:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendime Kendimce..
GizLiDüŞž
Kendime Kendimce

Her şey kendinin farkında olmasıyla başlıyordu
Öyle oldu.

Bez bebeklerimi bırakıp eline kalemi tutuşturduklarında anladım,
Kendi hayatını bile başkaları tarafından yönetileceği gerçeğini
Birileri bir şey söyler sen yapardın,
Yaptım,yazdım,okudum,yaşadım hatta…

Bir zaman gelir kendini anlayınca,o kalemi kendin için kullanabileceğimi anladım,
Ben yazardım ben yaşardım ama hayatı okuyan birileri hep vardı,var.
Bizim iyiliğimiz için kendimizden uzak kalmamızı istiyorlardı bizden.
Bu ne cüret diyesim var.

Yine yaşadıkça anlıyor insan söylediklerinle değil,yapabileceklerin kadar kendin olunabileceğini.
Hep hata yapmamak için durdurdular,hata yapınca anladım,hata yapmam gerektiğini.
Ve öğrendim söylenen sözlerin bana varamayan bir durakta kesildikleri,ben üzülmeden mutluluğun yaşamayacağımı artık öğrenmiştim.

Birileri başkalarının hayatında hep başrol olma çabaları vardı,hepsi ben kendimi anladıkça figüran olmaya başladılar.
Yaşamanın güzelliğini bir insanı sevmekle anladım,
Bazen her şeyin sonu bazense başlangıcıydı,
İnsanlığa adanmış en güzel armağan,adı Aşk,adı Sevgi ne fark eder, adı yaşamaktı.
Ve kaybı,varlığı yaşamanın güzelliği kadar kısa süreli olmuyordu,

Birkaç günün güzelliği bazen bir ömrü ele geçiriyordu,ama hiç kimse ondan vazgeçmiyordu,
Ki bu zaten mümkünü,mümkün kılmıyordu.
Zor seçimler,iki kişiyi aşıp herkes oluyordu ve herkes iki kişi gibi uzak,iki kişi gibi yakındı.
Onlar kadar iyi,onlar kadar kötü.

Farklı olduğunu söyleyen insanların ortak bir yanı vardı,hepsinin aynı olduğu gerçeği.
İşin kötüsü kimse bunun farkında değildi.
Herkes yalnızdır aslında,bu kalabalık bu binalar yalnızdır kendilerine kaldıklarında.
Ben yalnızım ve bunu sadece ben biliyorum,hiç kimse içime dokunmadı.
Birilerinin hayatında ben,kendimi anlattığım kadar vardım,onların hisleri varamıyordu içime.
Ancak hissettikleri kadar ve benim konuştuğum kadar tanırlardı beni.
Ve aslında ben kimseyle konuşmadım,kendime bile.Şimdi bile.

Bir şeyler yaşanır,görünen kısım bilinir,gerisi içim,gerisi kendi seçimim.
Düşüncem kadar bilirim kendimi,hissettiğim kadar yüreğimi bir insanda var olabilirim.
Zor olansa her şeyin bir sebebi oldunu bildiği halde insanın kendisini kandırması,yada bir başkasını.Sebepsiz bir hüznü ancak bir yaratabiliriz,sadece isim olarak.
.....
(..yazacaklarım bitmedi.../ yarım kaldı sadece..!! )

Bugün yazdım bu yazıyı aslında bitmedi ama eklemek istedim.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
Düşüncem kadar bilirim kendimi,hissettiğim kadar yüreğimi bir insanda var olabilirim.

Zor olansa her şeyin bir sebebi oldunu bildiği halde insanın kendisini kandırması,yada bir başkasını.Sebepsiz bir hüznü ancak bir yaratabiliriz,sadece isim olarak.
ellerine kollarına gözlerine ve gönlüne sağlık çok güzel olmuş teşekkürler ablacım aramızda 1 yaş var o nedenle ablacım diye hitap ediyorum.
Ara
EndLess
GizLiDüŞ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Kendime Kendimce

Her şey kendinin farkında olmasıyla başlıyordu
Öyle oldu.

