:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hadi Ben Gittim.. Görüşmemek Üzere..
€BeRimSin
Yağmur damlalarındaki hüznü özlediyse yürek, yağmur yağan yerlere mi gitmek lazım acaba..? Evet, gitmekten bahsediyorum..Herkes bir yerlere gittiğine göre, gidilen yerlerde can alıcı, ilginç, matrah ve gönül fetheden bir şeyler olmalı..Herkes bir yerlere gittiğine göre, gidilen yerlerde deniz huzur, toprak hasret, şarkılar keyif kokuyor olmalı..Herkes bir yerlere gittiğine göre, gidilen yerlerde sevda baştan çıkarıcı olmalı..Herkes bir yerlere gittiğine göre, bunda bir iş olmalı..Balonlar bile sabırsızlanıyor, sıyrılıyor ve kayıyorlar parmaklardan, gökyüzüne kavuşacağı için çıldırıyor. Balonlar bile bir yerlere gidiyorlar..bunda inceden bir ayar olmalı..Şarkılar gidenleri çağırıyor, şiirler gidene özlem yüklü,, romanlarda hasret var, içilen her kadehte gidene falsolu bir sitem var..Bu gidenler büyük insanlar olmalı, herkes onları çağırdığına göre..Bu gidenler çok değerli olmalı, herkes onları özlediğine göre..Birisini görüyorsun, gel otur, diyorsun, gitmem lazım, diyor..Nereye? Sen de mi..?Sokaktan geçenler bile gidiyor..ben susuyorum, anlamıyorum, anlamsızlaşıyorum..Hani ortaya bir soru atıldığında (bu da garip oldu, soru atılmaz ki sunulur!), bir bilene soralım derler ya, biz de bir gidene soralım..Soralım bakalım nereye gider bu insanlar..Acaba bildik ve tanıdık bir yerlere mi..? Mutlaka öğrenmek lazım..

(Havai fişekler patladı biraz önce..Tüm şehir rengarenk oldu, denize renkler düştü. Gidenler
de bu harikalığı gördüler mi acaba..? Bak şimdi merak ettim çünkü inanılmazdı..)

Sahi, bir de gidenlerin arkasından dökülen göz yaşları var. Hem gidiyorlar, hem de ağlatıyorlar. Vay vay vay, olaya bak..İçtikçe içiyoruz, sarhoş oluyoruz, gitme tarzında çakır keyif mesajlar atıyoruz, neden yaptım ki oluyoruz sonra, gururumuzu sigara alırken herhalde bir yerde düşürdük, geri dönüp izlerimizde onu arıyoruz, isyan boğazımızda düğümlenip kalıyor, her çığlık atışımızda bir parçasını kusuyoruz..Gidenler dünyayı kurtaran adamlar olmalı, bizler sanırım bu yüzden kahroluyoruz..

Yok arkadaş, hal böyleyse benim de gitmem lazım. O zaman öğreneceğim orada mutluluk ve huzur var mı diye..Bu yüzden gitmem gerek..Kaldığım için boğuluyorum belki...kaldığım için sürekli sorunlar gelip, biz senin kardeşiniz, diyor belki..kaldığım için bu susuzluğum belki..olamaz mı ki..?

Evet, evet..mutlaka gitmem lazım, o zaman öğreneceğim bunları..( gideceksen git ama, fazla uzattın demeyin, anlatıyorum işte, bir dakka..) Evet gitmeliyim ama bunun adı kaçmak olmamalı..kaçarsam gitmiş olmam ki..Öyle bir gidişim olmalı ki; arkamdan gelmemeli acılar, beni takip etmemeli iki yüzlü gülüşler, dokunmak istediğinde bana ulaşamamalı yüreğe bulanmayan eller, sadece bedeniyle sevişen vücutlar izlerimi bulamamalı yani..Öyle bir gidişim olmalı ki, ben bile anlamamalıyım nasıl gittiğimi, ben bile fark etmemeliyim..Gidişimin bir anlamı olmalı, bir hikayesi, bir mesajı..Kelimeler sıfatlaşmalı hatta somutlaşmalı...dokunabilmeliyim kelimelere, belki onlar da bana....Gidişimin bir fragmanı olmalı, merak edilmeli, alt yazısız türkçe olmalı..Gidişimin oscar’a aday bir film müziği olmalı, ayakta alkışlanmalı, insanlar mest olmalı..Giderken sadece ben gitmeliyim, yardımcı oyuncular perde kapanırken arkada kalmalı..Gidişimin bir ağırlığı olmalı, başı dik olmalı, gururu adımlarında olmalı...Öylesine değil böylesine olmalı..Sahibi olduğum ya da olmak zorunda kaldığım bütün aldanışlar ben giderken el sallamalı..gidişimin bir önemi olmalı yani, önemsenmeli..Bedeni bana uymayan, uzun boylu bütün vedalar, gitmemem için yalvarmalı ama ben duymamalıyım...Gidişimin bir derinliği olmalı, şnokerle dalınmalı ama havasız bırakmamalı..Suskunluk adı altındaki bütün silahlar tutukluk yapmalı, hedefi bulamamalı ama panzerler çalışmalı..Gidişimin gürültülü bir yanı olmalı yani, rahatsızlık vermeli, uyku kaçırmalı, uyutmamalı..Hani nasıl bir anda gelen bir haber şaşırtır yüzlerimizi; gidişimin haberi flash olarak çıkmalı, son dakika haberi olmalı, şaşkınlık yaratmalı, kaygı uyandırmalı..Bu gidişin rengi mavi, mevsimi sonbahar olmalı..Yosun kokusu bulaşmalı izlerine, papatyalar gülümsemeli, yağmur inadına sevgiyle ıslatmalı yani..Gidişimin anlaşılır bir yanı olmamalı, anlaşılmamalı, gizem yaratmalı....anason kokan bir tadı olmalı, sodalı olmalı, birden çarpmamalı..

