:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masal Bitmişse ve Unutulmuşsan...
PCKoPaT
SüpeRdi.. Smile Cok t$kLer €RCi :tolga:
Âh be.
Ara
3qéN
Çok güzel ßi payla$ım olmu$ t$kkrler..
Ara
..TuuCe..
paylasım için saol_cok güselmis=)
Ara
ÇiLeK
Gun,yine geceye donuyor.
Ay,yine goz kirpmaya hazirlaniyor.
Gun ve ay...
Indirmek gogu,
yere sermek yildizlari...
hangisini istersin yakanda ?
Sana yakisan hangisidir yildizlarin ?
Az sonra hukmunu batiracak gece.
Gozlerim karanlikta arayacak gozlerini.
Gozlerin kayip saatlerin siginagi olacak
ve ben
sarsilarak
ve sarsarak uykularin celikten duvarlarini,
sensiz anlarim icin aglayacagim.
Goz yaslarim acitacak dustugu her yeri.
Karanliga bir kursun gibi cokecek sensizlik...

.........................................................
Dicek bi söz bulamıyorum....susuyorum sadece Teşekürler diyorum tüm yüregimle.....
Ara
ÇiLeK
Ne çok kırıldım, ne çok şey yaşadım hayatın bu kirli sahnesinde. Sancılarla örülmüş bir ömürden geliyorum ey hayat, acılarla örülmüş bir ömürden... Kırgınlıklar kolay iyileşmeyen yaralardır biliyorum... Kalbime batan hançerin sapını tutan el önemli değil artık! Nasılsa en büyük darbeyi insan yakınlarından yer.Bir gün akşam olur elbet biter ömür, sızılar kalır geride. Bir de yüreğimde şiir kırıkları.
Anladım ki, iki kere iki dört etmiyor her zaman.

ah! kalbim
ah! duyarlı yanım
ortak oynanan bir oyunmu hayat?
herkesin kendisini oynadığı
yalnız bir tragedyayım ben
maskesiz, seyircisiz
her gece uykuya yatmış bir dağ gibi kederli

kirpiklerini sulara dökmüş bir çiçeğim
silahsızım kuşları vurulmuş bir gökyüzünde
bir kar çölü ıssızlığıyım, durgun bir gölün sessisliği
her gece bir ateşdağına tırmanıyorum
bir kahır dağına
hiç bir yol çıkmıyor umuda
kalbimi iki buzdağının arasına koyup uyuyorum
Ara
eRCi
Teşekkürler...... PCKoPaT.... YamuQ... TuuCe...
ÇiLeK
1318.jpg

***UYKuSuZ HeR GeCe***

Güneşi gördü ya ellerimsmiliv.gif artık üşümez. Bugün gölgemin peşinden dolaştım yoruluncaya kadar. Denize unuttuğum şarkıların sözlerini sordum. Sabah yol kenarı kafelerinin birinde içilen bir sütlü kahve ve yanına katık ettiğim pain aux raisins (Üzümlü ekmek diye çevrilse desmiliv.gif milföy hamurundan yapılansmiliv.gif içinde üzümler olan ve fransızların olmazsa olmazlarından croissant (kruasan) ailesinden bir yiyecek) ve dilimde bir şarkı.

.... uykusuz her gece
bu soğuk kahvede
sabahlarım bazen günlerce
rüyalarıma gelme diye
uykusuz her gece
yorgun ölesiye
unutur muyum seni yorulsam her gece.

Issız bir kenar kasabasında yoldan geçen kamyonlara bakarken mırıldanıyorum. Benim ne işim var burada? Oysa denize ve şehre çok yakınım. Bir o kadar da uzak…

Arabanın teybinde çalarken tartışmıştık bu şarkı bir erkeğin mismiliv.gif bir kadının mı ağzından söylense daha çok anlam kazanır diye…

Tuhafsmiliv.gif işte şimdi benim dilimde. Üstelik bir güneşli bahar sabahı. Yanında bir sütlü kahve ve ağzımda büyüyen lokmaları ile üzümlü ekmek.

Baharı böyle karşılamayacaktım oysa. Onun için topladığım tüm kokuları ve tüm parlak renkleri yanımda taşıyordum. Bahar kokmak ve baharı koklamak…

Karşıda yeşil çamların sis içindeki siluetleri. Ve ben yol kenarı kahvelerinden birinde oturmuşsmiliv.gif geçen arabaları sayıyorum.

Hala kar var uzaktaki tepelerdesmiliv.gif güneş öyle yakın ki…Tutsam bulutlara karışacak gibiyim. Kahvenin dumanı burnuma geliyor ve ben bahar kokuyorum. Sandıktan çıkan yazlıklar gibi tüm tozlardan arınıp içime bahar sabahlarının getirdiği ilk kokuları çekiyorum. Dilimde hala aynı şarkı. Oradaki tüm kelimelere inatsmiliv.gif Güzel güzel uyuyorumsmiliv.gif en renkli rüyalarımda sonu mutlu biten aşklar var.

Tozu dumana katarak bir kamyon geçtismiliv.gif birazdan benim otobüsüm geleceksmiliv.gif durağa gitme vakti. Biten kahve fincanımı almaya gelen garson kıza gülümsüyorum.

Yüzümdeki tüm çizgilerde parlayan güneş…

Bugün yorgun değilimsmiliv.gif Size iyi günler diyen bir baş selamı ile uzaklaşıyorum.

Duraktayım. Zamanı unutmamak adına saatime bakıyorum…

Unutur muyum seni?

Hiç unutmamak adınasmiliv.gif gelen otobüse biniyorum…

Uzakta bir şehir siluetismiliv.gif ben bu ıssız kasabadan ayrılırken camdan gördüğüm.

Bir kamyon hızla yanımızdan geçiyor ve plakasında yazan iki harfi ben tamamlıyorum IS-…TANBUL.

Masada üzümlü ekmek kırıntılarısmiliv.gif etrafı kaplayan bahar havası ve yoldan geçen kamyonlar arasında bir şarkı ile hatırladıklarım…

Yine içimden şehri İstanbul geçtismiliv.gif özleme bir mektup daha yazdım. Şimdi postada…..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  **Seni Seviyorum Masal Yüzlü** MasaL_perisi 20 963 04-14-2022, Saat: 08:27 PM
Son Yorum: wildfang
  say ki bu kadın gitti.. MASAL BİTTİ.. yaraliyureq 7 431 04-11-2022, Saat: 01:49 AM
  Masal Olsun.... ÇiLeK 3 313 04-09-2022, Saat: 08:59 AM
  Masal perisi Masal_yuzLu 40 2,892 04-07-2022, Saat: 01:59 PM
  Masal bitti ve art?k son ad?m? at?yorum ilk ad?ma inat. ROSE 20 1,075 04-05-2022, Saat: 07:48 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 04-25-2024, 08:59 PM