:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gökyüzü Neden Mavidir?
BiRiciGim
Gökyüzünün mavi görünmesinin tek sebebi kırılma hadisesidir.
Güneş ışınları atmosfere girdiğinde atmosferdeki gaz moleküllerine ve toz parçacıklarına çarparak saçılır. Gün ışığı değişik dalga boylu birçok ışından oluşur. En kısa dalga boylu mavi ışınlar atmosferin üst tabakalarındaki küçük parçacılar tarafından hemen saçılırlar. Fakat kırmız ışık (ki en büyük dalga boylu ışıktır!) saçılmak için daha büyük parçacıklara çarpmak zorundadır.
Gökyüzü açık olduğunda, mavi ışık diğer ışıklara oranla en fazla saçılan ışıktır. Bu yüzden de gökyüzü mavi görünür. Mesela gökyüzü yoğun bulutlarla veya dumanla dolu olduğunda, tüm ışınlar nerede ise aynı oranda saçılır. Bu da gökyüzünün gri renkte görünmesine sebep olur.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
bu araştırmaya sadece teşekkür eder saygılar sunar ve ellerine kollarına gönlüne ve yüreğine sağlık denir.
Ara
BiRiciGim
tesekürler
Ara
*Asİ-yÜrEk*
SeVDa MaSaLı Adlı Kullanıcıdan Alıntı:tesekürler
Abla benim sana teşekkü etmem gerekirken neden sen bana teşekkkür ediyorsun ben teşekkür ederim.
Ara
seven_ne_yapmaz
Big GrinBig Grinellerine sağlık gzl bi araştırma olmuş gerçektenBig GrinBig Grin
Ara
BiRiciGim
Big GrinBig GrinBig Grin begenmene sevindim.
Ara
BiRiciGim
Big GrinBig GrinBig Grin begenmene sevindim.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neden fenerli olunmaz? Pessimist 19 795 04-11-2022, Saat: 08:32 PM
Son Yorum: wildfang
  13 Neden Uğursuz AfrâsyâB 3 892 12-07-2009, Saat: 07:34 PM
Son Yorum: ZeNabiN
  Neden insanların kazanamadığı şeyler daha anlamlı ve çekicidir? _AL0n3_ 0 526 07-06-2009, Saat: 01:18 AM
Son Yorum: _AL0n3_
  Bebeklerin Göz Renkleri Neden Değişir? PesmisT GirL 12 1,092 05-29-2009, Saat: 12:57 AM
Son Yorum: xXjelib10Xx
  Yasam Için 13 Neden DeRiN_SeSsİzLiK 0 521 02-02-2009, Saat: 04:13 PM
Son Yorum: DeRiN_SeSsİzLiK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 06:57 AM