ve bazı bazı öküz vari kişiler ya adam olsun , yada müsade etsinler biz onları adam yaparız . Üzülüyoruz , inanın bu duruma üzülüyoruz .

Aşağıdaki kısa videoyu izlediğinizde , Kadın Olmanın Kolay Olmadığını ve Başlarına Nelerin Geleceğini göreceksiniz ....

Sevg ...

Yazan : Firari Fırtına

[yt]BJLZupAhpFw[/yt]
Ara
Firari Fırtına
Küçük bir hatırlatma ...... !!!!!!!!!

Erkeği Doğuranda , Eğitende , Büyütende ............. BİR KADIN'dır .........

Sevg ...
Ara
Tutsak
emeğine sağlık...
fiddle.inlove.angel
teşekkür ederim iyi bir konuyu ele almışsınız.bunun önüne geçileceğini sanmıyorum kadına şiddet dünde vardı bugünde var yarında var olacak bence dövmem diyen bile yalan söyler ayrıca doğuran kadın evet yetiştirende ama gelin görün ki yaş 12-13'e gelince laf dinletemiyorsunuz helede şimdiki gençlere çevrede çok büyük bir rol oynuyor evde iyi yetişsede dışarıdaki hayata ayak uyduruluyor arkadaşların etkisi çok.tekrar teşekkürler...
Ara
K€$K!NßI¢@K
Konuya yorum gelmedigine gore kimselerin ilgisini cekmemis..

Daha konularda bile ilgi alanina girmiyorsa, gercek yasamda ilgi beklemek ne kadar dogrudur...

Kadin ve erkek ayrimciliginin yasam ahengini bozan bir gerceklik oldugunu bilirim..Ama siddetin ,yikimciligin ve tahrip etmenin karsisinda duran tum ruhlarin kadinsi bir cesaret tasiyan insanlardan olustuguna inanirim..

Kadinsi ruh cinsiyetin otesinde insanligin meydana getirdigi tum olumlu ve muspet gelismelerin altinda yatan, sevgi, sevkat, merhamet, muhabbet ve ask'la dolu kadinin cesur ruhudur...

Iste KADIN'i anlatan bir gercek zaman icinde hep ruh kazanir..
zaten can dedigin de, ruhlarin cogalip yogunlasmasi degilmi..¿?...
O yuzden kadin'dan gelir canli..O yuzden kadin acilardan gecer, sinav gibi yahut cogaltmak gibi..Hic sanmiyorum ki erkek kendini kadinin yerine koysun, koyabilsin ve yine hic bir erkek bir kadin olamaz..Olmalirada gerekmez zaten sadece kadin olmanin zorlugu ve inceligi anlasilsin ve kadin'a kadin oldugu icin saygi duyulsun yeter..

Guzel anlatim ve esligindeki video filmi icin cok tesekkur ederim...

SmileSmileSmile
Ara
TutkuM
kadın olmak gerçek anlamda kadınlık zor...
anne olmak analarımız onlar yüce varlıklarımız ..
rabbimiz kadınları emanet olarak yaratmış erkeğine korunmaları için baştaçı olunmaları için
ama gelin görün ki türk erkeği kadına çiçek gibi davranacak nerde???
şu da var tabi her kadın işyerlerinde taciz edilmiyor burda tek erkeklarin suçu olduğuna inanmıyorum şu zamanda kadınlar erkekleri geçti gidiyor bile...
bende bu durumlara çok üzülüyorum ....
kimseyi bilinçlendiremezsiniz siz kimseyide adam edemezsiniz senelerdir kadınların çektiği çileler biter mi hayır tabiki bitmeyecekte ...
insan insan değil....
kadın her daim çiçektir ve her zaman saygı duyulması gereken bir inceliktir..
unutulmaması gereken bir söz vardır.
her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır...
kadın olmak çok zor...

güzel konuydu uzatmalara kalmasın istedim...
Ara
history
Empati ve ironi karışımı harika bir konu...Bence doğrusu en zoru insan olmak , galiba...
Undecided
Ara
simla
teşekkürler...
Ara
MorciveT
Kadın olmak çok kolay, insanın elinde değil; ama kadın gibi kadın olmak zor olsa gerek Wink
Ara
Firari Fırtına
......

Her rüyada şiir gibi gözlerin
Beni yakar küllerimi savurur
Gece gündüz uyandan beklerim
Emanettir kokun bir günde durur
Bitmeden bu rüya ölsem
Yüreğim avuçlarında
Uyandırmasa , yok olup gitse
Dudaklarımda ,
Getireceğim inan güneşi akşamları
Uyandırmasa , asılı kalsam gözyaşlarında ..................

Bir kadına olan aşk , bir şiir gibi , bir yürek misali . Minik bir serçe minik bir yürek misali . Sevmek mi ? O bizim işimiz be gülüm ....

Sevg ...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çaresiz Bir Baba Olmak..! ZeNiTH 7 869 04-14-2022, Saat: 07:38 AM
Son Yorum: wildfang
  ben b?y?y?nce deli olmak istiyorum anne bilgeis 11 1,051 04-07-2022, Saat: 11:06 AM
  hayat bize mutlu olmak hakk?n? tan?mad? bilgeis 2 519 04-07-2022, Saat: 11:03 AM
  Farkında Olmak...( Can Yücel ) the_kudretoglu 5 1,164 05-10-2009, Saat: 06:55 PM
Son Yorum: €BeRimSin
  Filistinde Çocuk Olmak beyzarda.38 13 1,403 05-10-2009, Saat: 06:31 PM
Son Yorum: Patikli_Penguen

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-25-2024, 10:37 AM