:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Senli Sevdalarım...
€BeRimSin
Dışarıda yağmur var yine ve sen yoksun….Hava ellerimle birlikte bedenimi de üşütüyor.Uzatıyorum ama boşluk sarıyor onları….Zaman bir türlü geçmek bilmiyor.Sonra gece oluyor zorda olsa. Penceremden dışarı bakıyorum.Bir yıldıza tutunuyorum senin için Sımsıkı sarıyorum onu,avuçlarımın arasına alıyorum.Düşlerimde o yıldızla geçinip gidiyorum.Bazen penceremi açıyorum seni, yıldızımı,umudumu alıyorum odama.. Sevdam yıldızım oluyor.Ve konuşmaya başlıyorum onunla yani seninle…Senin dinleyemediklerini yıldızımla paylaşıyorum…

Yine bir gece geçiyorum pencereme.Bakıyorum sana sen olan yıldızıma..Göklere geliyorum…Bulunduğum şehirden seni bağrında yaşatan şehre geliyorum birden…Dalıyorum yine hayallere…Sonra ne oluyor anlamıyorum.Yıldızım sönüyor mu ne..Allahım hayır! hayır alma onu benden…Yıldızımda senin gibi avuçlarımın arasından kayıp gidiyor…Onu da tutamıyorum, tutunamıyorum sevdanın her türlüsüne. Anlıyorum ki ikinizde kayan bir yıldızmışsınız hayatımda.Sonra bekliyorum bir gece döner diye..Geçiyorum penceremin önüne bir umut bekliyorum.Ama yok yok.Yıldızım da gitti.Yine dönüyorum ister istemez gecelerime.Karanlık,soğuk ve sessiz gecelere..

Sonra birden gündüz oluyor nasılsa. Atıldığım kuyulara tekrar düşmemek için çırpınıyorum.Yolum bir o yana bir bu yana gidiyor..Tıpkı deli bir rüzgar gibi esiyorum sokaklarda. Sonra rüzgar esmeye başlıyor.Sanki ağaçlar kökünü yerden,Seni benim yüreğimden sökmek istercesine…Bir yandan sarılıyorum ağacın birine sımsıkı hem de..Bir yandan da kendimi bırakmak istiyorum sebepsizce rüzgarın akışına.Alsın götürsün beni.Sana senin şehrine…Belki de yüreğine tekrar atsın diye kim bilir.Ve bırakıyorum kendimi,Umutlarımı..Hayallerimi…Yeni sevdam seni bulduğum rüzgar oluyor.Savrulup duruyorum esen fırtınanın peşinden.Koşuyorum,tutuyorum rüzgarı saçlarından.Ama oda ne rüzgar da beni bırakıp gidiyor.Gecelerimdeki yıldızım gibi rüzgarın saçları da kayıyor avuçlarımdan…Olmuyor yar olmuyor.Bu sevda da tutunamıyorum.Her fırtına da çıkıyorum sokağa.Beni sana getirsin diye,umarsızca arıyorum kaybolan sevdamı..Hayır! rüzgar o gün ki gibi deli esmiyor artık.Vazgeçiyorum bu sevdadan da..

Gecelerimin yıldızından ve rüzgarımın saçlarından sonra dönüyorum gündüzlerime.Çıkıyorum caddelere belli belirsiz dolaşıyorum. Ve birden yağmur başlıyor bardaktan boşanırcasına.Sonra kara dönüşüyor..Umurumda değil ama…ne soğuk ne de…Ellerimi cebime sokuyorum…Yürüyorum aldırmadan daha da hırsla belki de koşarcasına..Her şeyi unutup dinliyorum yağmurun sesini…Evet bu kez yağmurun damlasında sesinde yakalıyorum senli sevdamı.Çisil çisil şehrime yağarsın diye..Yağmur tanesinde duyuyorum seni,sesini..Arada kara dönüşüyor tanecikler.Semadan kopup geliyor.Yüreğimdeki sevdam gibi bembeyaz.Hep yağsın istiyorum.Birinde omuzlarıma, tenime düşen belki sen olursun diye.Ama hayır hayır oda ne kışta bitecek..Bu sevda da tutunamayacağım.Yıldızımda,rüzgarın saçlarında olduğu gibi kışa olan sevdamda da yenik düşeceğim.Yine de bütün tutarsızlıklara, zorluklara rağmen inatla direniyorum.