Ben gidersem ruhum sen kal dünyada” diye söylüyor şarkısını Sibel Sezal..Ben gidersem ruhum da benimle gelmeli, yabancı bedenlerde öksüz yaşamamalı, yalnız olmamalı..Gidişim bir bütün olmalı anlıyor musunuz, yarım kalmamalı,ekmek arası hasret kokmamalı...Yürekten söylenmeli şarkılar, ruhum giderken dinginliği dans ederek yaşamalı..Gidişimin ritmik ve artistik bir konsepti olmalı..
-nereye gidiyorsun?
-bilmem..
-insan bilmediği bir yere gider mi..?
-bilmediğim için gidiyorum zaten, öğrenmek için..

Gidişimin koordinatları bilinmemeli, haritada görünmemeli, rakımı belli olmamalı..gidişim radara yakalanmamalı yani..Sizleri bilmem ama benim gidişimin yönetmene ve senariste ihtiyacı yok..gidişim kamerasız ve suflesiz olmalı..Alt tarafı gideceğim değil mi, ne çok şey istedim böyle...Eee benim gidişim kolay değil, bol ayrıntılı olmalı..Ayrıntılarda gizlidir asıl önemli olanlar...gidişimin önemli ve öngörülü bir yanı olmalı..

Neyse, hadi ben gittim artık..Sizlere oralarda neler olduğunu, gidenlere neden cazip geldiğini söylemek isterdim elbette ama her giden gibi benim de dönmeye niyetim yok. Şimdi, her zaman iç çekerek dinlediğim, ahlara ve vahlara sardığım ama söylemekten de her nedense garip bir zevk aldığım şarkı, dudaklarıma itinayla oturuyor..Hadi siz de bana eşlik edin, beraber söyliyelim:

bir çok giden / memnun ki yerinden
çok seneler geçti, çok seneler geçti / dönen yok seferinden

Dedim ya, gidişimin bir derinliği olmalı..bir gün sizlerin de gidebilmeniz dileğiyle... Sahi merak ettim şu an, sizin gidişiniz nasıl olmalı, neye benzemeli, hangi tatda olmalı ve nasıl bir fon üzerinde uyarlanmalı..? Yoksa siz bir yerlere gitmek istemediniz mi hiç..? Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?....

Cevaplarınız beni şaşırtabilir, duymadan uzaklaşayım bari, yoksa gidemeyebilirim...!!!!

[SIZE=7]Hadi ben gittim

Görüşmemek üzere..
[/SIZE]
BULUT
Gidişler nedendir ki!!!Neden giderler kalıp mücadele etmek yerine neden giderler neden....

TEŞEKÜRLER HARİKAYDI....UMARIM SENİN HAYATINDAN GİDİŞLER OLMAZ....