Bez bebeklerimi bırakıp eline kalemi tutuşturduklarında anladım,
Kendi hayatını bile başkaları tarafından yönetileceği gerçeğini
Birileri bir şey söyler sen yapardın,
Yaptım,yazdım,okudum,yaşadım hatta…

Bir zaman gelir kendini anlayınca,o kalemi kendin için kullanabileceğimi anladım,
Ben yazardım ben yaşardım ama hayatı okuyan birileri hep vardı,var.
Bizim iyiliğimiz için kendimizden uzak kalmamızı istiyorlardı bizden.
Bu ne cüret diyesim var.

Yine yaşadıkça anlıyor insan söylediklerinle değil,yapabileceklerin kadar kendin olunabileceğini.
Hep hata yapmamak için durdurdular,hata yapınca anladım,hata yapmam gerektiğini.
Ve öğrendim söylenen sözlerin bana varamayan bir durakta kesildikleri,ben üzülmeden mutluluğun yaşamayacağımı artık öğrenmiştim.

Birileri başkalarının hayatında hep başrol olma çabaları vardı,hepsi ben kendimi anladıkça figüran olmaya başladılar.
Yaşamanın güzelliğini bir insanı sevmekle anladım,
Bazen her şeyin sonu bazense başlangıcıydı,
İnsanlığa adanmış en güzel armağan,adı Aşk,adı Sevgi ne fark eder, adı yaşamaktı.
Ve kaybı,varlığı yaşamanın güzelliği kadar kısa süreli olmuyordu,

Birkaç günün güzelliği bazen bir ömrü ele geçiriyordu,ama hiç kimse ondan vazgeçmiyordu,
Ki bu zaten mümkünü,mümkün kılmıyordu.
Zor seçimler,iki kişiyi aşıp herkes oluyordu ve herkes iki kişi gibi uzak,iki kişi gibi yakındı.
Onlar kadar iyi,onlar kadar kötü.

Farklı olduğunu söyleyen insanların ortak bir yanı vardı,hepsinin aynı olduğu gerçeği.
İşin kötüsü kimse bunun farkında değildi.
Herkes yalnızdır aslında,bu kalabalık bu binalar yalnızdır kendilerine kaldıklarında.
Birilerinin hayatında ben,kendimi anlattığım kadar vardım,onların hisleri varamıyordu içime.
Ve aslında ben kimseyle konuşmadım,kendime bile.Şimdi bile.

.....
(..yazacaklarım bitmedi.../ yarım kaldı sadece..!! )

Bugün yazdım bu yazıyı aslında bitmedi ama eklemek istedim.

Nerden Alıntı Yapacagımı Bıelmedım... Acıkcası Su anda Sölemek IstedıkLEırmı Yazmıssın Yazdıda..

mesela su bölum gercekten cok hostu..Belkıde bugun yasadıklarımın genıs özetı gıbıydı bu yazı

GızLı dus.. TesekkuLer.. Böle guzel bı yazıyı okumam vesıle oldugun ıcın..SmileSmile
Ara
fiddle.inlove.angel
tşkler paylaşımın için...
Ara
deli_sevdam
teşekürler gizlidüş çok güzeldi.....
Ara
GizLiDüŞž
Teşekkür ederim arkadaşlar beğenmenize sevindim.
Ara
simla
çok güzel bir yazıymış doğrusu herkes kendinden bişeyler bulabilir.paylaşım için tşkkr.
Ara
uslanmaz_genc
gercekten cok harika bir yazı okudum! cok cok cok tskler biizimle paylastıgın için, ben cok begendim.... tek keliöeyle harika yani!
>>€C€<<
çok güzel olmuşş eline sağlık...paylaşım için saol
Ara
GizLiDüŞž
Teşekkürler Smile
Aslında kendimle konuştuğum bir yazıydı,herhangi bir yerde paylaşmayı düşünmüyordum,
iyi ki de paylaşmışım Smile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-20-2024, 04:29 AM