Gecelerimde yıldızımı..
Rüzgarın hırçınlığında sesini..
Yağmurun,karın tanelerin de tenini…
Bütün güzelliklerde masum bakışlarını,gülen gözlerini arıyorum..
Ve bugün yine kar yağıyor…Attım kendimi çilekeş kaldırımlara..

SENİ ARIYORUM..BELKİ BİR GÜN BİR ŞEKİLDE KAVUŞURUZ DİYE…
Zeynep Sönmez
volki
teşekürler.....

Yüregimde kopan firtinayi gönderiyorum sana sevgili, çocuksu bakislari min ardindan,
Ellerimi kesen ayazlarim i gönderiyorum sana; askin akip gidisini seyret diye iç ülkemden iç ülkene.
Her seyi koca bir yokluk gören gözlerimi gönderiyorum sana, yesile çalan yanindan umut bul diye.
Koca sehri bombos gören kalbimi gönderiyorum sana, içindeki atesle isit diye.

Bütün mektuplar im geri dönüyor sevgili sehrime, yoksun.
Bu koca yoksunlug un içinde kaybolmus sun.
Hayat bizi terk edeli çok olmus, ben aynalarda kaybolmus um, sen
hayalleri me bile ugramaz olmussun.
Bir masalmis her sey bir bakmisim uyumussun .
Ne masalin sonunu dinleyece k kadar uyanik kalmayi basarabil missin, ne de bana yeni masallar anlatacak kadar âsik olmayi.

Hasret yüklü gemilerim yollarini bulamadi.
Ben Leyla’nin cisminde tasidigim mecnun kalbi ile bir basina kaliverdi m ask diyarinda .
Ne gemilerim i indireceg im sahilleri m oldu, ne de karadan yüzdürebilecek cesaretim .
Ask bitti. Toprak oldu bakislari mda ki umut.

Kalmak, gitmekten vazgeçmektir derdi atam.
Be ne gitmeyi becerebil iyorum topraklar indan ne de yasamayi senin kurallari na göre.

Isyanlari m var, eylemsiz, sessiz isyanlari m.
Bir gök düslüyorum, mavisi adam gibi mavi , siyahi adam gibi siyah..
Ama gündüzleri gri bulutlar kapliyor gökyüzümü, geceleri sehrin isigi.
Mavisi griye çaliyor hüzünle gökyüzümün, yildizlar i gam yansitiyo r puslu bakislarl a.

Her sey bir tebessümünde gizli kaliyor bazen.
Züleyha’ nin gülümsemesi kadar sicak, Yusuf’un durusu kadar soguk.
Ask sana da bana da ne uzak sevgili.

Simdi sukut limanlari na demirledi m gemilerim i.
Sadece bekliyoru m.
Günesin dogusunu nasil beklerse yüce daglar, yagmurun yagisini nasil beklerse çiçekler, öylece hasret gemilerim i ask denizine indireceg in ani bekliyoru m.

“Beklemek sabretmek tir”. Dedi ustam, “kalbim üstüne ” dedim...
Ara
€BeRimSin
Güzel eşliğine ben teşekkür ederim volkan ..

Sevg ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Senli Saat'ler KORELYUZ 2 367 05-09-2011, Saat: 09:18 AM
Son Yorum: YasSmin
  Ayak izlerinin mührü kalsın yüzümün senli cografyalarında… Hasretiim 2 441 02-08-2011, Saat: 10:01 AM
Son Yorum: asi_ve_mai
  Senli günlerimde hiç keşkem olmadı.. acemhe 1 642 12-12-2010, Saat: 10:11 PM
Son Yorum: history
  Şimdi senli üzülüşlerim enkazların altında sonsuza kadar kayıp… ¤ ćaяaмєLL ¤ 1 488 06-29-2008, Saat: 01:21 PM
Son Yorum: Lovingttu
  Senli Sevinçlerimi Terk Etmedim Yar BULUT 1 363 03-31-2008, Saat: 04:08 AM
Son Yorum: €BeRimSin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 11:46 PM