Sen Gittin Ben Yokum

Evet günler geceler geçiyor sen yoksun;

Yokluğun acıtmaz demiştim ilk günkü kadar daha da canımı yakıyor.. Soğuk taş duvarlarla konuşuyorum geceleri ismini verdiğim ..Sen yoksun.. Ben ağlıyorum Sen yoksun..
Ben istemedim böyle olsun oysa defalarca söylemiştim sana .. Bitecek gideceğim diye inanmadın gidemem sandın.. Ben kendimi öldüreceğimi bilerek gittim sırf senin canın yansın seni üzeyim diye nerden bilirdim bukadar canım yanacağını bu kadar kahrolacağımı bir kez ölmek belki iyi de böyle her gün ölünce yaşayamıyor insan gülerek....
Ara
€BeRimSin
Ben teşekkür ederim Bulut.. Smile
history
.Bu gidişin rengi mavi, mevsimi sonbahar olmalı..Yosun kokusu bulaşmalı izlerine, papatyalar gülümsemeli, yağmur inadına sevgiyle ıslatmalı yani..

bir çok giden
memnun ki yerinden
çok seneler geçti, çok seneler geçti
dönen yok seferinden

Bu tür gidişler , acıtan..iz bırakan gidişlerdir, yarımızı da götürür, biz farkında olmasakta...
teşekürler arkadaşım..
Confusedmiley13:
Ara
deli_sevdam
8hj3.gif
YEMİN OLSUN Kİ SEVGİLİM

Ezberimde tuttuğum sevgilim,
Sen şimdi beni bir ölü insana çevirdin ya yaşarken,
Bunun hesabını and olsun ki ağır ödeyeceksin...
Sen ki farkında olmadan adımı ezberleyeceksin,
Sen ki farkında olmadan elinden telefonu düşürmeyeceksin.
Sen ki her mesaj ya da çağrı geldiğinde
Elin ayağına dolaşacak da ne yapacağını bilemeyeceksin,
Ama benim olmadığımı görünce de hüsrana uğrayacaksın.
Arayacaksın ama beni hiç bir yerde bulamayacaksın.
Seninle tanıştığımız o yere de gelmek de zahmet etme...
Orada da bulamayacaksın.
Kimseye soramayacaksın, çünkü sen herkesten utanacaksın...
Kime soracak olursan beni,
Bileceksin ki; yüzüne tükürülecek.
Kime soracak olursan beni,
Bileceksin ki; tokat gibi çarpılacak kapılar yüzüne.
Ağlayacaksın, bir başına kalacaksın,
Ama beni asla bulamayacaksın...
Bulamazsın da, unuttun mu?
Ölüyüm artık ben...
Ölü bir insandan fayda gelmez sana.
Sarhoş olacaksın, avare dolanacaksın bir başına,
Adını değiştirecekler,
Sana ayyaş diyecekler,
Deli diyecekler,
Aşık diyecekler,
Belki de bir zaman sonra üzülecekler.
İsmimi haykıracaksın bulma umuduyla,
Ama dedim ya beni bulamayacaksın.
Ağlamaktan gözlerim kanlacak,
Hatta yaş yerine kan gelecek damla damla...
Bana çektirdiklerin yüzünden kahrolacaksın,
Kabus gibi rüyalarında göreceksin,
Hatta çığlıklarla uyanıp, daha da uyuyamayacaksın.
Ölmek isteyeceksin. sadece ölmek...
Ölmenin kurtuluş yolu olduğunu düşüneceksin,
Ama ölmedikçe çaresizlikten kıvranacaksın.
İşte o vakit, o halini görmek için yanından geçeceğim acıyan gözlerle,
Bana bakacaksın, dilin tutulacak konuşamayacaksın.
O halini gördüğümde de acımam geçecek
Ve güleceğim hem de alayc bir gülümseme ile....
İşte o zaman ölümlerin en acısını tattıracağım,
Ama sen ölümü tatsan da, ölmeyeceksin...
Buna müsade etmeyeceğim.
Çünkü seni her zaman bu halinle hatırlayacağım.
Bunları okurken belki şimdi komik gelecek,
Ama gün geçtikçe sancılarınla bana hak vereceksin.
Yemin olsun ki sevgilim,
Bana çektirdiklerinin yanında bırakmayacağım.
Ve yine yemin olsun ki sevgilim,
Seni her gün gözlerimle mezara sokup çıkaracağım

Teşekürler....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kaç Kez Gittim Kaç Kez Döndüm Senden levell 4 467 04-14-2022, Saat: 02:47 PM
Son Yorum: wildfang
  Cellat geçir hadi ilmeği boynuma Masal_yuzLu 65 2,454 04-10-2022, Saat: 05:25 PM
  Biraktim Hadi Git........ ÇiLeK 2 372 04-10-2022, Saat: 11:59 AM
  hadi uzat ellerini...(: PaPaTYa_PReNSeS 3 371 04-08-2022, Saat: 11:26 AM
  ?imdi Ben de Gittim Stinq 3 377 04-06-2022, Saat: 07:01 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 03:46 PM