:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hz.Mevlana ve babası
c.uslu
MEVLANA TÜRBESİ

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Konya'da Mevlana Türbesi'inde bir tabut kalkık bende bunun hikayesini anlatmak istiyorum...

Hz.Mevlana'nın babası ve babasının arkadaşı hergün Kabe'ye namaz kılmaya giderlermiş.Hz.Mevlana'nın babası her geldiğinde arkadaşı çoktan gelmiş oluyormuş.Birgün birbirleriyle anlaşmışlar eğer birimiz birgün buraya gelmezse bil k öldü demişler.Birgün Hz.Mevlana'nın babasının arkadaşı Kabe'ye gelmemiş.Anlamış arkadaşının öldüğünü.Cenazesine girmiş arkadaşının.Sonra tabuta baktığında arkadaşının cehennemde yandığını görmüş.Eve gelmiş çok üzülmüş.Hz.Mevlana'ya olup biteni anlatmış.Sonra demişki Hz.Mevlana'ya;o hergün benden önce namazını kılar ibadetlerini hep benden önce yapardı o cehenneme gittiyse ben nasıl ateşten kurtulurum demiş.Hz.Mevlana ona ;hayır baba,Allah ruhlarımızı yaratıp secde etmemizi istediğinde senin önünde arkadaşın arkanda ben vardım.arkadaşın bir kere secde etti.sende ondan görüp bir kere secde edicektin bende seni işaret parmağımla ittirdim ve ikinci kez secdeye gittin eğer inanmazsan arkanda parmak izim hala var demiş.Hz.Mevlana'nın babası bu olaydan sonra vasiyet etmiş.Benim oğlum benden yüksek kademededir onu benle aynı yere gömmeyin demiş.Ama Hz.Mevlana'nın babasının sözünü dinlememişler ve Hz.Mevlana'nın tabutunu babasının olduğu odaya soktuklarında babasının tabutu bulunduğu yerde doğrulmuş.

O tabutun hikayeside bu arkadaşlar okuduğunuz için sağolun Allah'a emanet olunn

Ara
Ebu-CeNDeL
Hz. Mevlana Celaleddin'in babası Bahaeddin Veled'dir ve ''Bilginlerin Sultanı'' ünvanını almıştır Horasan'da iken...

....Rabb'im razı olsun çok güzel bir paylaşımdı..Bir Konya'lı olarak teşekkürlerimi sunuyorum...

...Baki Selamlar...
Ara
c.uslu
Rabbim hepimizden razı olsun
Ara
AfrâsyâB
hz. mevlana dünyanın en büyük düşünürü Smile
teşekkürler
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 12:30 AM