:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fenerbahcenin En Son aLdıqı Türkiye Kupası Sırasında Türkiye Ve Dünya :D
The jøkéЯ™
[b]Gökhan Gönül hayatta değildi[/b]

Fenerbahçe, Türkiye Kupası'nda yine mutlu sona ulaşamadı. Sarı-lacivertli ekip, bu kupayı en son 1983 yılında finalde Mersin İdman Yurdu'nu yenerek almıştı. Aradan 25 sene geçti. İşte Fenerbahçe'nin en son kupa zaferini yaşadığı dönemde dünyada ve Türkiye'de [b]hayat[/b] nasıldı?* Türkiye'de seçimle gelmiş bir hükümet yoktu. 12 Eylül 1980'deki askeri darbeden sonra ilk genel seçimler 6 Kasım 1983'te yapıldı.

* Türkiye, Avrupa Konseyi'ne parlamenter gönderemiyordu.

* Katma Değer Vergisi ve vergi iadesi hayatımıza girmemişti.
* Türkiye'de döviz taşımak suçtu; yabancı sigaralar ülkeye kaçak sokuluyordu.
* Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve birçok otoyol yoktu. Naim Süleymanoğlu, Bulgar vatandaşıydı.
* Taksilerde taksimetre yoktu.
Fenerbahçe, Türkiye Kupası'nda yine mutlu sona ulaşamadı. Sarı-lacivertli [b]ekip[/b], bu kupayı en son 1983 yılında finalde Mersin İdman Yurdu'nu yenerek almıştı. Aradan 25 sene geçti. İşte Fenerbahçe'nin en son kupa zaferini yaşadığı dönemde dünyada ve Türkiye'de hayat nasıldı?
* Türkiye'de seçimle gelmiş bir hükümet yoktu. 12 Eylül 1980'deki askeri darbeden sonra ilk genel seçimler 6 Kasım 1983'te yapıldı.
* Türkiye, Avrupa Konseyi'ne parlamenter gönderemiyordu.
* Katma Değer Vergisi ve vergi iadesi hayatımıza girmemişti.
* Türkiye'de döviz taşımak suçtu; yabancı sigaralar ülkeye kaçak sokuluyordu.
* Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve birçok otoyol yoktu. Naim Süleymanoğlu, Bulgar vatandaşıydı.
* Taksilerde taksimetre yoktu.
[b]
BÜLENT ERSOY YASAKLIYDI
[/b]
* Bülent Ersoy sahne yasaklıydı.
* İstanbul'da denizotobüslerinin faaliyete geçmesine 4 yıl, evlerde doğalgaz kullanılmasına 9 yıl, Türkiye'nin cep telefonuyla tanışmasına 11 yıl, ülkede ilk tüp bebeğin doğumuna 6 yıl vardı.
* Ronald Reagan ABD Başkanı idi; İngiltere'de ise Margaret Thatcher başbakandı.
* Mandela'nın özgürlüğüne kavuşmasına 7 yıl vardı.
* 1 ABD Doları 2 bin 548 Lira, bugünkü birimle 2.5 YKrş idi.
* Renkli televizyon yayını [b]yeni[/b] başlamış; TRT 4 saatlik deneme yayını yapıyordu. Sovyetler Birliği dağılmamıştı.
* AIDS'e yol açan HIV virüsü bulunmamıştı.
* Heysel faciası (Liverpool-Juventus finali) yaşanmamıştı.
* Fenerbahçe'den Yasin ve tek golü atan Gökhan Gönül daha doğmamıştı; Semih 1.5 aylık bebekti. Galatasaray'dan ise maçta oynayan 6 futbolcu (Arda, Barış, Mehmet Topal, Sabri, Serkan ve Emre) dünyaya gelmemişlerdi.
[b]
ZİCO FUTBOLCUYDU
[/b]
* Zico futbolcu, Feldkamp ise "deneyimli" teknik direktördü!
* Önceki günkü derbinin hakemi Cüneyt Çakır henüz 7 yaşında, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise 31 yaşındaydı.

Kaynak : Sporx
Ara
CReATuRE
:yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim:

Valla aynısını az önce Galatasaray televizyonunda dinledim bi gazetede yayınlamışlar bunu Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
The jøkéЯ™
ßüLent Ersoy YasakLıymı$ Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
CReATuRE
onlarla birlikte yürülüğe girmiş yasağı kalkmış Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
The jøkéЯ™
harßiden Baya oLmu$ Yaa Big GrinBig Grin
yazık Big Grin
Ara
monita
:d:d:d:d:d:d:d
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fener, dünya sıralamasında yükseldi!.. Ñ•qρα кJмя 2 299 04-14-2022, Saat: 12:03 PM
Son Yorum: wildfang
  fenerbahçenin ezikliği aKMeL 27 1,063 04-12-2022, Saat: 06:04 AM
  Işte Dünya'nin En Zengin 10 Kulübü Ñ•qρα кJмя 2 276 04-11-2022, Saat: 08:22 AM
  Fenerbahçe Dünya`da 23. sırada !.. Ñ•qρα кJмя 5 352 04-11-2022, Saat: 02:08 AM
  Kaka Amerika Kupası'nda yok MaSaL 0 727 06-15-2011, Saat: 01:25 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 09:18 AM